Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Black Screen Gigabyte r7 260x

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
maryanionutz93

maryanionutz93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.01.2012

View PostGorlan999, on 04 ianuarie 2015 - 21:18, said:

scade mai putin daca poti la 1626 daca merge, e un mic artefact ala.
Nu pot sa scad la 1626, nu am cum sa procedez altfel ??

#20
Gorlan999

Gorlan999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.04.2014
O duci inapoi la 1625 si la high performance cresti putin

#21
maryanionutz93

maryanionutz93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.01.2012

View PostGorlan999, on 05 ianuarie 2015 - 17:22, said:

O duci inapoi la 1625 si la high performance cresti putin
Ok, multumesc pentru tot ajutorul dvs. :)

#22
maryanionutz93

maryanionutz93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.01.2012

View PostGorlan999, on 05 ianuarie 2015 - 17:22, said:

O duci inapoi la 1625 si la high performance cresti putin
Adica sa cresc din acel scroll ?? Degeaba tot +5, dar daca cresc altceva, ar trebuii sa mearga nu ?? Eu am crescut in loc, GPU clock setting, e 0,1% de la 0,0%

#23
Gorlan999

Gorlan999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.04.2014
e perfect asa, ar trebui sa nu mai ai probleme

#24
maryanionutz93

maryanionutz93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.01.2012

View PostGorlan999, on 05 ianuarie 2015 - 22:30, said:

e perfect asa, ar trebui sa nu mai ai probleme
E ciudat, m-am gandit ca doar daca activez " Enable graphics overdrive" va functiona, da functioneaza si asa, fara pic de oc nu i-am facut nimic doar am bifat aceea casuta cu  "enable graphics overdrive" si nu mai am nici o problema cu black screenul, dar acele culori tot mai apar cand ma uit la ceva pe net un serial sau pe youtube, nu am cum sa le rezolv ?? daca nu se poate e ok, ma pot obisnuii, dar vreau doar sa stiu daca se poate

#25
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Ti s-a mai zis. Vezi ca driverele de la AMD cam dau batai de cap ,sunt  "celebri" pt. asta. Acuma nu ca NVIDIA ar fi perfecti.
Incearca ultimul driver 14.12 Catalyst Omega.

Edited by edigee, 07 January 2015 - 12:35.


#26
maryanionutz93

maryanionutz93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.01.2012

View Postedigee, on 07 ianuarie 2015 - 12:34, said:

Ti s-a mai zis. Vezi ca driverele de la AMD cam dau batai de cap ,sunt  "celebri" pt. asta. Acuma nu ca NVIDIA ar fi perfecti.
Incearca ultimul driver 14.12 Catalyst Omega.
Am vazut ca dau batai de cap si pe ala il am si eu, nu stiu frate, dar cu Nvidia nu aveam probleme, e prima data cand detin AMD dar se pare ca nu sunt chiar asa de incantat, am avut de ales dintre o placa Nvidia si asta, asta era ceva mai performanta decat Nvidia, dar parca tot la Nvidia m-as intoarce.

Edited by maryanionutz93, 07 January 2015 - 13:03.


#27
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
In ultima vreme nici NVIDIA nu sunt mai breji. Au inlaturat "pe shest" suportul CUDA din ultimele drivere ,inca mai au probleme cu full range  RGB si afisarea corecta de chroma 4 4 4 ,etc etc. Ce-i drept pare ca sunt mai bine optimizate pt. gaming.
Pune totusi ultimul driver de aici la modul clean install: dezistalezi vechiul driver ,reboot in safe mode ,rulezi DDU ,instalezi apoi noul driver.

Edited by edigee, 07 January 2015 - 13:25.


#28
maryanionutz93

maryanionutz93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.01.2012

View Postedigee, on 07 ianuarie 2015 - 13:24, said:

In ultima vreme nici NVIDIA nu sunt mai breji. Au inlaturat "pe shest" suportul CUDA din ultimele drivere ,inca mai au probleme cu full range  RGB si afisarea corecta de chroma 4 4 4 ,etc etc. Ce-i drept pare ca sunt mai bine optimizate pt. gaming.
Pune totusi ultimul driver de aici la modul clean install: dezistalezi vechiul driver ,reboot in safe mode ,rulezi DDU ,instalezi apoi noul driver.
Deci am folosit acel program DDUin safe mode si am instalat driverul in mod desktop, ca doar asa mergea, sper ca am procedat bine, se observa o diferenta acum, poate e doar o presupunere gresita, dar o sa revin peste un timp ca sa va scriu cum a mers :), multumesc mult pentru timpul oferit.

#29
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Pai normal ca l-ai instalat in modul "desktop" adica normal ,ca acolo la DDUdupa ce-si termina traba ai 3 optiuni si 2 sunt cu reboot a treia cu shut down e pentru cazul in care vrei sa pui o placa grafica noua.
Grija ca la OS de la W 7 in sus sa instalezi ca administrator.

Edited by edigee, 07 January 2015 - 21:58.


#30
maryanionutz93

maryanionutz93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.01.2012

View Postedigee, on 07 ianuarie 2015 - 21:56, said:

Pai normal ca l-ai instalat in modul "desktop" adica normal ,ca acolo la DDUdupa ce-si termina traba ai 3 optiuni si 2 sunt cu reboot a treia cu shut down e pentru cazul in care vrei sa pui o placa grafica noua.
Grija ca la OS de la W 7 in sus sa instalezi ca administrator.
Am windows 8.1, eu nu stiam ca dupa restart iese din Safe Mode cu toate ca e logic eu nu stiam. Oricum mersi de ajutor, sper sa nu mai am probleme cu black screen , ca acum nu am mai activat nimic in AMD Catalyst Center

#31
maryanionutz93

maryanionutz93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.01.2012
Revin tot aici, inca mai am problema cu aceasta placa video, ma mai poate ajuta cineva ?? Sau va trebuii sa o vand ?

#32
maryanionutz93

maryanionutz93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.01.2012
bump

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate