Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

Audio cd scris cu nero in pc "canta", in masina nu

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
36 răspunsuri în acest subiect

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.688
  • Înscris: 15.06.2004
Ori ai schimbat tu sau producatorul tipul e blank-uri si nu se mai impaca cu playerul auto, ori ai schimbat tu viteza de scriere ( cea mai mica e ce amai indicata ) ori s-a paradit playerul.

#20
vid_emilian

vid_emilian

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 21.10.2008
Si eu de asemenea am o problema....CUM inscriptionez un CD cu sunet 5.1 ?
Melodia este creata cu BeSweet , este AC3 5.1 (6 CH)...dar CUM o ard ,cu ce soft ? Sa pot asculta pe un DVD stand alone ?

#21
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.688
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Si eu de asemenea am o problema....CUM inscriptionez un CD cu sunet 5.1 ?
Melodia este creata cu BeSweet , este AC3 5.1 (6 CH)...dar CUM o ard ,cu ce soft ? Sa pot asculta pe un DVD stand alone ?

Nu scrisul ar fi o problema ci faptul ca n-ar recunoaste CD-ul DVD-ul standalone. Ai nevoie de un program care sa faca DVD Audio. Da un search pe Google cu DVD Audio si o sa gasesti destule programe. Nu-ti pot recomanda unul, ptr ca nu folosesc asa ceva.

#22
Yenko

Yenko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 231
  • Înscris: 12.07.2006
unele playere de masina citesc doar cd-uri audio originale :)

#23
Dolofanu

Dolofanu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 310
  • Înscris: 14.10.2007

 Yenko, on Jan 26 2009, 20:43, said:

unele playere de masina citesc doar cd-uri audio originale :)
Pe bune ?  :huh:  Care ? Sa stiu sa ma feresc de ele pe viitor  :w00t:  

Eu inscriptionez cd-urile fie mp3 fie audio la 52X si merg fara probleme pe playerul meu , indiferent de ce natie sunt discurile .

#24
Yenko

Yenko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 231
  • Înscris: 12.07.2006
uite eu am o cunostinta care are o masina X cu player original ! deci nu l-a schimbat,si nu poate sa asculte doar cd-uri originale :)

#25
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 16.079
  • Înscris: 26.11.2005
"Player original"?? Adica in sensul ca playerul original al masinii, din fabricatie, sau player original, adica din ala ne-contrafacut (exista asa ceva)??
Oricum, nu e vorba de asta. E vorba ca anumite playere, de la anumiti producatori si anumite mari, cica accepta numai cd din alea originale, cumparate din magazin.

#26
Yenko

Yenko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 231
  • Înscris: 12.07.2006

 queensoft, on Jan 30 2009, 13:38, said:

"Player original"?? Adica in sensul ca playerul original al masinii, din fabricatie, sau player original, adica din ala ne-contrafacut (exista asa ceva)??
Oricum, nu e vorba de asta. E vorba ca anumite playere, de la anumiti producatori si anumite mari, cica accepta numai cd din alea originale, cumparate din magazin.
la asta m-am referit....

#27
basile27ro

basile27ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 03.03.2006
nu stiu eu cum reusiti voi sa scrieti pe verbatin cu 4x cand pe mine oricate cd-uri am bagat la ars imi dadea voie minim8x.
aici ma refer la scriere audio cd.
RESPECTE!

#28
klaus74

klaus74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 24.06.2006
Am si eu o intrebare: se poate forta Nero (eu am versiunea 8) sa scrie CD-urile audio la o viteza mai mica? Pentru ca imi impune minim 10x si am o gramada de probleme din cauza asta cu playerul de la masina. Daca nu, imi puteti recomanda un soft care sa-mi permita scrierea la viteze mici (max 4x)?

Multumesc.

#29
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.688
  • Înscris: 15.06.2004
Nu Nero sau alt program de scriere stabilesc viteza minima ci firmware-ul writer-ului. In consecinta nu ai ce face.

#30
klaus74

klaus74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 24.06.2006
Hm.
Cred ca nu e 100% asa. Eu am un CD-Writer mai vechi pe care il tin special pentru a putea scrie la viteza mai mica. Am avut Nero 6 si scriam la viteza mica. Cu versiunea 8, nu-mi da voie. Am instalat Ashampoo (cel din link-ul de pe sectiunea asta) si acela m-a lasat sa selectez viteza mai mica, dar a scris cu cat a avut el chef (adica in jur de 12).
Cred ca o sa ma intorc la Nero 6.

#31
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 776
  • Înscris: 01.10.2007
Am avut un player sony CDX L410 si pana imi lua cdurile facute de mine stateam o gramada. Dadea eroare. Daca bagam cd original il lua imediat :-s.

#32
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.295
  • Înscris: 21.04.2004
io zic ca in loc sa te miri ca pe un player de acum 14000 de ani nu merg cd-uri scrise azi, mai bine iei alt player

#33
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.739
  • Înscris: 28.12.2008
incearca sa le scrii la viteza mai mica,si eu am patit la fel

#34
Marius12346

Marius12346

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 14
  • Înscris: 16.03.2015
Salut!!!
Ma poate ajuta cineva...
Am cumparat un cd player auto simens vdo si pus pe masina se aute un tiuit la 2 secunde in boxe, inainte era un clarion, dar nuai functiona, acesta functioneaza si cd si radio dar se aude acel zgomot. Ma puteti ajuta va rog?

#35
ceicevorfi

ceicevorfi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 30
  • Înscris: 03.07.2006
Am avut aceeasi problema cu doua mp3 playere de masina. La unele piese imi sacada. Am incercat toate variantele de viteze si cd uri. Problema e de la bitrate. Se intampla la cele de 320kbs. Le-am convertit la 256 cu un program online. Online audio converter http://online-audio-converter.com
Problemele nu mai apar, nu e nici de la viteza, nici de la player.. succes

#36
tiupedix

tiupedix

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 527
  • Înscris: 01.04.2017
http://www.softpedia...iograbber.shtml
track
merg sigur

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate