Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

despre facultati

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
si ca sa nu fie dubii eu vorbesc cu date din interior si din experienta. altii nu stiu daca o fac la fel ...

#20
dumitru

dumitru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 17.09.2003

Quote

Originally posted by kiwy
si ca sa nu fie dubii eu vorbesc cu date din interior si din experienta. altii nu stiu daca o fac la fel ...


No kidding; si eu crezi ca vorbesc ca sa ma aflu in treaba; sau poate esti in anul 1-2, plin de sperantze.

Nu zic ca nu merita sa faci Calculatoare; de fapt nu ai ce face; daca vrei sa faci facultate IT asta e cea mai rasarita in Bucuresti; dar bullshit*1.1 cam tot bullshit e. Adica nu ai cu ce compara; Chior in tzara orbilor.

Iar apropo de note de intrare; ca sunt asa mari; sorry dar subiectele sunt o gluma proasta; asa de usoare sunt; probabil se continua sistemul cu aceleasi subiecte la toate facultatile (ca sa umple locurile la facultatile unde nici dracu nu se mai duce) daia sunt asa usoare.

#21
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
@dumitru
daca ai fi citit tot threadul ti-ai da seama ca la anu' termin.
in afara de dce+scd nu am intalnit materii de kk

#22
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
nu ma intelege gresit! o diploma de la AC da bine...  da daca nu te iei tu de invatat IT de capul tau, cand termini facultatea tot un rahat ai sa stii...

ce sa-ti zic... BAFTA!

aaa si apropo.. la ora asta sunt deja mult peste "satul"  de politehnica... asa ca vb in cunostinta de cauza!

#23
Iver

Iver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.06.2004
Dupa cum am zis eu vreau sa dau la cluj la ANU ca sunt doar a 11 si am vrut sa stiu daca la a doua facultate se plateste. Am aflat raspunsul la aceasta intrebare. Eu nu am dorit sa avem o discutie despre cit de buna e facultatea de calculatoare sau nu, bineinteles fiecare cu parerea lui dar nu sunt niste pareri obiective in fine mersi pt raspuns

#24
joyfulmasha

joyfulmasha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.09.2006
Eu tot nus lamurita cu ceva. Dak fac un an la particulara si apoi renunt k am intrat la stat platesc ceva sau nu? Si pana la urma de unde stiu ei k fac o facultate particulara? PLs lamuriti-ma!!

#25
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
Nu-l interesează pe stat dacă tu ai făcut 10 facultăţi particulare şi le-ai plătit, pe el îl interesează să nu faci mai mulţi ani subvenţionaţi de el decât trebuie el să îţi dea (în caz că ai intrat la buget).

#26
nanne

nanne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.09.2006
sal lume! nu stie careva de pe-aici un meditator BUN la arhitectura, ca vreau sa dau la cluj si NU GASESC !!! daca s-ar putea sa fie la cluj meditatiile (sau la deva?), dar , in orice caz...help! :worthy:

#27
myhac

myhac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.10.2006
la fara frecventa exista si locuri subventionate de buget?

#28
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View Postmyhac, on Oct 2 2006, 16:11, said:

la fara frecventa exista si locuri subventionate de buget?

NU ... la idd si ifr sunt doar locuri cu taxa

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate