Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Placa de baza + Memorie + Procesor

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#37
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
E normal ca un Intel D Dual-core , care spui u ca e vechi sa fie peste 3.5mil ? adica mai scump ca un G620 ? :|
Eu merg pe versiunea ta , dar nu inteleg de ce astea mai vechi sunt mai scumpe... cum si cu placutele de ram cele pe DDR2 cu 2GB+ sunt x2 mai scumpe de cat cele pe DDR3 :|

#38
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011
Pentru ca nu se mai fabrica,iar Intel nu scade preturile cand lanseaza procesoare noi.
Ramai la generatia noua si o sa fii multumit.

#39
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
Cum am mai zis o sa iau toate piesele in afara de placa video ca raman pe 0 :)) , totusi cat ma mai tine ati hd5450 1GB ddr3 , nu are cooler dala :( si se incinge cam repede. Daca se incinge merge mai bine sau se strica ?:))

#40
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011
Nu cred sa se strice,daor daca frige exagerat de tare.
Sursa e indisponibila in acel Wishlist,comanzi urgent sau astepti sa intre in stock?

#41
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
In mod normal tre sa ramana in limite normale, ca deh, asa vine de la producator si e normal sa se incinga, chiar sa friga. Daca vrei sa ai o liniste sufleteasca, fa rost de-un ventilator mic de 40-60cm latura (ar trebui sa fie ok ambele, masori si tu si te orintezi) si le prinzi cumva de radiator. Aveam eu un 4350 racit pasiv si nu-mi placea ca statea si in 65 grade in idle dupa ce pc-ul era aprins de vreo ora. I-am pus un micut din ala, nici nu se auzea, l-am prins cu banda scoci si a stat asa 7 luni (pana la urma am vandut placa) - avea 41 grade in idle acum si in Sims 3 nu trecea de 65.

#42
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
Sursa e indisponibila , totusi dau comanda peste 2 saptamani si daca e ceva ... va anunt :D

#43
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011
Revino inainte de a plasa comanda,vedem atunci daca schimbam ceva sau nu. :)

#44
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
Totusi , m-ai fascinat cu acest joc  "Witcher 2" ca imi merge nasol sau altcv. De curand am facut un scan cu "can u run it"si imi zice ca pe minimum imi merge perfect . Am problema doar la procesor (care cere minim  Intel Core 2 Duo 2.2 GHz or AMD Athlon 64 X2 5000+ ) si problema la ram ca am 1GB si imi cere 2GB pt win7 si eu am win7 , totusi mi se pare problema mai mare la pc de ram  , placa de baza si processorul :D

#45
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011
Repet: de jucat il joci,dar nu la detalii maxime.
Can u run it si alte site`uri de genul asta compara doar performanta bruta,de multe ori iti spun ca nu poti rula un joc desi el o sa mearga chiar ok sau invers. Nu e ceva concret.

#46
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
Nu vreau sa joc jocurile la maxim/high/ultra... vr de cat sa imi mearga bine pe low - medium :) si cred ca imi merge pe pc de acum.. pe low perfect :D

#47
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,739
  • Înscris: 28.12.2008
E o chestie de perspectivă, pe mine nu prea mă încântă să joc un joc cu 25-30 FPS pe low la 1024x768. Oricum te așteptăm tot aici dacă te hotărăști că ai nevoie de o placă video nouă.

#48
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
Tu nu prea ai fost atent , placa mea video este destul de buna , imi lipseste un procesor bun , o sursa buna , o placa de baza si ram :D astea's pe primul loc , iar dupa vad daca imi mai permit o placa video buna de vreo 4mil+  , daca nu o iau peste 2 sapt o iau peste o luna..

Edited by xRobert, 29 May 2012 - 21:31.


#49
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006

View Postgeorgik12, on 29th May 2012, 20:56, said:

Repet: de jucat il joci,dar nu la detalii maxime.
Can u run it si alte site`uri de genul asta compara doar performanta bruta,de multe ori iti spun ca nu poti rula un joc desi el o sa mearga chiar ok sau invers. Nu e ceva concret.
Porcaria aia de site e pur orientativ. Mie imi spune ca MSI 6850 Cyclone e slabuta si imi arata cu rosu acest lucru. Da, si Battlefield 3 duce cu minim 60 fps.


In alta ordine de idei, daca inca nu s-a dat comanda, propun a se lua placa video mai tarziu, pana una-alta se poate juca si cu grafica integrata. Cand se mai strange un leu in plus, se poate lua o placa video mai buna.

#50
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
Nu am placa video integrata , am hd5450 DDR3 1gb

#51
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
La sistemul nou ma refer.

#52
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,739
  • Înscris: 28.12.2008

View PostxRobert, on 29th May 2012, 22:30, said:

Tu nu prea ai fost atent , placa mea video este destul de buna ,

:lol:

Aia nu e placă video pentru jocuri, faptul că poate rula relativ unele jocuri mai noi nu înseamnă că e cine știe ce, mă rog, cum spuneam și mai devreme, dacă pe tine nu te deranjează să joci la detalii mici pe rezoluție mică atunci e OK.

#53
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011

View PostxRobert, on 29th May 2012, 22:46, said:

Nu am placa video integrata , am hd5450 DDR3 1gb

Procesorul din configuratia are placa video integrata,foarte aproape ca performanta de HD2000. Totusi,5450`ul tau e mai ok,nu cu mult dar e mai buna.
Ia asa intai,apoi vezi cum se descurca cu jocurile. (daca exagerezi cu detaliile sa nu dai vina pe procesor,ci pe placa video).

#54
xRobert

xRobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 28.05.2012
Deci ambele versiuni sunt compatibile ? si ce versiune iau ? NU IAU PLACA VIDEO ACUM.


http://www.pcgarage....ishlist/518642/
http://www.pcgarage....ishlist/518666/


Merg pe versiunea asta? http://www.pcgarage....ishlist/518642/

Uitati-va pls atent la detalii , sa nu iau vreo prostie sa nu fie compatibile piesele :(

Edited by xRobert, 30 May 2012 - 19:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate