Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

ajutor, va rog.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
23 răspunsuri în acest subiect

#19
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.344
  • Înscris: 02.01.2011
hmm am sa revin cu modelul tv-ului si cu o poza la spatele lui!

#20
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.344
  • Înscris: 02.01.2011
Salut din nou modelul este Samsung 32eh5450 si va atasez si o poza cu mufele pe care le are in spate!

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  zcibe.jpg   134,82K   29 download-uri


#21
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.180
  • Înscris: 16.10.2008
5.1 nu poti scoate din TV decat pe la iesirea digitala optica. Poti scoate doar stereo(analog) de pe primele doua RCA-uri din stanga.

#22
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.484
  • Înscris: 23.05.2007
Prin urmare:
- fie cumperi un convertor digital to analog 5.1, cum ar fi acesta, apoi conectezi iesirea optica a tv-ului la acel DAC si, mai departe, legi si sistemul la DAC prin mufe RCA.
- fie te multumesti cu un sunet stereo emulat in toti satelitii de sistem (sistemul poate face treaba asta), din iesirea stereo a tv-ului, indicata de edigee, daca aceea chiar este iesire audio si nu intrare...

#23
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.344
  • Înscris: 02.01.2011
Si cum imi dau seama daca primele doua RCA-uri sunt de iesire sau intrare?  Eu am bagat in primele doua RCA-uri din stanga o mufa cu 2 capete la TV si celelalte 2 capete in sistem (la 2.1) si nu se auzea nimic.

#24
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.893
  • Înscris: 10.02.2011

 djhappy89, on 30 iulie 2014 - 21:24, said:

Si cum imi dau seama daca primele doua RCA-uri sunt de iesire sau intrare?  Eu am bagat in primele doua RCA-uri din stanga o mufa cu 2 capete la TV si celelalte 2 capete in sistem (la 2.1) si nu se auzea nimic.
Pai alea-s intrari, ca scrie Component AV IN - chiar in dreapta intrarilor video.
Eu vad acolo mai multe iesiri, una pentru casti ceea ce nu-i prea indicat ca duce la distorsiuni si una optica pe care fara un convertor n-ai cum sa o folosesti, decit daca ai un amplif cu DAC incorporat sau un receiver AV. Mai vad un euroscart ( ala cu 20 de pini ) care cred ca-i posibil sa fie tot iesire si ar fi bine sa-l incerci. Ti-ar trebui de la dioda sau de la un magazin de electronice un adaptor simplu de genu asta
http://www.flanco.ro...rt-rca-5-m.html, care sa aibe la un capat un euroscart si la celalalt doua RCA -uri( e destul de ieftin ) si daca ai noroc sa fie iesire ai rezolvat problema.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate