Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Script / CMS pentru un site de incaltaminte

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013
Salutare,

Am avut un magazin de incaltaminte si treaba nu prea a mers bine, mi-au ramas cam 200 perechi de incaltaminte. M-am gandit sa fac un site cu vanzari de incaltaminte, am 500 euro pt domeniu + hosting pe un an + CMS.

As dori cateva recomandari de CMS-uri, bineinteles echipate complet cu cos de cumparaturi, plata prin card, etc.

Multumesc!

#2
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Solutie rapida: Magento.
Dar degeaba ai tu 500 euro pentru domeniu + hosting + CMS, daca nu ai bani pentru cel/cei care sa iti implementeze solutia, administreze, personalizeze etc. Plus ca tie nu iti trebuie "CMS", ci o solutie de eCommerce.

Edited by dexterash, 14 October 2014 - 17:57.


#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,764
  • Înscris: 09.05.2005
Pentru 200 de perechi poti folosi direct Wordpress + o tema de magazin online (gratuita sau pe bani).

Un exemplu de template gratuit ar fi: http://demo.yithemes.com/socute/

P.S. Deoarece vrei sa vinzi doar stocul curent recomand mai bine sa lucrezi in sistem de plati ramburs, pentru plata cu cardul o sa te cam coste implementare + deschidere cont la procesator + comisioane la fiecare plata.

Edited by LensFlare, 14 October 2014 - 18:26.


#4
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

 dexterash, on 14 octombrie 2014 - 17:57, said:

Solutie rapida: Magento.
Dar degeaba ai tu 500 euro pentru domeniu + hosting + CMS, daca nu ai bani pentru cel/cei care sa iti implementeze solutia, administreze, personalizeze etc. Plus ca tie nu iti trebuie "CMS", ci o solutie de eCommerce.

Magento e foarte complexa, iti trebuie cineva foarte competent sa o implementeze si va costa mult. Mai degraba wordpress cu o tema gratis sau cumparata (50 euro).

#5
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Ce procesator(roman) de carduri accepta integrarea intr-un site construit pe Wordpress care se doreste a fi magazin online? El vrea "magazin online si real/profitabil/valabil", nu catalog/taraba.

#6
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,764
  • Înscris: 09.05.2005
@dexterash, PayU de exemplu... nu prea vad de ce i-ar interesa ce platforma foloseste din moment ce cardul este procesat de ei in mod securizat. In situatia de fata (lichidare stoc), Magento sau alt cart e overkill, daca doreste sa mearga mai departe cu magazinul online atunci se poate orienta catre o solutie mai complexa, altfel arunca banii pe geam.

Edited by LensFlare, 14 October 2014 - 19:31.


#7
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
100 euro modulul de la PayU, fara implementare. Si da, orice website este verificat inainte (conform anumitor criterii publice sau mai putin publice) - astfel se face o selectionare a siteurilor cu posibile probleme/rata mare de chargeback/etc. Desigur, posibil ca s-au mai "relaxat" criteriile de la ultimul meu contact cu ei, dar nu cred ca prea tare.

Oricum ar fi, cei 500 de euro pe care i-a bugetat pentru asa ceva tot a "aruncare pe geam" miroase.

#8
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,764
  • Înscris: 09.05.2005
Din acest motiv i-am recomandat sa lucreze cu plati in sistem ramburs, pentru cateva perechi de pantofi nu are rost sa plateasca pentru procesare cu cardul. La implementare PayU e totusi simplu, e dezvoltat deja un plugin pentru wordpress ce costa 50 - 60 lei parca.

Din cei 500 EUR plateste 100-150 EUR cuiva sa-i instaleze si sa cofigureze cum trebuie Wordpress-ul si de inca 100 EUR ia domeniu .ro si gazduire pe un an. Restul poate sa-i bage in Adwords sau Facebook pentru promovare.

Edited by LensFlare, 14 October 2014 - 19:54.


#9
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013
Unde pot gasi un CMS ca de exemplu asta - http://incaltamintetrend.ro/ sau http://www.fashion-crazy.ro ?

#10
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Salut,

Nu este chiar asa de usor pe cat pare sa realizezi un magazin online. Chiar daca ai un CMS gratuit si o tema, un magazin online nu se rezuma la atat. Ai nevoie de cineva care sa implementeze metodele de plata, sa configureze si sa securizeze magazinul online, sa faca template-uri pentru newsletter, sa se ocupe de promovare, sa implementeze script de livechat, sa realizeze campanii de AdWords etc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate