Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Despre memory foam si experienta mea cu saltele si perne cu

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
aysmen

aysmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 02.08.2007
Va salut, am achizitionat si eu saltea cu spuma cu memorie F85 de la Jysk si as avea cateva intebari fiind prima saltea de genul.
Dupa ce o scot din ambalaj (este vidata rulata intr-o folie) o las 24-36 de ore sa ia forma patului?
Cum o las sa se aeriseasca?? pt ca am  auzit aici discutii despre aerisire.
Mi s-a spus sa dau niste gauri in PAL-ul de sub saltea pt a se aerisii, dar nu stiu cam cate gauri sa dau si ce diametru sa aiba gaurile ??.
Multumesc.

Edited by aysmen, 02 April 2017 - 22:11.


#38
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Eu cand am cumparat (Wellpur F110) am lasat-o un weekend intreg la aerisit, pe jos, intr-o camera nefolosita cu geamurile larg deschise.

Edited by Lipsum, 02 April 2017 - 22:18.


#39
aysmen

aysmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 02.08.2007
si ai dat si gauri pentru aerisire?

#40
utilizatorul

utilizatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.06.2005
Stiu ca topicul e vechi, dar patania mea e de actualitate si vreau sa ii averizez si pe altii Am cumparat si eu o saltea cu spuma de la JYSK, gama gold wellpur si confirm ceea ce au spus si altii: salteaua e imbibata cu chimicale si miroase ingrozitor. Probabil e facuta din spuma de cea mai proasta calitate, de provenienta chinezeasca. Si DA, am lasat-o la aerisit nu o zi ci mai bine de o saptamana si in continuare mirosea ingrozitor. Am dormit totusi o noapte pe ea dupa o saptamana de aerisire si m-am trezit dimineata cu nasul, gatul si ochii rosii si iritati de la chimicale. Am returnat-o de urgenta si din acel moment JYSK nu mai exista ca magazin pentru mine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate