Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

memorii DDR

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
iicsus

iicsus

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 22
  • Înscris: 19.06.2006
sunt in cautare de o memorie 512 DDR la 400MHz performanta la un pret.. pamantesc. ma gandeam la Kingston HyperX, OCZ (eventual Platinum, desi cam scump), Geil Ultra X, sau ceva Corsair...
astept sfaturi, pareri...

#2
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.512
  • Înscris: 05.06.2005
Ideal ar fi sa gasesti ceva cu chipuri Samsung TCCD sau BH-5 UTT, dar daca nu esti vreun impatimit al overclock-ului sau al benchmark-urilor nu vad de ce sa-ti iei 512 Mb memorii performante cand iti poti lua cu un mic adaos 1GB.
La SH gasesti memorii cu chip-uri bune si pret rezonabil + garantia unui overclock .

Bune ar mai fi si Corsair C2P rev 5.2 cu chipuri ProMos, Crucial Ballistix(micron),diferite module cu chipuri Samsung UCCC sau Infiniteon(aici nu mai stiu producatori/modele, sa completeze cineva).

Dar daca nu vrei sa faci overclock aceste memorii nu merita, plus ca o sa-ti scoata ceva fire albe cu setarea/testarea lor.

Editat de cods, 24 august 2006 - 17:09.


#3
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.135
  • Înscris: 22.05.2005
La 512Mb si DDR400 cam toate memoriile sunt bune acum. Ieftine si bune sunt Geil si Kingston
Arunca o privire AICI

#4
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.130
  • Înscris: 07.06.2006

View Postcods, on Aug 24 2006, 18:05, said:

daca nu esti vreun impatimit al overclock-ului sau al benchmark-urilor nu vad de ce sa-ti iei 512 Mb memorii performante cand iti poti lua cu un mic adaos 1GB.

subscriu BAZAT la opinie...am 512MB care merg la 275 si nu ma incalzeste deloc...se misca aiurea ca-i putin

idealul: giga multi si potenti(ai si pentru bench-uri,si pentru viata reala)
daca nu ai conditiile ideale,ia giga multi...in caz ca nu esti "maniacul" superPI si alte chestii...la utilizare asta o sa simti mai mult,nu viteza

#5
iicsus

iicsus

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 22
  • Înscris: 19.06.2006
sfaturile sunt bine-venite, dar mi-a scazut (inca o data) bugetul, deci cred ca o sa raman la 512. au cam ramas ca optiuni Geil Value, Kingston HyperX si A-Data Vitesta (desi e la 500).

#6
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.512
  • Înscris: 05.06.2005
N-as lua GayL, in rest totul e merge ;) .

#7
iicsus

iicsus

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 22
  • Înscris: 19.06.2006
asa ma gandeam si eu. ar fi Kingston HyperX vs. A-Data Vitesta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate