Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

despre facultati

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
Iver

Iver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.06.2004
Am auzit de la un vecin ca daca vrei sa dai la doua facultati doar una ii la stat si cealalta ii la plata. Ii adevarat?! Daca indepliniti conditiile amintite dati detalii. bineinteles presupunem ca am intrat la stat la ambele.

#2
paul_h3k

paul_h3k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 22.01.2004
asa e.statul iti plateste o singura facultate adica 4 sau 5 ani depinde de facultate adica daca repeti un an il platesti

#3
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Statul iti plateste O facultate.
- Daca termini o facultate de stat, a doua trebuie platita, indiferent ca e de stat sau nu :moo:
- Daca incepi o facultate, dar nu o termini si incepi alta, la cea din urma vei plati anii facuti la prima.
- Daca trebuie sa repeti un an de facultate (si nu poti aduce o adeverinta sau scutire ;) :D), va trebui platit si acesta.

#4
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
@calin8
Ce s-a spus pana acum e corect, dar acuma tu chiar crezi ca poti sa faci 2 facultati odata(presupunand ca nu e vorba de genul ecologie & co. :D )?
Din experienta iti spun ca in fiecare an, daca nu semestru, exista un curs mai imputit cu faze de genul "1 absenta la laborator si nu intrati in examen" :ciocan:  incat iti va fi greu sa mergi la ambele facultati si sa mai ai si timp de distractie  ;)

#5
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
ahaa, v-am prins, deci Exista si distractie in timpul facultatii !!! :D

#6
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Pai distractia e baza maa... te duci acolo pe holurile facultatii sa iti alegi colega cu care iesi in seara asta! Sau nu?

#7
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 05.02.2002
Mai spuneti de facultati ca imi place cum suna :D

" ..pe holuri incepand cu 1 Octombrie ! "

#8
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
[offtopic]
Acum... Vorba aia... Minte-ma frumos! :D
[/offtopic]

#9
Iver

Iver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.06.2004
acuma nu stiu daca is in stare de doua facultati dar eu mam gandit in felu urmator : dau la doua facultati poli-calculatoare si arhitectura si dupa primu semestru vad care mi se potriveste si continui numai la respectiva.

#10
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
din sursele mele anul asta la calculatoare ultima medie a fost 9.79 si la automatica 9.40

#11
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
calin8, iti sugerez sa te indrepti spre alta facultate din cadrul Politehnicii (postul lui kiwy cred ca e destul de convingator), sau macar incearca si la o facultate la care sigur intri, pentru ca cele alese de tine sunt foarte grele si nu am vrea sa te vedem in toamna pe la portile facultatii de fizica :D

#12
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
@Nozavi
nu trebuie descurajat baiatul, pt ca asa imi ziceau si mie altii si acuma sunt anul 5 la automatica :D. fiecare isi cunoaste cel mai bine limitele

#13
Iver

Iver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.06.2004
eu as vrea sa dau la facultatile mentionate dar in CLUJ nu in BUCURESTI deci cred ca sansele mele cresc cel putin la cluj am auzit ca lumea se inghesuie mai mult la constructii si instalatii.

#14
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 05.02.2002
Unde sa mai dai acum ? Nu s-au cam terminat examenele ?

Eu am intrat la Automatica ( media 9.65 :D ) si intr-adevar alea au fost cele mai mici note la stat , dar s-au mai suplimentat locurile cu taxa si la calculatoare ultima nota a fost 9.14 iar la automatica 8.57 .

#15
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003

Quote

Originally posted by Byt
Unde sa mai dai acum ? Nu s-au cam terminat examenele ?

Eu am intrat la Automatica ( media 9.65 :D ) si intr-adevar alea au fost cele mai mici note la stat , dar s-au mai suplimentat locurile cu taxa si la calculatoare ultima nota a fost 9.14 iar la automatica 8.57 .



bine tuuu! pacat ca  e facultate de kk...

#16
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004

Quote

bine tuuu! pacat ca e facultate de kk...

aic e ca in povestea cu vulpea: cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii  :drac:
de kk sunt alea de la privat unde te duci cu 500EUR pe an si te faci cu o diploma ca sa poti sa de dai mare si ca sa te poata baga taticu' pe un post de conducere. nu de alta dar sti, baiatu' e inginer :degetele:

#17
dumitru

dumitru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 17.09.2003

Quote

Originally posted by kiwy
aic e ca in povestea cu vulpea: cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii  :drac:  
de kk sunt alea de la privat unde te duci cu 500EUR pe an si te faci cu o diploma ca sa poti sa de dai mare si ca sa te poata baga taticu' pe un post de conducere. nu de alta dar sti, baiatu' e inginer :degetele:


Fii serios; pe ce lume traieste; e de ••••• si aia de stat;
Calculatoare e un bulishit ca orice alta facultate; cu niste profesori legume;

Acuma depinde cu ce ochii o privesti; daca esti un lulu-balulu normal ca ti se pare luna de pe cer.

#18
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
nu exista nimic bullshit-free, dar automatica si calc. din poli au cel mai mic continut de bullshit la suta de grame ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate