Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Monitor sigilat si taiat achizitionat de la firma CEL

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
renato_man

renato_man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 10.05.2006
Parerea mea e ca tu esti vinovat doar de-un singur lucru :n-ai probat "scula" in asa zisul magazin.Restul e alegerea fiecaruia cum isi "trateaza" produsul cumparat, si fie vorba intre noi datorita entuziasmului te-ai cam grabit acasa sa-l desfaci,si poate ca n-ai folosit neaparat  un cutter...dar ai gasit tu un alt inlocuitor care a produs zgarietura aia  ;)
Exemplu personal:cumparat un dvd-player din Carrefour-ajuns acasa-desfacut in graba cutia.
Rezultat:o zgarietura de toata frumusetea pe carcasa(acu mai pune-l in sufragerie <_< )
PS:am folosit o foarfeca....

#38
Sir Alex Ice

Sir Alex Ice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 03.12.2006
Legea se aplica chiar daca l-ai ridicat personal, si ai 10 zile in care sa il returnezi contra banii platiti initial, informeaza-te corect.
CEL.ro duc marfa gri, unele nici nu au garantie la reprezentantii locali ai producatorului.
Taietura este pe orizontala, daca era de la desfacere trebuia sa fie pe verticala.

#39
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Frate, de unde rasariti? A semnat la plecarea din magazin ca a primit produsul in stare functionala si fara defecte. Nu se mai aplica situatia produselor defecte de noi sau 48 de ore sau 10 zile. De fapt e chiar foarte probabil sa nu mai beneficieze de loc de garantie pentru produs.  Monitorul prezinta un defect mecanic, cea ce-l scoate din garantie.

Te inseli la partea cu verticala. Taietura este exact in locul in care cutterul patrunde intre "capacele" ambalajului.

#40
ionutenac

ionutenac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.07.2008

 renato_man, on 9th October 2009, 17:59, said:

Parerea mea e ca tu esti vinovat doar de-un singur lucru :n-ai probat "scula" in asa zisul magazin.Restul e alegerea fiecaruia cum isi "trateaza" produsul cumparat, si fie vorba intre noi datorita entuziasmului te-ai cam grabit acasa sa-l desfaci,si poate ca n-ai folosit neaparat  un cutter...dar ai gasit tu un alt inlocuitor care a produs zgarietura aia  ;)
Exemplu personal:cumparat un dvd-player din Carrefour-ajuns acasa-desfacut in graba cutia.
Rezultat:o zgarietura de toata frumusetea pe carcasa(acu mai pune-l in sufragerie <_< )
PS:am folosit o foarfeca....

A trecut deja ceva timp de cand am postat acest anunt... intre timp am probat monitorul, merge perfect, ba mai mult, il si folosesc, iar acea zgarietura nu mi se mai pare atat de deranjanta. Intre timp, reclamatia depusa la OPC isi urmeaza cursul, voi afla la sfarsitul lunii ce e de facut sau ce s-a rezolvat, daca se va rezolva ceva. Scopul pentru care am postat acest mesaj nu a fost acela de a discredita CEL, poate nici nu sunt ei de vina in fond, poate cei de la care l-au luat si ei, la randul lor, l-au avariat de fapt (CEL nu e distribuitor autorizat LG), nici acela de a dovedi ca nu eu am zgariat monitorul, chiar daca stiu prea bine ca nu l-am zgariat eu, pentru ca stiu cum am procedat cand l-am desfacut. Am vrut doar sa spun: oameni buni, nu mai cumparati produse pe care sa nu le testati la fata locului, in magazin sau asa zis magazin sau ce o fi, amagiti de promisiunea ca nu e nevoie de proba, pentru ca orice defect ar fi, DE ORICE NATURA, produsul va va fi inlocuit. Nu este asa si eu am aflat, din pacate, pe pielea mea acest lucru. Mare atentie!!!

#41
furculita_cu_luneta

furculita_cu_luneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 24.07.2009

 ionutenac, on 12th October 2009, 15:02, said:

mesaj nu a fost acela de a discredita CEL
nimeni nu ii discrediteaza sau ii defaimeaza, si-o fac singuri cu mana lor.

 ionutenac, on 12th October 2009, 15:02, said:

CEL nu e distribuitor autorizat LG
nu cred ca este distribuitor autorizat la niciun produs.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate