Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Cafeneaua Vodafone

* * * * * 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
211 răspunsuri în acest subiect

#19
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 321
  • Înscris: 26.10.2013

View Postclader, on 25 mai 2023 - 12:51, said:

Las-o baltă cu acoperirea din Vâlcea.Si Orange si Vodafone stau la fel de rău.Lider detașat prin rural e Digi cu 2-3 siteuri prin fiecare comuna.

vorbesc doar din ce am vazut, nu am idee de digi, poate o fi ( lider detasat prin rural )

View Postmihailco, on 24 mai 2023 - 22:01, said:

Eu am primit doar scumpirea , nici macar factura in care specificau ca se vor scumpi abonamentele nu am primit-o in luna aceea pe email, am platit-o din aplicatie , luna urmatoare am vazut surpriza dar deja trecusera 30 zile…


pentru cei interesati de a isi rezilia contractul, mai jos aveti Solutia Oferita de ANPC
Faci o sesizare, menționezi anexa de la legea 193/2000 și rezolvi problema.


http://anpc.ro/anpcf...2000_131017.pdf

Editat de ser23vl, 25 mai 2023 - 13:08.


#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 48.479
  • Înscris: 01.12.2001
Link aiurea
Fișier atașat  Screenshot_2023-05-25-14-06-03-819_com.android.chrome.jpg   45,09K   17 download-uri

#21
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 321
  • Înscris: 26.10.2013

View Postdorin_2k, on 25 mai 2023 - 13:06, said:


da, ai dreptate. am modificat si de aceasta data este ok

http://anpc.ro/anpcf...2000_131017.pdf

Editat de ser23vl, 25 mai 2023 - 13:09.


#22
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.681
  • Înscris: 06.03.2004

View Postser23vl, on 25 mai 2023 - 12:55, said:



vorbesc doar din ce am vazut, nu am idee de digi, poate o fi ( lider detasat prin rural )
Pai atunci de unde stii cele de mai jos?

Quote

cei mai stabili au ramas DIGI dar si serviciile lor ( ca si acoperire ) este jalnica dar in orase fiind OK.

Editat de clader, 25 mai 2023 - 13:41.


#23
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 321
  • Înscris: 26.10.2013

View Postclader, on 25 mai 2023 - 13:40, said:

Pai atunci de unde stii cele de mai jos?


acea referire la DIGI este in contextul Pretului la Servicii si anume, ca Nu au scumpit asa cum au facut Orange si Vodafone, deci ( nu mai scoate din context, doar ca sa arati ca, ce, nu am idee si nici nu e treaba mea ) iar apoi, am prieteni cate au DIGI si eu mi-au spus ( dupa ce le-am zis de Oferta pe care o am la Vodafone ) ca se vor porta si ei odata cu Expirarea Perioadei contractuale, fiind deranjati ca serviciile Digi s-au degradat.

#24
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.681
  • Înscris: 06.03.2004
Ciudat ca au constatat asta.In ce sens s-au degradat?
In Vâlcea de curând au pus B1 pe 15 mhz,au făcut CA in oras,au densificat la greu atât in oraș cât si prin rural.


#25
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 321
  • Înscris: 26.10.2013

View Postclader, on 25 mai 2023 - 13:53, said:

Ciudat ca au constatat asta.In ce sens s-au degradat?
In Vâlcea de curând au pus B1 pe 15 mhz,au făcut CA in oras,au densificat la greu atât in oraș cât si prin rural.

View Postclader, on 25 mai 2023 - 13:53, said:

Ciudat ca au constatat asta.In ce sens s-au degradat?
In Vâlcea de curând au pus B1 pe 15 mhz,au făcut CA in oras,au densificat la greu atât in oraș cât si prin rural.


au am mentionat ca in Oras este OK, dar in rural conform celor spuse de prieteni, NU!.
acum ca tu ai alte informatii, foarte bine, cu cat mai Multe Informatii facute Public, cu atat oamenii vor sti ce sa aleaga

#26
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.681
  • Înscris: 06.03.2004
Nu ai testat,ti-au spus prietenii...ok.
Nu ai Digi,dar ai păreri din auzite.

Editat de clader, 25 mai 2023 - 14:07.


#27
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 321
  • Înscris: 26.10.2013

View Postclader, on 25 mai 2023 - 14:05, said:

Nu ai testat,ti-au spus prietenii...ok

pai cu ce sa testez daca nu am digi!!! spun doar ce spun altii in care am incredere. acum ca esti fan DIGI, sa fi sanatos, raman pe Vodafone

#28
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.681
  • Înscris: 06.03.2004
Nu ai,nu emiteți pareri.Nu sunt fan nimic. Folosesc Digi, Vodafone si Orange.

Editat de clader, 25 mai 2023 - 14:10.


#29
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 321
  • Înscris: 26.10.2013

View Postclader, on 25 mai 2023 - 14:10, said:

Nu ai,nu emiteți pareri.Nu sunt fan nimic. Folosesc Digi, Vodafone si Orange.

ai dreptate Posted Image

View Postborn2lose, on 24 mai 2023 - 15:07, said:

eu tocmai am primit sms-uri de la vodafone ca ambele abonamente (fix si mobil) se maresc cu 3%. nu-i un capat de lume, dar enervant.


ai facut vreun calcul, cam cat iti vine in plus?
unii spuneau ca pentru aceasta Indexare, le-a oferit GB in plus!

intreb ca sunt nou pe Vodafone, pe abonament si sa stiu la ce sa ma astept, avand totusi un pret foarte bun / abonament

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postclader, on 25 mai 2023 - 14:10, said:

Nu ai,nu emiteți pareri.Nu sunt fan nimic. Folosesc Digi, Vodafone si Orange.
Nu prea esti fan nimic, dar altceva reiese de pe aria Digi atat din partea ta cat si a catorva alti useri. Aveti si de la VF/ORO, dar cand cineva se leaga de ei, ati tacut mal, in schimb, cand vine vorba de Digi, sunteti primii. Daca ne luam dupa astfel de pareri, reteaua merge brici pana si in gaura de sarpe, dar se pare ca nu e asa.
Da, per total, reteaua merge muuult mai bine decat la ceilalti, mai ales pe rural, dar asta nu inseamna ca nu au si ei zone problema :)

#31
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.110
  • Înscris: 29.01.2016
In Valcea e posibil sa aiba dreptate colegul. Am fost in Caciulata acum vreo luna si jumatate si am testat atat Vodafone cat si Digi, deoarece am doua simuri in telefon.
Trebuie sa recunosc ca Vodafone a prins semnal extrem de bun, am avut viteze de aprox 140-150 Mbs, poate si mai sus un pic. In timp ce pe Digi cred ca am avut sub 20 Mbs. A mers dar mai slab.
Dar, din pacate, pt mine, asta e exceptia ce confirma regula. Prin Prahova Vodafone e cam praf, inclusiv prin Ploiesti in unele locuri, in timp ce Digi e mai uniform, e mai constant si decent ca semnal, te poti baza pe el per total.
Si asta nu e din auzite, e pe teste. Nu sunt fan al niciunui operator, sunt fanul pretului cinstit pentru servicii corecte.
Nu mai vreau sa zic despre ce magarii face Vodafone cu preturile si cat de des, ca s-a tot discutat. Pt asta Vodafone are cea mai neagra bila dupa cea pentru semnal. Dupa ce ca nu ai semnal cum trebuie, efectiv te tarai cu viteza prin locuri unde ar trebui sa mearga foarte bine, mai vii si mai arunci si cu mariri fara numar in stanga si in dreapta, in conditiile in care reteaua nu a mai vazut imbunatatiri pe multe zone de ani si ani de zile ?

Editat de Magicwisewolf, 25 mai 2023 - 17:42.


#32
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.681
  • Înscris: 06.03.2004
Am zis eu ca nu au probleme? Evident ca au si ei.
Am spus ca prin Vâlcea merge de regulă foarte bine.Merg constant si de asta am păreri.Daca spunea cineva ca sunt probleme intr-o zona in care merg, nu comentam nimic.

Editat de clader, 25 mai 2023 - 17:41.


#33
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.110
  • Înscris: 29.01.2016
Nu era un raspuns pt tine @clader, era in general, nu ma intelege gresit.
Daca ar fi sa aloc in procente catre ce retea as inclina per total, procentele ar fi cam 60% Digi si 40% Vodafone, la general vorbind.
Raman la concluzia ca cel mai bun abonament este cel compus din 2 simuri :D de la 2 operatori, ambii la preturi mici, sau cat mai mici. Impreuna fac mai mult, sunt mai bune, decat un singur abonament premium de la unul sau de la altul, oricare ar fi el (Vodafone, Orange sau Telekom).

#34
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.681
  • Înscris: 06.03.2004
Știu.Nu era pentru tine ce am scris.
Am scris simultan. :)

Editat de clader, 25 mai 2023 - 17:55.


#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Zona de sud in general (DB/PH/IL si inca cateva) sunt zone rosii, e normal ca Vodafone sa fie cocosat aici, cel putin intr-un oras ca Ploiestiul, prin Calimanesti/Caciulata anul trecut cand am fost Orange era mort, abia reuseam sa intru pe net.

#36
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 321
  • Înscris: 26.10.2013
pentru cei care aveti prieteni interesati de aboanment, a reaparut Red 12 la 4 euro si daca se foloseste Codul de pe Kaufland Card, ajunge la 3,40 euro TVA inclus

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate