Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Upgrade

- - - - -
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#37
RaduG

RaduG

    Tech support

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 11.10.2006
Man, nu merita sa iei de 640mb... ia de 320mb!

#38
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
M-am gandit ca este mai de viitor avand in vedere ca nu este diferenta mare de pret intre ele.

#39
bogdan93

bogdan93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 09.01.2007

View Postcristyyo, on Sep 19 2007, 21:07, said:

M-am gandit ca este mai de viitor avand in vedere ca nu este diferenta mare de pret intre ele.
:blink: Ba este destul de mare diferenta de pret (asta este parerea mea). Eu daca as fi in locul tau nu as intentiona neaparat sa chieltui toti banii si as lua 2x8800gts-uri 320mb normale ne-OC-ate si le-as face io OC acasa ;)

#40
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Ok , daca voi ziceti ca mai bine iau cu 320MB merg pe mana voastra :) .Despre cooler-ul de mai sus ce ziceti?




P.S:Am o singura pretentie si intrebare...voi putea sa joc Microsoft Flight Simulator X si CMR DiRT cu totul pe Ultra(cu un framerate rezonabil , bineinteles) ? :D  : :huh:

Edited by cristyyo, 19 September 2007 - 20:21.


#41
RaduG

RaduG

    Tech support

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 11.10.2006

View Postcristyyo, on Sep 19 2007, 21:17, said:

Ok , daca voi ziceti ca mai bine iau cu 320MB merg pe mana voastra :) .Despre cooler-ul de mai sus ce ziceti?
Mai pui 500ron si iei Watercooling

#42
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Ok radu , cred ca voi lua water-cooling...dar sincer mi-e cam groaza sa stiu ca am apa in carcasa PC-ului (nu exista riscul sa se sparga ceva si sa se scufunde titanicul? :lol: )Ce-mi recomanzi?

#43
cristy10best

cristy10best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 20.05.2007

View Postcristyyo, on Sep 19 2007, 19:17, said:

Ok , daca voi ziceti ca mai bine iau cu 320MB merg pe mana voastra :) .Despre cooler-ul de mai sus ce ziceti?
P.S:Am o singura pretentie si intrebare...voi putea sa joc Microsoft Flight Simulator X si CMR DiRT cu totul pe Ultra(cu un framerate rezonabil , bineinteles) ? :D  : :huh:
NU stiu sigur , pentru ca pentru flight simulator sa mearga la maxim , trebuie 1 gb de memorie video , iar GTS -urile alea totalizeaza 640 de mb nu ?  ;)
A si cu 2900 de ron , poti lua o ultra cu care sigur va merge . Dar acum cum vrei tu !

#44
bogdan93

bogdan93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 09.01.2007

View Postcristyyo, on Sep 19 2007, 21:23, said:

Ok radu , cred ca voi lua water-cooling...dar sincer mi-e cam groaza sa stiu ca am apa in carcasa PC-ului (nu exista riscul sa se sparga ceva si sa se scufunde titanicul? :lol: )Ce-mi recomanzi?
Nu stiu daca merita asta :)
Nea Radule, tu ce zici merita? :D

Quote

NU stiu sigur , pentru ca pentru flight simulator sa mearga la maxim , trebuie 1 gb de memorie video , iar GTS -urile alea totalizeaza 640 de mb nu ? wink.gif
A si cu 2900 de ron , poti lua o ultra cu care sigur va merge . Dar acum cum vrei tu !
Nu-i mai baga prostii in cap omului: SLI de GTS e cat/peste un GTX iar un Ultra e doar un GTX Overclockat :yawn:

Edited by bogdan93, 19 September 2007 - 20:28.


#45
RaduG

RaduG

    Tech support

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 11.10.2006
http://www.pc-cooler...odus.php?id=610
Dar mai bine iei un Scythe Infinity si lasi bani de o bere :cheers: . Daca ai carcasa bine aerisita nu-i bai
Acum ii cum crezi tu ;)

#46
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Cam scumput coolingu ala....si avand in vedere ca nu sunt maniac al OC-ului , cred ca voi ramane pana la urma pe aer.



L.E:Banuiesc ca sursa asta va tine fara probleme sistemul nu?

Edited by cristyyo, 19 September 2007 - 20:43.


#47
cristy10best

cristy10best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 20.05.2007

View Postcristyyo, on Sep 19 2007, 19:40, said:

Cam scumput coolingu ala....si avand in vedere ca nu sunt maniac al OC-ului , cred ca voi ramane pana la urma pe aer.
L.E:Banuiesc ca sursa asta va tine fara probleme sistemul nu?
Cred ca pentru SLI iti trebuie o sursa de 700 W , eu ti-o recomand pe asta http://www.shopit.ro...on/epsilon-700/ ^_^

#48
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,357
  • Înscris: 23.05.2003
Mda, esti sigur ca vrei SLI de GTS-uri in loc de un GTX?
OK, da' cind o sa ai probleme cu driverele sau jocurile care nu se impaca cu SLI sa nu vii p'aici s ate plingi. ;)
Ca sa nu mai zic ca in loc de un avion o sa ai doua avioane in calculator.  :coolspeak:
Heatsink ia ceva performant si lasa tentativele de la TT. Un Tuniq sau TR Ultra-120 Extreme sunt mai mult decit suficiente.

Dar parerea mea sincera e ca bagi prea multi bani in calculator.

LE: cristy10best Omu' are S-12 600 deja. Si in plus din toate sursele de 700W te-ai gasit s-o recomanzi pe aia care are ripple-ul cel mai mare (aproape iese din specificatii la load maxim).  :ciocan:

Edited by burebista, 19 September 2007 - 21:04.


#49
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
burebista , vad eu ce fac cu sunetul , eventual imi pun niste vata daca e insuportabil , dar nu cred... ^_^ Chiar asa zgmotoase sunt GTS-urile astea?Iar de GTX nu stiu ce sa zic , pare mai interesant SLI-ul asta.



P.S:Stiu ca bag cam multi bani in pc , dar asa e cand vrei sa ai cel mai bun :) .

Edited by cristyyo, 19 September 2007 - 21:25.


#50
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,357
  • Înscris: 23.05.2003
OK man, banii tai distractia ta. Have fun. :)

#51
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Ok , ms mult.Deci cooleru' asta trebuie sa fie de ajuns , nu?

#52
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,357
  • Înscris: 23.05.2003
Pai momentan e cea mai buna racire pe aer, cica.

Dar mi-a mai trasnit o idee. :D De banii tai mai bine-ti iei o consola si un calculator normal cu un Conroe si un 8800GTS si iesi mult mai cistigat (daca esti gamer asa cum reiese din cerintele tale).

#53
cristy10best

cristy10best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 20.05.2007

View Postcristyyo, on Sep 19 2007, 20:35, said:

Ok , ms mult.Deci cooleru' asta trebuie sa fie de ajuns , nu?
Arhisuficient . Dar si eu consider ca bagi prea multi bani in calc . Mai mult de 50 de milioane nu se merita sa iei un calc , pentru ca tehnologia se schimba repede . Dar cum vrei tu , daca ai bani de ce sa nu ii chltui  ^_^
Edit : burebista are dreptate mai bine iti iei un PC " normal " si iti mai iei cu 1500 ron un xbox 360  daca esti asa de gamer  ;)

Edited by cristy10best, 19 September 2007 - 21:42.


#54
slay3r04

slay3r04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 23.03.2007
ca fapt divers , poate te ajuta lucrul asta ... si eu mi-am dat comanda de un evga 8800gts stock de la garaj si am ramas surprins cand tipul mi-a zis la telefon ca overclock-ul nu influenteaza in nici un fel garantia , bine , facut in limitele decentei ( nu OC din ala nesimtit :D ) plus ca pe langa garantia de 2 ani oferita initial , daca te inscrii pe site la evga cu produsul primesti inca cativa ani de garantie , oferita tot de garaj. Deci parerea mea ar fi sa mergi pe 2 evga stock , calitate excelenta , posibilitati de oc imense. asta daca tii neaparat de SLI , ca parerea mea ti-am zis-o mai devreme, si in plus , cum a zis si burebista , doamne fereste sa te intorci plangand pe aici , pt ca intradevar au fost destule cazuri e probleme cu sli, incompatibilitati cu aplicatiile , una dintre placi nu e vazuta ... and so on...
Cat despre bani , nu ma pronunt , e alegerea ta , si eu daca as fi avut mai multi bani probabil ca as fi bagat in sistem... dar nah , fiecare cu ce are :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate