Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Echipa nationala

- - - - -
  • Please log in to reply
331 replies to this topic

#19
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

 Goofy, on 3rd September 2010, 22:55, said:

Razvinel du-te dupa tac-tu si lasa-ne... Cu ratati precum lobont, muresan, deac, marica, florescu, cocis vrei tu sa joci ceva?
da' de radoi ce parere ai....el e bun...huh?
ce frumos il admira pe albanez cand a dat cu capul la gol.....

in afara de cocis si florescu...chiar nu mi se pare ca erau altii mai buni pe posturile lor...
lobont nu pare sa fie in forma asa cum l-am vazut la roma...dar nu e el principalul vinovat la golul primit....ci apararea....mingea a fost trimisa la 12-13 m de poarta..... daca iesea pe centrare nu o ajungea.....

#20
C.RoNaLdO7

C.RoNaLdO7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.09.2007
Nu-mi dau seama unde l-ai vauzt tu pe Lobont in forma , am impresia ca s-a cam dus timpul lui , bine macar ca e la Roma si poate isi mai ia ceva bani , ca de jucat nu cred ca mai joaca.
Florescu nu e de nationala , cand il mai vad si cu 10 pe spate deja ..
Cocis la fel , nu stiu ce cauta la nationala.
Mai bine ii ia pe toti de la U21 si ii baga la nationala mare , asa macar nu mai avem pretentii. Daca am ajuns sa ne aparam de Albania , e clara calificarea.
Cat o sa fie Razvan Lucescu la nationala performanta = 0. Macar de ne mai dadeau aia un gol , poate pleaca asta. De fapt hai sa o zic altfel , cat timp n-o sa fie la nationala Mircea Lucescu , Dan Petrescu sau Piturca nu cred ca vom avea performante mai bune ca acum.
Parca vad ca luam un scor frumos de la Belarus , un 3-0 ceva.

Edited by C.RoNaLdO7, 03 September 2010 - 23:13.


#21
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,471
  • Înscris: 17.04.2006
Mie doar Rat mi-a placut .

In rest praf .. cu contra si  marica in frunte .

Razvan e antrenor bun dar e selectioner prost .

#22
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007
Atat pot spune: Tatarusanu si Bogdan Stancu trebuiau sa fie titulari. Nu meritam sa ne calificam. Mai bine stam si ne uitam la TV.  :thumbdown:

#23
C.RoNaLdO7

C.RoNaLdO7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.09.2007
Auzi doamne ce zice marele strateg , cica e un rezultat nedrept. Rezultat nedrept e cand joci ceva si iti baga aia golul pe gat la ultima faza , nu cand te chinui un meci intreg sa dai un gol , abia il dai , te bagi cu curul in poarta si iei gol. La cum am jucat NU MERITAM SA CASTIGAM. Este exact rezultatul pe care il meritam.
Pentru mine o echipa care sa conteze la calificari ar putea fi:
Tatarusanu
Sapunaru - Goian - Chivu - Rat
Torje - Radoi - Herea - Tanase
Stancu - Mutu
Asta cand isi revin toti.

Edited by C.RoNaLdO7, 04 September 2010 - 00:03.


#24
StefanVasile

StefanVasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 20.10.2008
Herea titular in loc de cocis si adrian cristea sau hora in loc de florescu. Oricine dar nu astia 2...

#25
noShadow

noShadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 20.07.2010
Nu este prima data cand apararea o comite grav si nu este prima data cand Radoi o comite in halul asta. Lobont si Radoi in primul rand nu au ce cauta la nationala, nu titulari, Florescu e si ala paralel. Deja ma duc sa bag ceva banuti ca nu ne calificam.  :thumbdown:

Edited by noShadow, 04 September 2010 - 07:55.


#26
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008

 Goofy, on 3rd September 2010, 22:55, said:

Razvinel du-te dupa tac-tu si lasa-ne... Cu ratati precum lobont, muresan, deac, marica, florescu, cocis vrei tu sa joci ceva?
Cum naiba il tii pe ratatul ala in poarta cand ii ai pe Tatarusanu, Bornescu, Silviu Lung jr., care sunt de 100 de ori mai in forma decat ala...
Insisti in atac cu dobitocii aia 2 de marius nicolae si marica, care nu sunt in stare de nimic...
Vai de capul tau si de al nostru ca trebuie sa te suportam...
Știu că ai sentimente puternice anti-dinamoviste dar ghici ce, ieri în atac a fost Daniel Niculae...
Eu nu înțeleg ce caută Rădoi, Cociș, Florescu la NAȚIONALĂ. Marica nu e în formă, Lobonț la fel. Normal, canalul de televiziune steaua.ro ( supra-numit de unii sport.ro ) a vrut să ascundă gafa penibilă a lui Rădoi și a aruncat vina pe Lobonț.
În poartă l-aș prefera pe Silviu Lung Jr. sau Bornescu. Dacă Tătărușanu a apărat 2 penalty-uri trebuie băgat titular la națională? Pâi și Matache ar fi trebuit chemat, doar a apărat și el 2 la Liberec, după această logică... dar Tănase, de ce Tănase ar trebui să fie titular la națională? Ce joacă Tănase :death: ? Nu neapărat că aș fi dinamovist dar dacă nici acum L.Ganea sau Ad.Cristea nu merită chemați la natională atunci când :confuzzled: ?

Edited by mattbaker, 04 September 2010 - 08:06.


#27
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
problema n-a fost atacul aseara...ci mijlocul
atacanti n-au fost jucati aproape deloc.... prea putine pase pe ei...foarte putine centrari.....
de bine de rau...s-a dat un gol, s-au creat 2-3 ocazii...s-a mai dat o bara, un gol dintr-un f mic offside .... in conditiile in care albanezii s-au aparat cu autobaza (bravo lor).

noi am pierdut la mijloc...acolo unde cocis si florescu n-au jucat nimic... s-au au jucat conform valorii lor. numai pase in spate sau cel mult in lateral.

stau si ma intreb cine ar putea fi mijlocasul central de care nationala are nevoie? mie nu-mi vine niciunul in minte la ora actuala....

#28
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
Poate doar un Ad.Cristea...in rest in centru suntem penibili...

#29
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
Vremea lui Lobont s-a dus.Rat a mai miscat ceva.Daca il aveam si pe Chivu era putin mai bine, dar nu cu mult.Radoi (pe care Mourinho personal a vrut sa-l cumpere  :lol: ) e bun de o miuta cu beduinii, cu pastorii de camile sau camilarii, cum vreti sa-i denumiti.Tamas a jucat mediocru, asteptam alta concentrare de la el, doar joaca in Premier League.Contra inteleg ca a reprezentat o solutie de avarie.Deac a jucat destul de bine, mie mi-a placut.Torje si Muresan in ton cu jocul echipei, dar merita mizat in continuare pe ei in lipsa de alte solutii mai bune.Florescu nu are ce cauta la nationala, cu atat mai putin sa poarte numarul 10.Cocis ar putea mai mult cu un antrenor care sa stie cum sa-l puna in valoare, care sa stie cum sa-l motiveze.Daniel Niculae are evolutii bune in campionatul francez, dar la nationala ne serveste una calda una rece.Marica a vrut, dar n-a putut.Bogdan Stancu e un atacant veritabil, nu iarta ocaziile.Avem nevoie de el ca titular.Herea este talentat si merita convocat in continuare.

Nu pot sa cred ca multi asteapta salvarea de la Goian si Tanase.Goian e mai lent acum decat cand era el lent.Tanase "Lemn-Tanase" Genialul nu are ce sa faca el la nationala.Goliciunea cutiei craniene i se reflecta in privirea pierduta a ochilor.Chiar si rostirea celor mai simple fraze pare o munca de Sisif pentru el.Agerimea lui e chestie de legenda, a ajuns subiect de anecdote.
Altii vad ca il nominalizeaza in continuare pe Radoi, speranta oilor de pretutindeni, lumina care le calauzeste.

Jucatori precum Dorel Stoica, Florin si Mihai Costea, Stefan Radu, Ropotan, Pulhac, Liviu Ganea, Marius Alexe, Iasmin Latovlevic, Lucian Sanmartean, Alexandru Ionita, Adrian Cristea, Dorin Goga, Gigel Bucur reprezinta si ei o optiune pentru nationala fie acum fie in viitorul apropiat.

Edited by boxXxing_star, 04 September 2010 - 11:42.


#30
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Ștefan Radu e titular la Lazio si Lucescu nici nu îl convoacă :confuzzled: .
Sunt de acord cu tine cu puține excepții:
Torje a făcut acțiuni bune pe partea dreaptă acolo dar din motive....pe care nu le-am aflat încă, a fost pus apoi fundaș dreapta, dacă l-a folosit Andone odată nu înseamnă că e reprofilat. Părerea mea.
Și Dorel Stoica e cam în vârstă să mai reprezinte o solutie pentru națională.

#31
Crazy_Mouse

Crazy_Mouse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.06.2010
Belarus ne bate aproape sigur, avand in vedere cat de incalcit si de slab a fost jocul nostru aseara. Si ma intreb cand o sa renuntam sa mai convocam jucatori doar pentru ceea ce au fost odata, gen Lobont. Oricum Razvan e praf ca antrenor, dar probabil va mai fi tinut la nationala din cauza vreunei clauze din contract, care i-ar permite sa incaseze o suma consistenta de bani daca ar fi dat afara. Oricum, daca are cat de cat onoare, ar trebui sa plece dupa meciul din Belarus daca Romania nu va castiga acolo. Asa ar fi normal!

#32
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

 bubalus, on 3rd September 2010, 21:51, said:

da' de radoi ce parere ai....el e bun...huh?
ce frumos il admira pe albanez cand a dat cu capul la gol.....

in afara de cocis si florescu...chiar nu mi se pare ca erau altii mai buni pe posturile lor...
lobont nu pare sa fie in forma asa cum l-am vazut la roma...dar nu e el principalul vinovat la golul primit....ci apararea....mingea a fost trimisa la 12-13 m de poarta..... daca iesea pe centrare nu o ajungea.....
Radoi a jucat foarte bine... La gol a gresit vita aia de lobont care nu a stiut ce sa faca si nici nu a iesit pe centrare nici nu a stat pe linia portii... Urmarea a fost ca a fost prins ca intre linii la tenis si gol...

 mattbaker, on 4th September 2010, 07:04, said:

Știu că ai sentimente puternice anti-dinamoviste dar ghici ce, ieri în atac a fost Daniel Niculae...
Eu nu înțeleg ce caută Rădoi, Cociș, Florescu la NAȚIONALĂ. Marica nu e în formă, Lobonț la fel. Normal, canalul de televiziune steaua.ro ( supra-numit de unii sport.ro ) a vrut să ascundă gafa penibilă a lui Rădoi și a aruncat vina pe Lobonț.
În poartă l-aș prefera pe Silviu Lung Jr. sau Bornescu. Dacă Tătărușanu a apărat 2 penalty-uri trebuie băgat titular la națională? Pâi și Matache ar fi trebuit chemat, doar a apărat și el 2 la Liberec, după această logică... dar Tănase, de ce Tănase ar trebui să fie titular la națională? Ce joacă Tănase :death: ? Nu neapărat că aș fi dinamovist dar dacă nici acum L.Ganea sau Ad.Cristea nu merită chemați la natională atunci când :confuzzled: ?
Culmea e ca nu ma gandeam la marius de la dinamo, ma gandeam la marius constantin, nu stiu de ce... Si in loc sa iasa daniel niculae, a iesit marius :)
Si vina a fost in totalitate a lui Lobont, nu a lui Radoi.
Si de fapt stiu de ce am pierdut meciul: nu a jucat Banel :D

Edited by Goofy, 04 September 2010 - 13:34.


#33
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Cum :lol: ? M-ai dat pe spate, are și Lobonț o vină, 10% acolo, dar Rădoi e clar vinovat că a sărit pe lângă....

#34
mafy

mafy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 951
  • Înscris: 22.12.2006
Si daca statea pe linia portii crezi ca o scotea ? :lol: Mingea a fost in plasa laterala. 100% vina apararii. Nu are voie sa dea cu capul de acolo, si mai ales de unde a venit mingea.

#35
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,533
  • Înscris: 01.08.2006
Daca mai trebuie sa ne demonstreze, aseara a demonstrat-o: Razvanel e zero ca selectionar.
Adica, ce rol a avut el? Eu nu vad niciunul.
Daca ne adunam noi, o gasca de la bloc, la fel jucam. Nicio strategie, schimbari pe care si eu le-as fi facut, ca doar alea erau pe banca, pe care i-a vazut primii, pe aia i-a convocat, etc...
Am vazut ceva din meciul de tinere: nici nu se poate compara. Aia au fugit ca nebunii 90 de minute, faze, pase. Desi un joc haotic, dar macar faceau treaba. Aseara de juca tineretul, batea Albania.

#36
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Daca statea pe linia portii exista posibilitatea sa o scoata (la un alt portar as fi zis cu siguranta ca o scotea, dar cu terminatul asta nu se stie niciodata). Mingea a fost extrem de obosita ca sa zic asa, ar fi avut tot timpul din lume....
Nu mai vorbesc de strategia maretului razvin, care e cam strategia tuturor romanilor: in min 80 tu ai 1-0 cu Albania acasa si te bagi cu fundul in poarta....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate