Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

Colete Online

* * * * * 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
21 răspunsuri în acest subiect

#19
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.427
  • Înscris: 08.02.2011
Spui că vrei in scris dovada cântăririi pe aparat verificat metrologic.

#20
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.688
  • Înscris: 03.07.2019
Pana la urma, Colete Online, sunt tepari?
Cautam informatii despre ei si am ajuns aici.

#21
Maone

Maone

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 13.04.2024
Problema cu recantaritul o au și cei de la woot, acum eu folosesc trimite-ieftin.ro au preturi foarte bune la Cargus și fan Courier.

#22
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.246
  • Înscris: 26.06.2009
Problema nu e la colete-online sau site-urile similare. Problema este ca firmelor de curierat nu le convine ca firma respectiva trimite cu discounturi. Asa ca incearca sa tepuiasca clientii cu recantarirea si sume in plus astfel incat clientii sa nu mai apeleze la respectivele site-uri.

Exemplu de saptamana trecuta: un plic cu fix 3 coli trimit de pe colete-online cu DPD. Declar greutatea 250g, desi avea 45g (am facut poza - mai nou fac de fiecare data poza cu cantarul si coletul/plicul trimis). Seara mail de la colete-online ca DPD a recandtari plicul si el are... 2.4kg!!! Bah esti nebun??? Cum sa aiba 3 coli intr-un plic atata??? Am raspuns la mailul de la colete-online ca vreau reclamatie si le-am trimis poza. Au deschis reclamatie si in 2 zile a raspuns DPD: eroare de cantarire :-)

Adica incearca la clientii colete-online. Cine e fraier si o musca (ca nu are poze) atunci plateste sume suplimentare. Cine e documentat si argumentat: le spune ca le pare rau si nu mai factureaza suplimentar. Niste idioti (curierii)!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate