Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Upgrade

- - - - -
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#37
RaduG

RaduG

    Tech support

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 11.10.2006
Man, nu merita sa iei de 640mb... ia de 320mb!

#38
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
M-am gandit ca este mai de viitor avand in vedere ca nu este diferenta mare de pret intre ele.

#39
bogdan93

bogdan93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 09.01.2007

View Postcristyyo, on Sep 19 2007, 21:07, said:

M-am gandit ca este mai de viitor avand in vedere ca nu este diferenta mare de pret intre ele.
:blink: Ba este destul de mare diferenta de pret (asta este parerea mea). Eu daca as fi in locul tau nu as intentiona neaparat sa chieltui toti banii si as lua 2x8800gts-uri 320mb normale ne-OC-ate si le-as face io OC acasa ;)

#40
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Ok , daca voi ziceti ca mai bine iau cu 320MB merg pe mana voastra :) .Despre cooler-ul de mai sus ce ziceti?




P.S:Am o singura pretentie si intrebare...voi putea sa joc Microsoft Flight Simulator X si CMR DiRT cu totul pe Ultra(cu un framerate rezonabil , bineinteles) ? :D  : :huh:

Edited by cristyyo, 19 September 2007 - 20:21.


#41
RaduG

RaduG

    Tech support

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 11.10.2006

View Postcristyyo, on Sep 19 2007, 21:17, said:

Ok , daca voi ziceti ca mai bine iau cu 320MB merg pe mana voastra :) .Despre cooler-ul de mai sus ce ziceti?
Mai pui 500ron si iei Watercooling

#42
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Ok radu , cred ca voi lua water-cooling...dar sincer mi-e cam groaza sa stiu ca am apa in carcasa PC-ului (nu exista riscul sa se sparga ceva si sa se scufunde titanicul? :lol: )Ce-mi recomanzi?

#43
cristy10best

cristy10best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 20.05.2007

View Postcristyyo, on Sep 19 2007, 19:17, said:

Ok , daca voi ziceti ca mai bine iau cu 320MB merg pe mana voastra :) .Despre cooler-ul de mai sus ce ziceti?
P.S:Am o singura pretentie si intrebare...voi putea sa joc Microsoft Flight Simulator X si CMR DiRT cu totul pe Ultra(cu un framerate rezonabil , bineinteles) ? :D  : :huh:
NU stiu sigur , pentru ca pentru flight simulator sa mearga la maxim , trebuie 1 gb de memorie video , iar GTS -urile alea totalizeaza 640 de mb nu ?  ;)
A si cu 2900 de ron , poti lua o ultra cu care sigur va merge . Dar acum cum vrei tu !

#44
bogdan93

bogdan93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 09.01.2007

View Postcristyyo, on Sep 19 2007, 21:23, said:

Ok radu , cred ca voi lua water-cooling...dar sincer mi-e cam groaza sa stiu ca am apa in carcasa PC-ului (nu exista riscul sa se sparga ceva si sa se scufunde titanicul? :lol: )Ce-mi recomanzi?
Nu stiu daca merita asta :)
Nea Radule, tu ce zici merita? :D

Quote

NU stiu sigur , pentru ca pentru flight simulator sa mearga la maxim , trebuie 1 gb de memorie video , iar GTS -urile alea totalizeaza 640 de mb nu ? wink.gif
A si cu 2900 de ron , poti lua o ultra cu care sigur va merge . Dar acum cum vrei tu !
Nu-i mai baga prostii in cap omului: SLI de GTS e cat/peste un GTX iar un Ultra e doar un GTX Overclockat :yawn:

Edited by bogdan93, 19 September 2007 - 20:28.


#45
RaduG

RaduG

    Tech support

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 11.10.2006
http://www.pc-cooler...odus.php?id=610
Dar mai bine iei un Scythe Infinity si lasi bani de o bere :cheers: . Daca ai carcasa bine aerisita nu-i bai
Acum ii cum crezi tu ;)

#46
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Cam scumput coolingu ala....si avand in vedere ca nu sunt maniac al OC-ului , cred ca voi ramane pana la urma pe aer.



L.E:Banuiesc ca sursa asta va tine fara probleme sistemul nu?

Edited by cristyyo, 19 September 2007 - 20:43.


#47
cristy10best

cristy10best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 20.05.2007

View Postcristyyo, on Sep 19 2007, 19:40, said:

Cam scumput coolingu ala....si avand in vedere ca nu sunt maniac al OC-ului , cred ca voi ramane pana la urma pe aer.
L.E:Banuiesc ca sursa asta va tine fara probleme sistemul nu?
Cred ca pentru SLI iti trebuie o sursa de 700 W , eu ti-o recomand pe asta http://www.shopit.ro...on/epsilon-700/ ^_^

#48
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,372
  • Înscris: 23.05.2003
Mda, esti sigur ca vrei SLI de GTS-uri in loc de un GTX?
OK, da' cind o sa ai probleme cu driverele sau jocurile care nu se impaca cu SLI sa nu vii p'aici s ate plingi. ;)
Ca sa nu mai zic ca in loc de un avion o sa ai doua avioane in calculator.  :coolspeak:
Heatsink ia ceva performant si lasa tentativele de la TT. Un Tuniq sau TR Ultra-120 Extreme sunt mai mult decit suficiente.

Dar parerea mea sincera e ca bagi prea multi bani in calculator.

LE: cristy10best Omu' are S-12 600 deja. Si in plus din toate sursele de 700W te-ai gasit s-o recomanzi pe aia care are ripple-ul cel mai mare (aproape iese din specificatii la load maxim).  :ciocan:

Edited by burebista, 19 September 2007 - 21:04.


#49
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
burebista , vad eu ce fac cu sunetul , eventual imi pun niste vata daca e insuportabil , dar nu cred... ^_^ Chiar asa zgmotoase sunt GTS-urile astea?Iar de GTX nu stiu ce sa zic , pare mai interesant SLI-ul asta.



P.S:Stiu ca bag cam multi bani in pc , dar asa e cand vrei sa ai cel mai bun :) .

Edited by cristyyo, 19 September 2007 - 21:25.


#50
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,372
  • Înscris: 23.05.2003
OK man, banii tai distractia ta. Have fun. :)

#51
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Ok , ms mult.Deci cooleru' asta trebuie sa fie de ajuns , nu?

#52
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,372
  • Înscris: 23.05.2003
Pai momentan e cea mai buna racire pe aer, cica.

Dar mi-a mai trasnit o idee. :D De banii tai mai bine-ti iei o consola si un calculator normal cu un Conroe si un 8800GTS si iesi mult mai cistigat (daca esti gamer asa cum reiese din cerintele tale).

#53
cristy10best

cristy10best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 20.05.2007

View Postcristyyo, on Sep 19 2007, 20:35, said:

Ok , ms mult.Deci cooleru' asta trebuie sa fie de ajuns , nu?
Arhisuficient . Dar si eu consider ca bagi prea multi bani in calc . Mai mult de 50 de milioane nu se merita sa iei un calc , pentru ca tehnologia se schimba repede . Dar cum vrei tu , daca ai bani de ce sa nu ii chltui  ^_^
Edit : burebista are dreptate mai bine iti iei un PC " normal " si iti mai iei cu 1500 ron un xbox 360  daca esti asa de gamer  ;)

Edited by cristy10best, 19 September 2007 - 21:42.


#54
slay3r04

slay3r04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 23.03.2007
ca fapt divers , poate te ajuta lucrul asta ... si eu mi-am dat comanda de un evga 8800gts stock de la garaj si am ramas surprins cand tipul mi-a zis la telefon ca overclock-ul nu influenteaza in nici un fel garantia , bine , facut in limitele decentei ( nu OC din ala nesimtit :D ) plus ca pe langa garantia de 2 ani oferita initial , daca te inscrii pe site la evga cu produsul primesti inca cativa ani de garantie , oferita tot de garaj. Deci parerea mea ar fi sa mergi pe 2 evga stock , calitate excelenta , posibilitati de oc imense. asta daca tii neaparat de SLI , ca parerea mea ti-am zis-o mai devreme, si in plus , cum a zis si burebista , doamne fereste sa te intorci plangand pe aici , pt ca intradevar au fost destule cazuri e probleme cu sli, incompatibilitati cu aplicatiile , una dintre placi nu e vazuta ... and so on...
Cat despre bani , nu ma pronunt , e alegerea ta , si eu daca as fi avut mai multi bani probabil ca as fi bagat in sistem... dar nah , fiecare cu ce are :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate