Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza
 

Interfon bloc

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
200 răspunsuri în acest subiect

#199
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.729
  • Înscris: 25.01.2007
Asta era una din probleme: chiar daca yala sta Normal Inchis, legatura se face la firul de ND :)

O a doua problema era ca nu am citit corect schema si nu am legat COM la (-).

Am rezolvat legaturile. Ma pregatesc acum sa refac poarta si sa le montez pe bune.

#200
tzakalin78

tzakalin78

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 06.11.2020
Salutare! In blocul nostru avem un sistem de interfon Betamex, instalat prin 2009. In ultimele luni, a inceput sa faca microfonie - cum incepe sa vorbeasca cel care suna de la usa de la intrare, dupa ce-i raspund, incepe sa se auda un tiuit specific de microfonie in receptorul interfonului din casa. Fenomenul s-a agravat in timp si acum receptoarele din bloc suna aleatoriu, iar cand suna intradevar cineva si ridic receptorul, se aude tonul de apel in loc sa-l aud pe respectivul. Bineinteles, daca vreau sa-i deschid usa (tasta 0), usa nu se deschide, desi se aud impulsurile tastei 0 dupa ce o apas. Ce ar putea sa fie? Multumesc. PS: in zona nu mai exista nici o firma care monteaza interfoane. Cea care a montat interfonul nostru e defuncta demult.

#201
rares3968

rares3968

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 246
  • Înscris: 08.01.2022

View Posttzakalin78, on 14 noiembrie 2021 - 13:35, said:

Salutare! In blocul nostru avem un sistem de interfon Betamex, instalat prin 2009. In ultimele luni, a inceput sa faca microfonie - cum incepe sa vorbeasca cel care suna de la usa de la intrare, dupa ce-i raspund, incepe sa se auda un tiuit specific de microfonie in receptorul interfonului din casa. Fenomenul s-a agravat in timp si acum receptoarele din bloc suna aleatoriu, iar cand suna intradevar cineva si ridic receptorul, se aude tonul de apel in loc sa-l aud pe respectivul. Bineinteles, daca vreau sa-i deschid usa (tasta 0), usa nu se deschide, desi se aud impulsurile tastei 0 dupa ce o apas. Ce ar putea sa fie? Multumesc. PS: in zona nu mai exista nici o firma care monteaza interfoane. Cea care a montat interfonul nostru e defuncta demult.
cred ca s-au dus distribuitoarele de pe scari

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate