Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Audio cd scris cu nero in pc "canta", in masina nu

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,539
  • Înscris: 15.06.2004
Ori ai schimbat tu sau producatorul tipul e blank-uri si nu se mai impaca cu playerul auto, ori ai schimbat tu viteza de scriere ( cea mai mica e ce amai indicata ) ori s-a paradit playerul.

#20
vid_emilian

vid_emilian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.10.2008
Si eu de asemenea am o problema....CUM inscriptionez un CD cu sunet 5.1 ?
Melodia este creata cu BeSweet , este AC3 5.1 (6 CH)...dar CUM o ard ,cu ce soft ? Sa pot asculta pe un DVD stand alone ?

#21
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,539
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Si eu de asemenea am o problema....CUM inscriptionez un CD cu sunet 5.1 ?
Melodia este creata cu BeSweet , este AC3 5.1 (6 CH)...dar CUM o ard ,cu ce soft ? Sa pot asculta pe un DVD stand alone ?

Nu scrisul ar fi o problema ci faptul ca n-ar recunoaste CD-ul DVD-ul standalone. Ai nevoie de un program care sa faca DVD Audio. Da un search pe Google cu DVD Audio si o sa gasesti destule programe. Nu-ti pot recomanda unul, ptr ca nu folosesc asa ceva.

#22
Yenko

Yenko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 12.07.2006
unele playere de masina citesc doar cd-uri audio originale :)

#23
Dolofanu

Dolofanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 14.10.2007

 Yenko, on Jan 26 2009, 20:43, said:

unele playere de masina citesc doar cd-uri audio originale :)
Pe bune ?  :huh:  Care ? Sa stiu sa ma feresc de ele pe viitor  :w00t:  

Eu inscriptionez cd-urile fie mp3 fie audio la 52X si merg fara probleme pe playerul meu , indiferent de ce natie sunt discurile .

#24
Yenko

Yenko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 12.07.2006
uite eu am o cunostinta care are o masina X cu player original ! deci nu l-a schimbat,si nu poate sa asculte doar cd-uri originale :)

#25
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
"Player original"?? Adica in sensul ca playerul original al masinii, din fabricatie, sau player original, adica din ala ne-contrafacut (exista asa ceva)??
Oricum, nu e vorba de asta. E vorba ca anumite playere, de la anumiti producatori si anumite mari, cica accepta numai cd din alea originale, cumparate din magazin.

#26
Yenko

Yenko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 12.07.2006

 queensoft, on Jan 30 2009, 13:38, said:

"Player original"?? Adica in sensul ca playerul original al masinii, din fabricatie, sau player original, adica din ala ne-contrafacut (exista asa ceva)??
Oricum, nu e vorba de asta. E vorba ca anumite playere, de la anumiti producatori si anumite mari, cica accepta numai cd din alea originale, cumparate din magazin.
la asta m-am referit....

#27
basile27ro

basile27ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.03.2006
nu stiu eu cum reusiti voi sa scrieti pe verbatin cu 4x cand pe mine oricate cd-uri am bagat la ars imi dadea voie minim8x.
aici ma refer la scriere audio cd.
RESPECTE!

#28
klaus74

klaus74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 24.06.2006
Am si eu o intrebare: se poate forta Nero (eu am versiunea 8) sa scrie CD-urile audio la o viteza mai mica? Pentru ca imi impune minim 10x si am o gramada de probleme din cauza asta cu playerul de la masina. Daca nu, imi puteti recomanda un soft care sa-mi permita scrierea la viteze mici (max 4x)?

Multumesc.

#29
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,539
  • Înscris: 15.06.2004
Nu Nero sau alt program de scriere stabilesc viteza minima ci firmware-ul writer-ului. In consecinta nu ai ce face.

#30
klaus74

klaus74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 24.06.2006
Hm.
Cred ca nu e 100% asa. Eu am un CD-Writer mai vechi pe care il tin special pentru a putea scrie la viteza mai mica. Am avut Nero 6 si scriam la viteza mica. Cu versiunea 8, nu-mi da voie. Am instalat Ashampoo (cel din link-ul de pe sectiunea asta) si acela m-a lasat sa selectez viteza mai mica, dar a scris cu cat a avut el chef (adica in jur de 12).
Cred ca o sa ma intorc la Nero 6.

#31
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 776
  • Înscris: 01.10.2007
Am avut un player sony CDX L410 si pana imi lua cdurile facute de mine stateam o gramada. Dadea eroare. Daca bagam cd original il lua imediat :-s.

#32
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
io zic ca in loc sa te miri ca pe un player de acum 14000 de ani nu merg cd-uri scrise azi, mai bine iei alt player

#33
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,731
  • Înscris: 28.12.2008
incearca sa le scrii la viteza mai mica,si eu am patit la fel

#34
Marius12346

Marius12346

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.03.2015
Salut!!!
Ma poate ajuta cineva...
Am cumparat un cd player auto simens vdo si pus pe masina se aute un tiuit la 2 secunde in boxe, inainte era un clarion, dar nuai functiona, acesta functioneaza si cd si radio dar se aude acel zgomot. Ma puteti ajuta va rog?

#35
ceicevorfi

ceicevorfi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 03.07.2006
Am avut aceeasi problema cu doua mp3 playere de masina. La unele piese imi sacada. Am incercat toate variantele de viteze si cd uri. Problema e de la bitrate. Se intampla la cele de 320kbs. Le-am convertit la 256 cu un program online. Online audio converter http://online-audio-converter.com
Problemele nu mai apar, nu e nici de la viteza, nici de la player.. succes

#36
tiupedix

tiupedix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 01.04.2017
http://www.softpedia...iograbber.shtml
track
merg sigur

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate