Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...
 Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua
 Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala
 Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor
 

Sfaturi Despre Motociclata de 125

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
10 răspunsuri în acest subiect

#1
cdplayer

cdplayer

    New Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 08.02.2008
Vreau sa imi iau si eu un motoras de 125 pe cand implinesc 16 ani... permisu' banuiesc ca o sa-l iau din prima :D  ca de la 12 ani circul prin oras cu scuterul (sr 50) si respect toate reguliule de circulatie... Deci, cateva sfaturi despre aceasta tema ar fi binevenite.

#2
biggy15

biggy15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 195
  • Înscris: 02.03.2008
honda cbr 125 rulz

#3
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.240
  • Înscris: 27.06.2006

View Postbiggy15, on Mar 9 2008, 20:45, said:

honda cbr 125 rulz

Da, la categoria "biciclete cu carena", chiar ca ruleaza. Aprilia RS 125 e ceva mai normala la dimensiuni (desi tot ca o pocnitoare suna) si ceva mai nervoasa.

#4
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 18.293
  • Înscris: 02.04.2007
stiu ca pe afara e foarte apreciata mz rt 125. au campionate monomarca si alte chestii.
15 CP, patru timpi, racire cu apa, fiabilitate foarte buna. la noi o aduc aia care aduc si ural.
majoritatea spun ca suna si merge ca una de 250.
vit maxima nu e prea mare pt ca nu are carene, aprox 120 km/h.
adevarul e ca fiind naked nu are prezenta unei aprilia sa zicem dar cu asta daca mergi 200 de km cu 100-110 km/h nu o bagi in service ca pe una in doi timpi.

#5
c17h21no4

c17h21no4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 139
  • Înscris: 18.12.2007
sincer la ce idioti au inceput sa rasara pe motor nu am decat un singur sfat pt novici ... lasati-va sau ... cea mai bun alegere ca prim motor e o hayabusa mai veche/fireblade/r1/999/mv augusta/y2k sau un scooter cu nos ... i'm booking you in advance on death's list

#6
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 791
  • Înscris: 03.12.2006

View Postc17h21no4, on Mar 17 2008, 13:13, said:

sincer la ce idioti au inceput sa rasara pe motor nu am decat un singur sfat pt novici ... lasati-va sau ... cea mai bun alegere ca prim motor e o hayabusa mai veche/fireblade/r1/999/mv augusta/y2k sau un scooter cu nos ... i'm booking you in advance on death's list
domnule ROMAN - inculpatul a intrebat daca poate cineva sa-l indrume cu o š1/4 de litruš -,nu capacitatea lui de a štaia lemne cu o drubaš.  

on topic. Honda transalp 125- scumpa dar buna.

#7
@lyg@t0r

@lyg@t0r

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 388
  • Înscris: 23.08.2007

View Postc17h21no4, on Mar 17 2008, 15:13, said:

sincer la ce idioti au inceput sa rasara pe motor nu am decat un singur sfat pt novici ... lasati-va sau ... cea mai bun alegere ca prim motor e o hayabusa mai veche/fireblade/r1/999/mv augusta/y2k sau un scooter cu nos ... i'm booking you in advance on death's list
Ai vreo problema cu novicii ? Tu crezi ca toti sunt la fel niste vitezomani si niste inconstienti ? Nu cumva ai fost si tu novice,sau tu ai mers perfect pe motocicleta de la 3 ani si la 6 ani erai deja campion mondial la Superbike ? Un sfat prietenesc ar fi sa iti bagi mintile in cap si sa nu uiti pe ce lume traiesti ;) ...
OnTopic:Si eu iti recomand aceleasi model ca si freightliner pentru ca stiu cateva persoane incepatoare care si-au cumparat aceasta motocicleta si au o parere foarte buna despre ea...Am condus si eu una si mi-a placut mult datorita manevrabilitatii,tin sa precizez ca nici eu nu sunt foarte experimentat in mersul pe motocicleta...

#8
djvillara

djvillara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 109
  • Înscris: 03.05.2007
Un prieten vrea sa vanda un motor de 125 , sa-si ia ceva mai mare...va scriu aici ceva date: Marca:LIFAN ,125 cm,4 timpi ,4200 de km rulati,fabricata 2006 inscrisa in 2007,racire cu lichid...este ideala pt inceput.  pret 1900 euro usor discutabil. nu e zgariata cazuta sau lovita. Pe ea mai scrie first bike racer. in talon scrie LIFAN.  in garantie.

#9
@lyg@t0r

@lyg@t0r

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 388
  • Înscris: 23.08.2007

View Postdjvillara, on Mar 18 2008, 21:31, said:

Un prieten vrea sa vanda un motor de 125 , sa-si ia ceva mai mare...va scriu aici ceva date: Marca:LIFAN ,125 cm,4 timpi ,4200 de km rulati,fabricata 2006 inscrisa in 2007,racire cu lichid...este ideala pt inceput.  pret 1900 euro usor discutabil. nu e zgariata cazuta sau lovita. Pe ea mai scrie first bike racer. in talon scrie LIFAN.  in garantie.
Wtf :huh: ? Ce marca mai e si asta ? Marca noname ?Poti pune niste poze ca m-ai facut curios ^_^ ...

#10
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.081
  • Înscris: 02.05.2007
E marca din china ;)

#11
djvillara

djvillara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 109
  • Înscris: 03.05.2007

View Post@lyg@t0r, on Mar 19 2008, 19:59, said:

Wtf :huh: ? Ce marca mai e si asta ? Marca noname ?Poti pune niste poze ca m-ai facut curios ^_^ ...
sincer habar n-am ce marca e . uite o poza

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  moto.jpg   310,02K   40 download-uri


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate