Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Despre memory foam si experienta mea cu saltele si perne cu

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
aysmen

aysmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 02.08.2007
Va salut, am achizitionat si eu saltea cu spuma cu memorie F85 de la Jysk si as avea cateva intebari fiind prima saltea de genul.
Dupa ce o scot din ambalaj (este vidata rulata intr-o folie) o las 24-36 de ore sa ia forma patului?
Cum o las sa se aeriseasca?? pt ca am  auzit aici discutii despre aerisire.
Mi s-a spus sa dau niste gauri in PAL-ul de sub saltea pt a se aerisii, dar nu stiu cam cate gauri sa dau si ce diametru sa aiba gaurile ??.
Multumesc.

Edited by aysmen, 02 April 2017 - 22:11.


#38
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Eu cand am cumparat (Wellpur F110) am lasat-o un weekend intreg la aerisit, pe jos, intr-o camera nefolosita cu geamurile larg deschise.

Edited by Lipsum, 02 April 2017 - 22:18.


#39
aysmen

aysmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 02.08.2007
si ai dat si gauri pentru aerisire?

#40
utilizatorul

utilizatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.06.2005
Stiu ca topicul e vechi, dar patania mea e de actualitate si vreau sa ii averizez si pe altii Am cumparat si eu o saltea cu spuma de la JYSK, gama gold wellpur si confirm ceea ce au spus si altii: salteaua e imbibata cu chimicale si miroase ingrozitor. Probabil e facuta din spuma de cea mai proasta calitate, de provenienta chinezeasca. Si DA, am lasat-o la aerisit nu o zi ci mai bine de o saptamana si in continuare mirosea ingrozitor. Am dormit totusi o noapte pe ea dupa o saptamana de aerisire si m-am trezit dimineata cu nasul, gatul si ochii rosii si iritati de la chimicale. Am returnat-o de urgenta si din acel moment JYSK nu mai exista ca magazin pentru mine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate