Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia

Concediu Halkidiki
 Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad
 Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...

Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului
 Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors

Transport aragaz Germania - Ro

SSD M.2 NVMe nu este recunoscut d...
 

Cel mai light antivirus

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
215 replies to this topic

#37
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010
eu am security essentials si nu am nici o problema... nici nu se simte... o fi de rahat , dupa cum spun multi , insa nu vreau sa dau bani pe un antivirus pentru ca e scump , tre reinnoita licenta anual si personal nu cred ca merita nici unul atatia bani pentru un home pc.

inainte foloseam kaspersky dar folosea foarte multe resurse... se simtea... protectia era super

nod32 nu am reusit niciodata sa il cracuiesc cu ce e pe net si nici nu prea m am chinuit...

asa ca free si de la microsoft e ok...

#38
realdan

realdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.12.2007
1. Windows 7 Ultimate
2. Avast Free Antivirus 6.0.1125
3. Setari standard
4. Un proces
5. 2,316 k
6. 10,527 k punct de maxim

#39
Don_Corleone99

Don_Corleone99

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 167
  • Înscris: 29.05.2011
Avast 6.0.1125 , pe Windows 7 Home Premium , 2Gb/Ram , nici nu se simte , si este uluitor de bun (cel mai bun antivirus free- chiar mai bun decat unele cu bani- nu o zic eu , ci statisticile ). Isi face update automat cand vrei(si din ora in ora) , este cel mai complet.....il folosesc de la versiunea 4.8 si ....0 intrusi pana acum.

#40
darky321

darky321

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 102
  • Înscris: 16.04.2011
1. Sistemul de Operare:Windows 7 x64 Ultimate
2. Denumirea antivirusului (inclusiv versiunea):Avast 6.0
3. Setarile sunt implicite sau modificate ?:Standard
4. Numarul de procese ale fiecarui antivirus:1, AvastUI
5. Resursele consumate de antivirus in modul Idle, adica atunci cand nu efectuati o scanare.(suma tuturor proceselor):2.596k
6. Consumul de resurse la efectuarea unei scanari.: aproximativ 9k. Niciodata nu a trecut de 9.244k


#41
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 30.07.2009
1. Sistemul de operare: Windows 7 Ultimate x86, Service Pack 1
2. Antivirus: Nod32 4.2
3. Setari partial modificate,, adica l-am setat, sa imi afiseze optiuni, in momentul cand gaseste un virus, si nu sa il bage direct in carantina cum facea implicit si i-am dezactivat alerta de windows update.
4. Numar de procese: 2, ESET GUI 2.556k si ekrn (ESET SERVICE) 57.180k

#42
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
aveti idee la Avast cum scap de chestia aceea "Avast WebRep" (overall rating)?
n-am gasit nicaieri prin optiuni sa nu-mi mai apara rating-ul la diverse site-uri cand folosesc Google de exemplu..

#43
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
este o extensie, se dezinstaleaza din browser.

#44
Krotal

Krotal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 28.09.2008
In Additional Protection ai cite un buton uninstall in dreptul fiecarui browser.

#45
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
merci,
inca o data se dovedeste ca altii au mai multa rabdare decat mine sa caute.. :peacefingers:

#46
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

View PostKrotal, on 22nd June 2011, 09:55, said:

In Additional Protection ai cite un buton uninstall in dreptul fiecarui browser.

dupa ce expira licenta free la Avast nu se poate face cumva sa nu mai apara fereastra aia enervanta care te tot invita sa cumperi licenta?

#47
top84

top84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.07.2011
si eu am avut Avast free cateva luni dupa ce a expirat  licenta platita pe care o aveam si din cate stiu,sau cel putin asa am inteles,dupa ce te-ai inregistrat licenta e valabila 1 an,apoi poti sa o reinnoiesti asa ca nu expira.Daca gresesc sa ma corecteze cine stie mai bine.

#48
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

nu se poate face cumva sa nu mai apara fereastra aia enervanta
O reinnoiesti si gata... desi intre timp sigur apare o versiune noua.
Parca vad ca tu ai acum vechea versiune...

#49
bucsa

bucsa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 27.12.2008
am Avira free si vreau sa-l schimb cu Avast cum procedez dezinstalez avira si instalez avast fara vreo complicatie?

#50
C0sSm1N

C0sSm1N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.07.2009
Salut tuturor.Am si eu o problema.Am un laptop IBM Thinkpad R31,pentium III,cpu 1 Ghz,RAM 128 MB si as vrea sa-mi pun un antivirus pe el care sa ocupa foarte putine resurse.Am incercat un AVG dar setupul nu se mai termina,iar apoi i-am pus Avira,dar dupa imi mergea infernal,nici macar nu imi deschidea antivirusul.Asa ca aveti vreo idee ce antivirus as putea sa-i pun?

#51
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Incearca Panda Cloud antivirus, Avast 6

#52
C0sSm1N

C0sSm1N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.07.2009

View PostAlex-AR, on 26th August 2011, 16:17, said:

Incearca Panda Cloud antivirus, Avast 6


Am incercat Avast 6,AVG 2011,Avira 2011,Nod 32 antivirus 4,cu toate merge foarte greu.Am sa incerc acum si Panda cloud,dar nu imi pun prea mari sperante.Cred ca il las pana la urma fara antivirus.L-am curatat cu Malwarebytes si Nod32.

#53
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

View PostC0sSm1N, on 27th August 2011, 10:46, said:

Am incercat Avast 6,AVG 2011,Avira 2011,Nod 32 antivirus 4,cu toate merge foarte greu.Am sa incerc acum si Panda cloud,dar nu imi pun prea mari sperante.Cred ca il las pana la urma fara antivirus.L-am curatat cu Malwarebytes si Nod32.
Poti sa-ti bagi un firewall daca tot te-ai decis sa renunti la antivirus .. Eu iti recomand Ashampoo, consuma vreo 2-3 mb si isi face treaba calumea, si gratis!
Eu nu stiu de antivirus de mai bine de 6/7 luni, oricum reinstalez windowsul des ..
Cel mai light? Panda Cloud, ligh si bun? Avast, AVG ..

#54
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Imi cer scuze ca pun urmatoarea intrebare fara sa fi citit intreg topicul, dar pentru ca sunt la serviciu nu-mi prea permit sa stau mult pe forum.
Vreau sa va intreb cam ce antivrus free si light sa instalez pe un PC cu Intel Celeron 2,4Ghz (sau mai slab) si 512MB ram?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate