Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Sfat dvd-rw extern

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
12 răspunsuri în acest subiect

#1
asd11

asd11

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 373
  • Înscris: 18.08.2016
Va salut.In familie am 2 masini, din pacate muzica o pot reda doar prin intermediul unui cd. Va intreb, cu acest dvd-rw pot arde cu nero cd uri cu muzica?

https://altex.ro/dvd...DDSDRW08D2SUBK/

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.860
  • Înscris: 25.01.2002
da, nu ar trebui sa ai probleme.

Fișier atașat  image_2021-08-17_135800.png   88,65K   22 download-uri

va trebui insa sa respecti la crearea discului standardul cd-audio, cu ceea ce presupune acesta: maxim 80 minute de muzica per disc si maxim 99 trackuri.

Editat de tEo, 17 august 2021 - 13:01.


#3
asd11

asd11

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 373
  • Înscris: 18.08.2016
Ok. Multumesc

#4
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.248
  • Înscris: 26.06.2009
...plus viteza de scriere sa fie una mica pentru ca altfel o sa iti tot "sara" melodiile in CD playerul din masina

#5
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.073
  • Înscris: 28.10.2006
Daca ai si un CD reiscriptibil, incerca si un CD Audio facut pe el.
Poate scrie in specificatiile sculei din masina/masini ca suporta si CD RW si cand te plictisesti de un disc, il rescrii cu alta muzica.
Dar sculele din masini nu suporta si mp3-uri? Ca astea mai noi toate stiu si mp3, wma-uri.
Si mai am o recomandare: sa faci CD Audio din flac-uri sau mp3-uri de 320 kbps, sa ai si ceva calitate, ca poate asculti muzica ai si in casa, pe niste scule mai pricopsite.

#6
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Daca ai win 10, nu iti trebuie nero.

Am facut eu acum doua saptamani, in jur de 6 dvd-uri ( audio si data ) urmarind acest link [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/W84VwNKMjBI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tot ce trebuie sa faci este sa respecti viteza care scrie pe cd/dvd. In rest, all good

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.372
  • Înscris: 17.05.2004
Recomand CD Burner XP pentru scris cd-uri și dvd-uri.
E moka.

https://cdburnerxp.se/en/home

#8
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.073
  • Înscris: 28.10.2006
Io am avut cele mai bune rezultate, compatibilitate 100% cu toate playerele CD hardware(dedicate sau din diferite combine) si DVD playere la CD-uri audio folosind Easy CD-DA Extractor.
Am scris CD Audio si cu alte programe, dar nu toate playerele hardware le-au "inghitit". In special cele "de firma" (Sony, Panasonic/Technics) au refuzat sa le redea corect.
Ce a facut cu Easy CD-DA au mers toate. Si am folosit numai CD-uri Verbatim, cu carcasa.
Am incercat si CD-uri "la borcan", dar se puteau citi doar pe unitati optice de PC, si nici pe alea pe orice model.
CD-urile cu muzica scrise la cea mai mica viteza disponibila in programul de conversie/scriere.

#9
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.259
  • Înscris: 24.02.2007
Dupa ce vezi ce putine melodii iti incap pe un CD si ca trebuie sa le tot schimbi, vei cauta solutii alternative.

#10
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.058
  • Înscris: 30.08.2006
Bine ai venit in anul 2021
https://www.emag.ro/...d/pd/DXWL88BBM/
E 100 de lei si are review-uri pozitive.

#11
asd11

asd11

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 373
  • Înscris: 18.08.2016
Nu cred ca o sa arate bine asa ceva pe un passat b6,tre sa iau ceva cu ecran mai mare si costa.Merita investit in ceva nou,doar ca nu imi permite bugetul acum

#12
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.762
  • Înscris: 12.09.2015
Daca esti obisnuit cu Nero poti folosi Ashampoo Burning Studio 2021,este gratuit si meniul este ca si la nero.Eu acest soft il folosesc inclusiv pentru cd-uri auto.

#13
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.688
  • Înscris: 03.07.2019
Ca si waterman, recomand CDBurnerXP. :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 7

0 membri, 7 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate