Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!
 Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650
 

Program distractiv pentru yahoo messenger

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
72 răspunsuri în acest subiect

#73
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 829
  • Înscris: 15.02.2002
Am verificat cu F-Secure cele 4 fișiere postate în acest topic:
  • yahooooTarfa.exe
  • vai-de-tine.exe
  • incearca-ma.exe (varianta 1)
  • incearca-ma.exe (varianta 2)
Toate cele 4 executabile sunt compresate. Am verificat și forma compresată și pe cea necompresată.
  • La ambele fișiere <incearca-ma.exe> nu a detectat nimic suspect.
  • Despre fișierul <vai-de-tine.exe> spune, atât pentru forma compresată cât și pentru ce necompresată:

    Quote

    not-virus:BadJoke
    Files detected as 'not-virus:BadJoke' are nasty jokes. These files are not destructive, however the things they do might be unsuitable for certain computer users.
    http://www.f-secure.com/v-descs/badjoke.shtml
  • Despre fișierul <yahooooTarfa.exe> la forma necompresată nu a găsit nimic suspect, însă la forma compresată zice:

    Quote

    PolyPoster
    WM/PolyPoster virus steals user documents and posts them on usenet newsgroup boards.
    http://www.f-secure.com/v-descs/agent.shtml
În concluzie, KINGro, e posibil să fi avut computerul virusat la momentul compilării și compresării fișierului <vai-de-tine.exe>, iar pentru fișierul <yahooooTarfa.exe> e posibil să fi avut computerul virusat după compresarea executabilului.

Momentan o să închid topicul și scot fișierele în cauză până când reușești să oferi fișiere nevirusate pe care o sa mi le pui pe PM.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate