Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu
 Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...
 Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...
 

yanni

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
5 răspunsuri în acest subiect

#1
ambitioasa

ambitioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 96
  • Înscris: 15.09.2010
buna seara,

miercuri 14 septembrie a.c. ,celebrul compozitor Yanni a concertat in Bucuresti.

Nu am putut sa merg la concert desi mi-as fi dorit.

As dori cateva impresii despre concert ,desigur de la cineva care a fost acolo.

Multumesc anticipat.

#2
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.407
  • Înscris: 01.08.2011
Impresii...ce-as putea spune? Soundul a fost bunicel, se putea mai bine dar poate sunt eu mai pretentios. In rest daca ai vazut concertul "Live" sau 'Acropolis" cam alea sunt piesele, adica majoritatea din primele albume. Mi-au placut in mod deosebit tipul de la violoncel, cel de la vioara si percutia, cel cu tobele a facut un solo demn de o trupa rock daca nu chiar peste  :thumbup:
P.S.
Nu stiu ce naiba avem noi ca natie de aplaudam cand nu trebuie si mai ales foarte des. Saracul om nici nu termina o piesa ca si incepeau aplauzele. Asta o pot trece ca minus desi nu e din vina lui.
Si chestia asta cu aplauzele am observat-o si la teatru, concert sau curse aeriene unde sunt majoritatea romani si ma scoate din sarite.
Una peste alta a meritat cu varf si indesat, mai ales pentru iubitorii genului :peacefingers:

Editat de KelCooper, 16 septembrie 2011 - 17:13.


#3
ambitioasa

ambitioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 96
  • Înscris: 15.09.2010

View PostKelCooper, on 16th September 2011, 18:11, said:

Impresii...ce-as putea spune? Soundul a fost bunicel, se putea mai bine dar poate sunt eu mai pretentios. In rest daca ai vazut concertul "Live" sau 'Acropolis" cam alea sunt piesele, adica majoritatea din primele albume. Mi-au placut in mod deosebit tipul de la violoncel, cel de la vioara si percutia, cel cu tobele a facut un solo demn de o trupa rock daca nu chiar peste  :thumbup:
P.S.
Nu stiu ce naiba avem noi ca natie de aplaudam cand nu trebuie si mai ales foarte des. Saracul om nici nu termina o piesa ca si incepeau aplauzele. Asta o pot trece ca minus desi nu e din vina lui.
Si chestia asta cu aplauzele am observat-o si la teatru, concert sau curse aeriene unde sunt majoritatea romani si ma scoate din sarite.
Una peste alta a meritat cu varf si indesat, mai ales pentru iubitorii genului :peacefingers:
Mersi de raspuns.
Da,stiu concertele.
Tipul de la vioara e cel dintotdeauna,nu?
Ma mir de sunet,Yanni pare un perfectionist.Ma mir.
Oricum regret ca nu am fost.

#4
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.407
  • Înscris: 01.08.2011
Cu placere!
Nu stiu cat e de adevarat si cat e zvon dar se pare ca va reveni in Romania la anul.
De sunet nu te mira, ai vazut la Acropole de exemplu ce orchestra a avut si ce public! Pentru mine e prima oara cand am fost la Zone Arena si mi-a lasat un gust amar locatia. O fi el perfectionist dar nu depinde numai de el, depinde si de organizatori.
P.S.
Nu-i timpul pierdut sa-l vezi, maine are concert la Istanbul.

#5
ambitioasa

ambitioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 96
  • Înscris: 15.09.2010

View PostKelCooper, on 17th September 2011, 14:14, said:

Cu placere!
Nu stiu cat e de adevarat si cat e zvon dar se pare ca va reveni in Romania la anul.
De sunet nu te mira, ai vazut la Acropole de exemplu ce orchestra a avut si ce public! Pentru mine e prima oara cand am fost la Zone Arena si mi-a lasat un gust amar locatia. O fi el perfectionist dar nu depinde numai de el, depinde si de organizatori.
P.S.
Nu-i timpul pierdut sa-l vezi, maine are concert la Istanbul.
Anul acesta nu pot.
Daca revine la anul,voi merge cu siguranta.
Eu nu am fosi niciodata la zone arena-cum e,ce nu ti-a convenit.
Probabil,daca yanni revine la anul va concerta in alta parte.
Mersi oricum.

#6
avy31

avy31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 116
  • Înscris: 18.07.2005
Se pare ca revine in Romania in 30 martie 2013.E adevarat?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate