Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

VODAFONE Helper

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4887 replies to this topic

#55
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 ryxton260, on 30 ianuarie 2015 - 11:12, said:

Helperul vodafone pe nume Alexandra e cel mai nesimtit angajat vodafone. Iam spus problema si in loc sa ma ajute mia blocat trimiterea de mesaje catre vodafone helper. Portativa oameni buni ca vodafone are niste angajati nesimtiti care nusi da interesu in rezolvarea problemelor clientilor

Buna,

Nu ti-a fost restrictionat accesul, ne poti trimite mesaje.

Multumesc!

#56
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
lasa-l ca e acum la telekom :)

#57
carasanu

carasanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 19.03.2011
buna ziua! vodafone helper te rog sa imi spui cum pot afla in afara de magazin daca o cerere de inchidere abonament a fost inregistrata?ps cererea a fost facuta telefonic! multumesc!!

#58
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 carasanu, on 31 ianuarie 2015 - 16:44, said:

buna ziua! vodafone helper te rog sa imi spui cum pot afla in afara de magazin daca o cerere de inchidere abonament a fost inregistrata?ps cererea a fost facuta telefonic! multumesc!!

Buna,

Trimite-mi mesaj privat cu numarul.

Multumesc!

#59
ved3neu

ved3neu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 13.02.2008
Buna
In cazul in care doresc sa ma portez de pe un abonament Telekom in Vodafone la abon. EASY 7 €/lună o sa beneficiez de 2 x beneficii nationale (minute, net) daca vreau sa cumpar si un telefon la incheierea abon?(am inteles ca la portare o sa beneficiez si de 3Xpretul abon. pentru subventionare deci in cazul meu de 21 euro subventie)
Am vazut pe site ca ofertele actuale sunt valabile pana in 2 feb. 2015, oferta e mai valabila?

Edited by ved3neu, 03 February 2015 - 10:55.


#60
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 ved3neu, on 03 februarie 2015 - 10:55, said:

Buna
In cazul in care doresc sa ma portez de pe un abonament Telekom in Vodafone la abon. EASY 7 €/lună o sa beneficiez de 2 x beneficii nationale (minute, net) daca vreau sa cumpar si un telefon la incheierea abon?(am inteles ca la portare o sa beneficiez si de 3Xpretul abon. pentru subventionare deci in cazul meu de 21 euro subventie)
Am vazut pe site ca ofertele actuale sunt valabile pana in 2 feb. 2015, oferta e mai valabila?

Buna,

Promotia este valabila pana pe 12.02.2015: clientii care porteaza la un abonament SMART / RED beneficiaza de dublu beneficii incluse in abonament pe toata perioada contractuala, pentru portarea de la abonament reducerea este egala cu de 3 ori valoarea abonamentului.

Multumesc!

#61
lotus omega

lotus omega

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.05.2005
vodafone helper, ai PM...!

#62
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut, lotus omega!

Ti-am oferit raspuns.

Multumesc!

#63
carasanu

carasanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 19.03.2011
buna ziua! vodafone helper poti te rog sa ma ajuti cu o problema?nu stiu daca si la voi sint dar am vazut la ARSIS niste casti cellara stii cumva cine le fabrica?ps sint in-ear! multumesc si scuze pt deranj!!

#64
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut, carasanu!

Vodafone Romania nu comercializeaza acest accesoriu. Avand in vedere ca stocurile magazinelor Vodafone difera de cele ale partenerilor Vodafone, recomandarea mea este sa contactezi Arsis, folosind una din metodele prezente aici.

Multumesc!

#65
ved3neu

ved3neu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 13.02.2008
Telefoanele achizitionate la abonament sunt blocate in retea? In caz afirmativ deblocarea se face contra cost?

#66
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014
@Vodafone helper

Optiunea Nelimitat9 include apeluri nelimitate catre fix Europa, ori aceste apeluri se scad din cele 200 internationale mobil incluse?
Intreb pentru ca am avut apeluri catre international fix care nu s-au scazut din cele 200, deci n-au fost contorizate. Alteori am observat ca se scad (spre aceleasi destinatii).

Ma poti ajuta cu o explicatie? - Multumesc anticipat.  


#67
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 Rao633, on 09 februarie 2015 - 12:09, said:

@Vodafone helper

Optiunea Nelimitat9 include apeluri nelimitate catre fix Europa, ori aceste apeluri se scad din cele 200 internationale mobil incluse?
Intreb pentru ca am avut apeluri catre international fix care nu s-au scazut din cele 200, deci n-au fost contorizate. Alteori am observat ca se scad (spre aceleasi destinatii).

Ma poti ajuta cu o explicatie? - Multumesc anticipat.  

Buna,

Trimite-mi numarul prin mesaj privat, te rog.

Multumesc!

#68
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 13.01.2013
Salut,
la RED 19 se specifica Zonga inclusa, insa nu se precizeaza perioada gratuitatii, eu am un RED 15 si as vrea sa stiu daca e gratuita sau nu, dar nu pe o luna sau 3 ci 2 ani.

#69
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
o fi greu sa te uiti pe site?

Attached Files



#70
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 13.01.2013

 jericho, on 09 februarie 2015 - 12:50, said:

o fi greu sa te uiti pe site?
M am uitat in aplicatia my vodafone de pe android iar acolo nu se specifica perioada ...

#71
ved3neu

ved3neu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 13.02.2008
@ Vodafone helper

 ved3neu, on 06 februarie 2015 - 16:19, said:

Telefoanele achizitionate la abonament sunt blocate in retea? In caz afirmativ deblocarea se face contra cost?


#72
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare, ved3neu!

Terminalele achizitionate de la Vodafone Romania sunt blocate in retea, iar deblocarea acestora se face prin solicitarea intr-un magazin Vodafone, pe baza facturii de achizitie si a garantiei, in urmatoarele conditii:

1. Deblocarea unui terminal achizitionat cu abonament se poate efectua in service-ul autorizat Vodafone sau prin cod deblocare, contra taxei de:
a. 52,08 EUR (TVA inclus) daca se doreste deblocarea pana la implinirea a 12, respectiv 24 luni de la achizitionarea telefonului (perioada contractuala).
b. 10,416 EUR (TVA inclus) daca se doreste deblocarea dupa implinirea a 12, respectiv 24 luni de la achizitionarea telefonului.

2. Deblocarea unui terminal achizitionat impreuna cu o Cartela Vodafone se poate efectua in service-ul autorizat Vodafone sau printr-un cod de deblocare, contra taxei de 10,416 EUR (TVA inclus).

3. Deblocarea terminalelor achizitionate independent de serviciile de comunicatii Vodafone se efectueaza gratuit.


Multumesc!

Edited by Vodafone, 09 February 2015 - 15:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate