Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

MOBIL mic si solid

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Bun. 6100 are acelasi acumulator ca al lui 3650?

#38
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002

Quote

Originally posted by Zvastrici
Bun. 6100 are acelasi acumulator ca al lui 3650?


formatul e acelasi.... insa difera capacitatea...

standard
6100 are BL-4C si 3650 BL-5C..

practic daca iei un 5c poti sa il pui pe un 6100 si astfel ai 850mAh...;)

#39
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
MAMA ce distractie..
Pe un 6100 nu poti schimba acumulatorul daca bagi unu de 820sau 850mAh ..nu mai poti inchide capacul!

#40
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
uff..uite ca nu am acum un 6100 ca sa incerc...poate ai dreptate...oricum..stiu ca am schimbat acum intre ele...stiu sigur ca l-am pus pe ala de 6100 pe 3650 cand nu mai aveam baterie..dar nu mai tin minte daca am facut si invers..

in fine...ideea e ca am dat-o in off topic....hai sa facem un thread "vorbe la gramada.." si sa discutam acolo orice probleme despre telefoane..:)

#41
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
@Aiwaman

Bateriile astea seamana la greu intre ele. Da corect, cea de la 3100 & 3650 este mai groasa decat cea de la 6100.

N-am stiut asta. Ok, ai dreptate, asa este. ;) Acum stiu. :P

#42
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Ai perfecta dreptate...difera doar la acel cod care e scris cu un font destul de mic si daca nu esti atent  il poti usor confunda!

Catalin...azi se fac 4 zile si a murit bateria la GD55 ! Cu alte cuvinte a rezistat sfarsitului de saptamina(din care duminica a stat si pe vibra si a fost stresat destul de des) Asta in comparatie cu "older" ME45 care abia e la 1/2 din baterie!:)

#43
willy

willy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.06.2004
Ericsson T39m.
Acum nu mai tine bateria decat 3 zile, dar acu' 2 ani tinea vreo 5.
In rest are de toate ( ma rog, inafara de ecran color, camera, polifonice).

#44
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by AIWAMAN
Catalin...azi se fac 4 zile si a murit bateria la GD55 ! Cu alte cuvinte a rezistat sfarsitului de saptamina(din care duminica a stat si pe vibra si a fost stresat destul de des) Asta in comparatie cu "older" ME45 care abia e la 1/2 din baterie!:)

6100 ma tine de Duminica pana Duminica (evident ca ARE vibratia ON si NU il inchid noaptea....). Nu regret alegerea :D

#45
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Stai calm...stiu...am si 6100 inj dotare..dar acum ma delectez cu SL55
Intra si tu pe bursa si da o sugestie ce sa mai verific din alea...
ca m-am plictisit sa tot schimb telefonul:(

#46
Sioux

Sioux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.01.2004
Zvastrici sunt atat de bune NOKIA 6100, 6610, 7210 incat m-am hotarat sa trec pe Samsung E700  :D
AIWAMAN, propun ca cei care au un telefon ceva mai nou sa scrie despre el....sa faca un mic review  :OK:

#47
whitey

whitey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.01.2004
Care ar fi echivalentul acestui 6100 dar nu color ?

#48
unbaiat

unbaiat

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.02.2004

Quote

Originally posted by Cătălin
6100 ma tine de Duminica pana Duminica (evident ca ARE vibratia ON si NU il inchid noaptea....). Nu regret alegerea :D


Si pe mine de ce ma tine de Du pana Mi ? Si nu numai pe mine, pe toti pe care ii stiu cu 6100.. Nici macar in standby-ul telefonului nu este data o perioada asa mare...

#49
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
E ... eu nu prea cred...vorbesti in stilul lui MONITOX? Eu vorbesc mult mai mult ca el si ma tine 4 zile..ME45 cam 5-6zile

#50
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by unbaiat
Si pe mine de ce ma tine de Du pana Mi ? Si nu numai pe mine, pe toti pe care ii stiu cu 6100.. Nici macar in standby-ul telefonului nu este data o perioada asa mare...


La prima problema nu pot sa te ajut.  :drac:  Poate ati luat cu totii din acelasi lot sau or fi "umblate"....nu stiu.

La a doua da. Uite ce zice Nokia: Standard battery, Li-Ion up to 150 - 320 h.  Daca se impart cele MAX 320 ore la 24 cat rezulta ? Taman 13 zile !!!!! Dupa cum vezi se poate si mai bine :D

Pe mine ma tine cam 7-8 zile doar... dar cam asa si e normal. Din experienta am observat ca se ia timpul maxim, se face la 2 si cam asta e :) Also eu sunt pe Connex. Poate voi sunteti pe alte retele ? Si asta conteaza. In plus daca unde stai mai mult nu ai semnal cum trebuie iarasi se poate reduce timpul... etc etc.

Also am spus clar ca vorbesc 10-15 min la el pe zi (max). Nu il folosesc foarte mult. In general Zapp-ul duce greul. In plus e si nou. Din cate am observat dupa 6 luni deja incepe sa scada durata de stand by la mobile :( Dupa 1 an se simte clar fenomenul.

Am depasit binisor 16 ani asa ca am trecut de faza "al meu e cel mai bun si tine 14 zile desi eu stiu ca tine 3" :D:D:D

Pe mine Samsung T100 ma tinea 3 zile indiferent de ce faceam. Ma dispera...

#51
Neil

Neil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 18.09.2003

Quote

Originally posted by Zvastrici
Nokia 6510 este dragut, l-am avut, mi-a placut, dar standby-ul nu este nici pe departe de 7 zile. Cu vorbit moderat maxim 4 zile
Am un 6510 de 1 an jumate, l-am ingrijit foarte bine si e de departe (in opinia mea) cel mai bun telefon la "raportul" calitate/pret/dimensiuni/facilitati.

Cind e nou (si bateria formatata corect... ceea ce conteaza mult orice ar zice lumea despre Li-Ion ...)
- la vorbit 5-10 minute pe zi tine minim 7 zile (inclusiv noaptea)
- stand-by "curat" (adica pus pe silent si nici macar o data deblocata tastatura) tine 10 zile (inclusiv noaptea)

Dupa 1 an jumate de folosire timpii de mai sus mi s-au redus la 5 respectiv 8 zile.

#52
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
daca ar avea bluetooth l-as mai folosi si azi...

cineva intreba mai sus de un 6100 necolor. ei bine, asta e chiar 6510, si are in plus si radio.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate