Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Dobanda se considera venit la asigurarea medicala?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
arthasfleo

arthasfleo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 03.08.2006
Buna ziua
Am urmatoarea problema. Sunt o persoana disponibilizata care in prezent nu am nicio sursa de venit, neavand niciun loc de munca, nici macar somaj. Doresc sa imi platesc personal asigurarea medicala la CNSAS. Insa am un cont (depozit) in banca cu o anumita dobanda pe care o primesc lunar. Doresc sa va intreb daca aceasta dobanda se considera venit si daca trebuie declarata undeva. Eu vreau sa platesc asigurarea ca persoana fara venit.

#2
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 17.05.2010
In principiu, daca nu ai venituri din salarii sau pfa, contributia la sanatate se plateste si din venituri din dividende, dobanzi. Daca insa aceste venituri sunt mai mici decat salariul minim brut pe tara, vei plati contributia ca si cum ai avea salariul minim brut.

Oricum, nu-ti bate capul atat de tare acum, o sa te innebuneasca cei de la Casa de Sanatate cu cereri de documente justificative si la final ei o sa-i spuna cat ai de platit. Eventual vezi legea 95/2006.

#3
arthasfleo

arthasfleo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 03.08.2006
Multumesc pentru raspuns  :thumbup:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate