Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Problema citire CD-uri la o combina Samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
galex

galex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.07.2004
Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, dar as vre si eu un sfat.

Am o combina Samsung MAX ZB550, cu platan de 3 discuri, care citeste si MP3-uri. O am de vreo 2-3 ani, si nu am citit prea multe CD-uri cu ea, majoritatea timpului o folosesc pentru radio sau ca intrare audio de la computer.

Pana acum nu am avut nici o problema, citea absolut orice CD, chiar si CDRW cu MP3-uri, dar acum insa nu mai citeste nici un CD, indiferent pe care dintre cele 3 platane il plasez. Imi spune ca nu exista CD...

Ma gandesc ca s-a depus praful pe senzorul de CD, din moment ce nu mai citeste nici un CD din cele 3...

Ce solutie as avea? Pot sa folosesc unul dintre acele CD-uri de curatare care au perisori? Ca cineva mi-a spus ca e interzis sa folosesti asa ceva pentru combinele care au si suport MP3...

Merci.

#2
blue_maniak

blue_maniak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.03.2007

View Postgalex, on Jul 5 2006, 12:32, said:

Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, dar as vre si eu un sfat.

Am o combina Samsung MAX ZB550, cu platan de 3 discuri, care citeste si MP3-uri. O am de vreo 2-3 ani, si nu am citit prea multe CD-uri cu ea, majoritatea timpului o folosesc pentru radio sau ca intrare audio de la computer.

Pana acum nu am avut nici o problema, citea absolut orice CD, chiar si CDRW cu MP3-uri, dar acum insa nu mai citeste nici un CD, indiferent pe care dintre cele 3 platane il plasez. Imi spune ca nu exista CD...

Ma gandesc ca s-a depus praful pe senzorul de CD, din moment ce nu mai citeste nici un CD din cele 3...

Ce solutie as avea? Pot sa folosesc unul dintre acele CD-uri de curatare care au perisori? Ca cineva mi-a spus ca e interzis sa folosesti asa ceva pentru combinele care au si suport MP3...

Merci.


aceeasi problema o am si eu cu o combina aiwa ... cu toate ca am sters capul laser:|

#3
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 24.03.2006
Cu ce anume ai curatat lentila laserului ?
Eu am avut in trecut un system SHARP de mare calitate. L-am tot curatat cu un disk dinala "specializat" ca intr-o zi sa nu mai mearga deloc. Probabil perii respectivi, prin frecare repetata fie au zgariat lentila fie au facut-o mata. La mine a trebuit inlocuita toata unitatea laser. Ceva de genul asta > http://www.donberg.ie/pics/s/soha1.jpg

De vreo 3 ani am un system Sony pe care nu l-am sters cu asa ceva absolut niciodata si merge perfect si acum.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate