Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Echipa nationala

- - - - -
  • Please log in to reply
331 replies to this topic

#1
StefanVasile

StefanVasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 20.10.2008
Ce parere aveti despre convocarile facute de Razvan Lucescu? Nu credeti ca Stancu, Torje, Bourceanu si Mihai Costea ar trebui sa fie titulari? Sunt multi, foarte multi care ar trebui sa-i inlocuiasca pe cei depasiti : ( Daniel Niculae, Cocis, etc ) Imi propun ca inainte de meciurile oficiale sa discutam convocarile ca niste suporteri indreptatiti zic eu sa comenteze ce se intampla cu echipa noastra.

Am postat la liga 1, daca poate cineva sa mute la international, va rog. imi cer scuze pentru greseala

Edited by StefanVasile, 24 August 2010 - 23:13.


#2
emylian92

emylian92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 18.06.2010
Da ai dreptate . Parerea mea e ca Razvan ar trebuie sa cheme jucatori care joaca . Daniel Niculae isi revine acum la AS Monaco asa ca aici nu cred ca a gresit .
Insa Cocis nu cred ca a jucat inca pentru arabii aia . Asa ca nu inteleg.
Si ar cam fi timpul sa se intinereasca echipa  . Mai ales acei jucatori tineri de care ai zis tu chiar au confirmat , adica sunt titulari la echipele care joaca .
Insa mi se pare ca Razvan face niste convocari in functie de prietenie si " vechi amintiri " . Pt ca stiu ca la chemat pe Lobont ( tot respectul pentru el ) care nu prea prindea echipa la As Roma .

Tinerilor daca li se acorda timp si incredere vor confirma cu siguranta.

#3
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,377
  • Înscris: 28.09.2009
Ar trebui sa il puna in poarta pe Tatarusanu.

#4
StefanVasile

StefanVasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 20.10.2008
Da chiar daca sunt dinamovist tatarusanu joaca la steaua nu ca lobont sau altii care ajung la nationala. Silviu lung nu are experienta deloc, coman nu cred ca mai face fata iar bornescu nu a aratat mare lucru la rapid. cu echipa asta ajungem la europene si .. atat. De bine de rau cu piturca am scos egaluri cu franta si italia, nu stiu ce ar face acum aceasta echipa cu franta de atunci ..

#5
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
Mihai Costea nu, avem atacanti mai buni ca el, Bourceanu nu, dar Torje si Stancu ar trebui sa primeasca o sansa, la fel si Alexe daca va reveni in aceeasi forma,cu Stefan Radu nu stiu cum sta situatia, ori nu vrea el sa vina si se da accidentat ori nu vrea Razvan sa-l cheme, si in cele din urma ar trebui rechemat Mutu, pentru ca oricate prostii ar face tot ramane de departe cel mai bun jucator roman... In poarta chiar nu prea avem solutii, Tatarusanu si Pantilimon sunt inalti si cam atat, gafeaza la foc automat, Bornescu ar putea fi o solutie...

#6
StefanVasile

StefanVasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 20.10.2008
Bourceanu in locul lui radoi peste cativa ani mi se pare viabil. Stefan Radu cica joaca acum cu Sampdoria titular iar la nationala ... .Bornescu e portar de reflex dar de multe ori respinge in fata ca la derby-ul cu dinamo.

Edited by StefanVasile, 25 August 2010 - 10:37.


#7
Crazy_Mouse

Crazy_Mouse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.06.2010
Desi simpatizez Steaua, cred ca echipa nationala ar trebui sa inceapa cu Torje, dupa forma pe care o arata piticul dinamovist in acest start de sezon. Cocis nici nu ar trebui convocat pana nu joaca acolo cu regularitate..

#8
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View PostStefanVasile, on 24th August 2010, 23:12, said:

Nu credeti ca Stancu, Torje, Bourceanu si Mihai Costea ar trebui sa fie titulari? Sunt multi, foarte multi care ar trebui sa-i inlocuiasca pe cei depasiti : ( Daniel Niculae, Cocis, etc ) Imi propun ca inainte de meciurile oficiale sa discutam convocarile ca niste suporteri indreptatiti zic eu sa comenteze ce se intampla cu echipa noastra.
Stancu si Torje merg,nu stiu daca titulari,dar au oricand loc.Bourceanu si Mihai Costea cred ca mai pot astepta.
Nu stiu de ce tot insista Lucescu cu Lobont.De jucat la echipa de club nu prea joaca iar cand joaca,o face prost(Supercupa Italiei).

#9
StefanVasile

StefanVasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 20.10.2008
Ai dreptatate  :proud:

#10
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Sunt singurul care crede că Tănase și Maftei nu sunt în formă de națională :huh: ?

#11
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

View PostStefanVasile, on 25th August 2010, 00:56, said:

iar bornescu nu a aratat mare lucru la rapid.


te contrazic, bornescu e un portar care da mare siguranta apararii.
si cred ca e cel mai bun din tara in acest moment.
si ref la tatarusanu, mai moale ca n-a rupt gura targului, faptul c-a scos 2 penaltiuri nu e relevant.  lasati-l sa apere tot turul fara greseli/gafe etc si apoi chemati-l la nationala.

in general echipa nationala trebuie sa se formeze pe un grup destul de omogen cu meciuri jucate impreuna, chiar daca unii sunt mai iesiti din forma (asta nu inseamna ca trebuie sa fie titulari toti)
daca iei mereu cei mai in forma din ultimele 3 etape ... chemi 100 de jucatori intr-un an ... si numai omogenitate nu ai si meciuri impreuna.
hai sa fim sinceri ... hai sa-i punem pe tatarusanu, torje, stancu sa-l naturalizam pe eric, herea etc si sa joaca impreuna va spun eu ca iese un terci de toata frumusetea.

eu sunt sigur ca ne calificam, pt ca avem grupa usoara, dar la euro daca picam iar cu italia, franta etc, la fel facem pt ca NU AVEM VALOARE.
hai sa vedem ce au facut acesti magnifici in cupele europene ... si apoi sa mai speram ...

eu zic sa-l lasati pe razvan macar aceste 3-4 mecuri dinanul asta si apoi sa comentati.

#12
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,229
  • Înscris: 10.02.2006
Din pacate Razvanel nu prea ii calca pe urme tatalui sau. Selectia jucatorilor este inca ciudata si ar trebui sa se axeze pe jucatorii care chiar sunt in forma, nu pe cei care au fost odata...

Cred ca Bornescu sau Tatarusanu ar fi cea mai buna alegere in poarta.

#13
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

View Postpykko, on 30th August 2010, 12:19, said:

Din pacate Razvanel nu prea ii calca pe urme tatalui sau. Selectia jucatorilor este inca ciudata si ar trebui sa se axeze pe jucatorii care chiar sunt in forma, nu pe cei care au fost odata...

Cred ca Bornescu sau Tatarusanu ar fi cea mai buna alegere in poarta.

pai hai sa luam si pe cl niculescu titular, nu ? ca e cel mai tare in acest inceput ...

#14
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007

View Postmattbaker, on 30th August 2010, 11:46, said:

Sunt singurul care crede că Tănase și Maftei nu sunt în formă de națională :huh: ?


La Tanase nici macar nu-i vorba de forma, atata poate :confuzzled:. Macar bine ca s-a accidentat si nu poate sa joace...desi nici cu inlocuitorul sau nu-s chiar fericit...tanara speranta de 27 ani, Mihai Roman :closedeyes:

#15
StefanVasile

StefanVasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 20.10.2008
Poate nu stiati ca in locul lui Sapunaru accidentat cu rio ave va veni Contra. Pe langa Contra si Lazar in locul lui Herea sau Tanase nu stiu.  Cocis, Maftei, Contra, Lazar, Lobont, etc astia ce joaca?

#16
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Razvinel du-te dupa tac-tu si lasa-ne... Cu ratati precum lobont, muresan, deac, marica, florescu, cocis vrei tu sa joci ceva?
Cum naiba il tii pe ratatul ala in poarta cand ii ai pe Tatarusanu, Bornescu, Silviu Lung jr., care sunt de 100 de ori mai in forma decat ala...
Insisti in atac cu dobitocii aia 2 de marius nicolae si marica, care nu sunt in stare de nimic...
Vai de capul tau si de al nostru ca trebuie sa te suportam...

#17
almsport25

almsport25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 23.08.2010
In acest meci s-a vazut ca marele tactician Razvan nu are ce cauta la echipa nationala .

#18
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,199
  • Înscris: 12.03.2008
Mi-a scos peri albi meciul asta.Nici nu mai stiu cand am vazut ultima oara echipa nationala jucand bine

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate