Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Echipa nationala

- - - - -
  • Please log in to reply
331 replies to this topic

#37
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,472
  • Înscris: 17.04.2006

View PostGoofy, on 4th September 2010, 14:30, said:

Radoi a jucat foarte bine... La gol a gresit vita aia de lobont care nu a stiut ce sa faca si nici nu a iesit pe centrare nici nu a stat pe linia portii... Urmarea a fost ca a fost prins ca intre linii la tenis si gol...

Poate nu a avut cine stie ce vina la gol , dar in rest nu a jucat mai nimic tot meciul , daca ii ies 3 pase pe repriza nu inseamna ca e de nationala .



Rat , Torje si putin Deac , atat am vazut aseara . Mai ziceau comentatorii ca suporterii sunt nesimtiti si nu stiu ce ca striga DEMISIA , pai de nu stiu cate meciuri nationala joaca jalnic dar se tot insista pe Florescu , Marica , Lobont , intr-un timp si amaratu ala de Tanase si alti neputinciosi ...

Auzi la ei , mai au si prima de victorie de 10 000 euro cu Albania , sa dea si ei macar 20% din prima de victorie a meciului de caciula pentru fiecare infrangere sa vedem noi cum nu mai vin toti debusolatii sa "joace" pentru nationala .

#38
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
Tot aud fiecare persoana din sfafful nationalei reprosand suporterilor ca ii cer demisia dupa un singur joc. Ei asta nu inteleg, nu ii cere demisia nimeni doar dupa meciul asta, lumea ii cere demisia pentru toate dezastrele din preliminariile trecute si din amicale...

#39
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Rezultate mărețe din mandatul lui Razvan Lucescu:
România-Austria 1-1
Serbia-România 5-0
Ucraina-România 3-2
Macedonia-România 1-0
România-Albania 1-1
De asta i s-a cerut demisia, nu că am fost egalați în min.87...

#40
C.RoNaLdO7

C.RoNaLdO7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.09.2007

View Postmattbaker, on 4th September 2010, 09:04, said:

În poartă l-aș prefera pe Silviu Lung Jr. sau Bornescu. Dacă Tătărușanu a apărat 2 penalty-uri trebuie băgat titular la națională?

Da , trebuie bagat titular la nationala. Nu neaparat ca a aparat 2 penaltyuri , ci pentru ca e din cate se pare cel mai in forma. Ailalti 2 de ce ar trebui bagati titulari?

View Postmattbaker, on 4th September 2010, 09:04, said:

Eu nu înțeleg ce caută Rădoi la NAȚIONALĂ.

Radoi a jucat bine , pana la faza golului. Nu e fundas , e mijlocas.

Edited by C.RoNaLdO7, 04 September 2010 - 14:39.


#41
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Cu 2 meciuri nu se face primăvară...Tătărușanu e într-adevăr în formă bună dar a greșit chiar și în sez. ăsta cu Craiova. Plus că sez. trecut a gafat mult.
Cum spunea și Sef-chenko, dacă Rădoi a dat 3 pase bune într-un meci nu înseamnă că a jucat bine.

Edited by mattbaker, 04 September 2010 - 14:43.


#42
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostC.RoNaLdO7, on 4th September 2010, 15:36, said:

Radoi a jucat bine , pana la faza golului. Nu e fundas , e mijlocas.
intradevar...a fost cel mai bun de pe teren pana la faza golului.... :D
hai sa fim seriosi.... n-a iesit cu nimic in evidenta..... la fel restul valorilor din echipa noastra.

si intradevar...e mai bun ca mijlocas decat ca fundas...macar prin prisma faptului ca mai e o linie de aparatori in spate care poate indrepta situatia cand sare pe langa minge (ca aseara)....

#43
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Daca nu castigam in Belarus,cred ca ar fi cazul ca Lucescu sa lase locul altcuiva.De cand a venit n-a adus nici o imbunatatire in jocul echipei.

#44
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Postmattbaker, on 4th September 2010, 13:42, said:

Cu 2 meciuri nu se face primăvară...Tătărușanu e într-adevăr în formă bună dar a greșit chiar și în sez. ăsta cu Craiova. Plus că sez. trecut a gafat mult.
Cum spunea și Sef-chenko, dacă Rădoi a dat 3 pase bune într-un meci nu înseamnă că a jucat bine.
Auzi, nu e un pic logic sa introduci intr-un meci pe cei mai in forma jucatori?
Si Radoi a scos destule in spate acolo, astea nu le mai vedeti... Din faza cui a iesit cornerul din care am dat golul? Sau asta iarasi nu se vede?
Ce trebuie sa faca, sa dea goluri si sa scoata de pe linia portii?

#45
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
A avut Albania 2 atacuri tot meciul, ce a scos Rădoi prin spate pe acolo :confuzzled: ? Vreo pasă la Lobonț, ceva? Atâta toată, a scos un corner, care a fost gol, dacă asta e mare realizare.....a "reparat" situația la golul lor.

Edited by mattbaker, 04 September 2010 - 19:33.


#46
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007

View PostGoofy, on 4th September 2010, 20:27, said:

Si Radoi a scos destule in spate acolo, astea nu le mai vedeti... Din faza cui a iesit cornerul din care am dat golul? Sau asta iarasi nu se vede?

Asta a fost cea mai tare, jur :roflmaofast: . Tot asa putem spune ca Ursus are la fel de mare merit precum Radoi, doar au impus nationalei sa jucam in rosu, poate o fi fost si asta un factor co-autor la gol....

#47
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
A scos, ce era de scos.. Vezi ca la faza golului au sarit 2 la cap cu albanezul. Celalat era maretul Tamas de la englezi, el de ce nu a luat mingea?
Mai zicea cineva pe aici ca Herea e bun... A urmarit cineva cate faulturi a facut Herea in jumatatea noastra, dandu-le posesia si sansa golului albanezilor?
Am crezut ca va fi altceva cu il muce asta mic, dar se vede ca e crescut de tac-su. Tot timpul sunt altii de vina, nu el ca habar nu are de tactica, selectie si de facut schimbari...

#48
noShadow

noShadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 20.07.2010

View PostGoofy, on 4th September 2010, 19:35, said:

Mai zicea cineva pe aici ca Herea e bun... A urmarit cineva cate faulturi a facut Herea in jumatatea noastra, dandu-le posesia si sansa golului albanezilor?

probabil nu ai observat ca jumatate din echipa dormea, macar Herea a incercat sa-i opreasca pe albanezi cumva mai ales ca nu era treaba lui acolo, dar de, o dam cu Radoi in sus si in jos, jucator de 2 bani.

#49
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Mircea Lucescu e unul dintre cei mai buni antrenori români, a câștigat cupa UEFA, a antrenat Inter...
"A scos ce era de scos" Mă întreb ce era de scos dacă albanezii au ajuns de 2 ori în față porții, odată la gol și odată ocazie de 2-1, nu contest că și Tamaș a fost cam pe lângă dar nu e principalul vinovat.

#50
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View PostnoShadow, on 4th September 2010, 18:39, said:

probabil nu ai observat ca jumatate din echipa dormea, macar Herea a incercat sa-i opreasca pe albanezi cumva mai ales ca nu era treaba lui acolo, dar de, o dam cu Radoi in sus si in jos, jucator de 2 bani.
Herea a facut faulturi inutile, care au dus la golul albanezilor. Echipa nu dormea, aplica tactica lui il muce jr, parjoliti fantanile si bagati curul in poarta.
Mattbaker, de acord cu tine, nu Tamas e principalul vinovat ci ratatul ala de lobont care juca sarba prin careu, 2 pasi inainte si unul inapoi, ca nu stia unde sa se pozitioneze...
Cat despre ofticosul de il muce senior, vai mama lui saracul... Si acum sufera ca nu a putut antrena Steaua, de valoros ce era.

#51
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,472
  • Înscris: 17.04.2006

View PostGoofy, on 4th September 2010, 20:27, said:

Auzi, nu e un pic logic sa introduci intr-un meci pe cei mai in forma jucatori?
Si Radoi a scos destule in spate acolo, astea nu le mai vedeti... Din faza cui a iesit cornerul din care am dat golul? Sau asta iarasi nu se vede?
Ce trebuie sa faca, sa dea goluri si sa scoata de pe linia portii?

Nu il critic pentru ca e stelist , dar nu a facut mai nimic , a mai incercat el sa suteze la poarta dar .... nu cred ca e de nationala .
Daca se uita un necunascotar al fenomenului la meciul de aseara nu cred ca reuseste sa deosebeasca fundasii de mijlocasi , au jucat la gramada .

Si ca sa vezi ca nu tin cont de echipele de la care vin : Contra e unul dintre cei mai slabi jucatori romani in momentul asta , sper sa nu ii prelungeasca contractul cu poli , sa plece , sa ne lase . Vai ca ne-a scos el din incurcaturi , a salvat echipa de la rusine , porcarii , daca ai un jucator de banda calumea nu trebuie sa te mai salveze in ultimele minute

#52
softpedian

softpedian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,202
  • Înscris: 04.01.2010

View Postbubalus, on 4th September 2010, 09:21, said:

problema n-a fost atacul aseara...ci mijlocul
atacanti n-au fost jucati aproape deloc.... prea putine pase pe ei...foarte putine centrari.....
de bine de rau...s-a dat un gol, s-au creat 2-3 ocazii...s-a mai dat o bara, un gol dintr-un f mic offside .... in conditiile in care albanezii s-au aparat cu autobaza (bravo lor).

noi am pierdut la mijloc...acolo unde cocis si florescu n-au jucat nimic... s-au au jucat conform valorii lor. numai pase in spate sau cel mult in lateral.

stau si ma intreb cine ar putea fi mijlocasul central de care nationala are nevoie? mie nu-mi vine niciunul in minte la ora actuala....
Hai sa-ti zic realitatea, am numarat(cu meticulozitate si calm) nu mai putin de 15 lansari in 30-40 de minute pe Torje, Marica, Daniel, Deac,etc.... De fiecare data am pierdut mingea si s-a dus timpul. Sti a cui e problema? Nu a jucatorilor, ei probabil jucau altfel ci a antrenorului. S-a vazut Razvy mare antrenor si tacticean si le-a zis de lansari si cum sa faca, si cum sa paseze DOAR in aparare, si cum sa joace fara fundas stanga, si cum sa se mute in teren, incat de la un moment dat se uitau unu la altu' jucatorii si sa fiu al dreq de nu am citit pe fata lor:"Ba, eu unde naiba stau??". Florescu cand in fata, cand pe stanga, fara tehnica, fara viteza, fara nimic, el fugea fix sa se adune km la bord. Torje, ii venea mingea numai pe cap, asa ceva.... Deac, la inceput a miscat, a obosit extrem de repede si s-a dus(sa-l invete careva sa nu fuga ca nebunu). De la un moment s-au apucat aia sa-l paseze in triunghi, faceau matza cu el....

Fara tactica, fara disciplina, echipa a aratat ff bine zic eu!

#53
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Pai tactica era cam pasa-pasa Tamas Radoi si apoi unul dintre ei o dadea pe varfuri, unde se pierdea mingea... Cand a intrat Stancu, ce a mai tinut si el de minge saracul... Tactica asta ar fi fost buna, prin min 90 si sa fim condusi, din pacate noi am practicat-o constant, in loc sa incercam sa ii desfacem pe aia pe laterale...

#54
ady733

ady733

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.08.2010
forzza azzurii.kaka romanii

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate