Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

yanni

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
ambitioasa

ambitioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 15.09.2010
buna seara,

miercuri 14 septembrie a.c. ,celebrul compozitor Yanni a concertat in Bucuresti.

Nu am putut sa merg la concert desi mi-as fi dorit.

As dori cateva impresii despre concert ,desigur de la cineva care a fost acolo.

Multumesc anticipat.

#2
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Impresii...ce-as putea spune? Soundul a fost bunicel, se putea mai bine dar poate sunt eu mai pretentios. In rest daca ai vazut concertul "Live" sau 'Acropolis" cam alea sunt piesele, adica majoritatea din primele albume. Mi-au placut in mod deosebit tipul de la violoncel, cel de la vioara si percutia, cel cu tobele a facut un solo demn de o trupa rock daca nu chiar peste  :thumbup:
P.S.
Nu stiu ce naiba avem noi ca natie de aplaudam cand nu trebuie si mai ales foarte des. Saracul om nici nu termina o piesa ca si incepeau aplauzele. Asta o pot trece ca minus desi nu e din vina lui.
Si chestia asta cu aplauzele am observat-o si la teatru, concert sau curse aeriene unde sunt majoritatea romani si ma scoate din sarite.
Una peste alta a meritat cu varf si indesat, mai ales pentru iubitorii genului :peacefingers:

Edited by KelCooper, 16 September 2011 - 17:13.


#3
ambitioasa

ambitioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 15.09.2010

View PostKelCooper, on 16th September 2011, 18:11, said:

Impresii...ce-as putea spune? Soundul a fost bunicel, se putea mai bine dar poate sunt eu mai pretentios. In rest daca ai vazut concertul "Live" sau 'Acropolis" cam alea sunt piesele, adica majoritatea din primele albume. Mi-au placut in mod deosebit tipul de la violoncel, cel de la vioara si percutia, cel cu tobele a facut un solo demn de o trupa rock daca nu chiar peste  :thumbup:
P.S.
Nu stiu ce naiba avem noi ca natie de aplaudam cand nu trebuie si mai ales foarte des. Saracul om nici nu termina o piesa ca si incepeau aplauzele. Asta o pot trece ca minus desi nu e din vina lui.
Si chestia asta cu aplauzele am observat-o si la teatru, concert sau curse aeriene unde sunt majoritatea romani si ma scoate din sarite.
Una peste alta a meritat cu varf si indesat, mai ales pentru iubitorii genului :peacefingers:
Mersi de raspuns.
Da,stiu concertele.
Tipul de la vioara e cel dintotdeauna,nu?
Ma mir de sunet,Yanni pare un perfectionist.Ma mir.
Oricum regret ca nu am fost.

#4
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Cu placere!
Nu stiu cat e de adevarat si cat e zvon dar se pare ca va reveni in Romania la anul.
De sunet nu te mira, ai vazut la Acropole de exemplu ce orchestra a avut si ce public! Pentru mine e prima oara cand am fost la Zone Arena si mi-a lasat un gust amar locatia. O fi el perfectionist dar nu depinde numai de el, depinde si de organizatori.
P.S.
Nu-i timpul pierdut sa-l vezi, maine are concert la Istanbul.

#5
ambitioasa

ambitioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 15.09.2010

View PostKelCooper, on 17th September 2011, 14:14, said:

Cu placere!
Nu stiu cat e de adevarat si cat e zvon dar se pare ca va reveni in Romania la anul.
De sunet nu te mira, ai vazut la Acropole de exemplu ce orchestra a avut si ce public! Pentru mine e prima oara cand am fost la Zone Arena si mi-a lasat un gust amar locatia. O fi el perfectionist dar nu depinde numai de el, depinde si de organizatori.
P.S.
Nu-i timpul pierdut sa-l vezi, maine are concert la Istanbul.
Anul acesta nu pot.
Daca revine la anul,voi merge cu siguranta.
Eu nu am fosi niciodata la zone arena-cum e,ce nu ti-a convenit.
Probabil,daca yanni revine la anul va concerta in alta parte.
Mersi oricum.

#6
avy31

avy31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.07.2005
Se pare ca revine in Romania in 30 martie 2013.E adevarat?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate