Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

O iubesc foarte mult, dar nu stiu cum să procedez în continuare

* * * - - 5 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
301 răspunsuri în acest subiect

#289
Marcel_P

Marcel_P

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.113
  • Înscris: 08.02.2013

View Postkarax, on 01 martie 2020 - 15:54, said:

dar atunci cand te indragostesti ca asa spun hormonii , acesti hormoni nu sunt in relatie cu hormonii fetei, adica si ai ei sa se simta potriviti cu hormonii baiatului? .......................................
sau genetica omenirii inca nu e asa evoluata sa faca astfel de alegeri inteligente?

Normal că trebuie să mergi cu "iubi" la un laborator de analize. Iar după ce primeşti rezultatul de compatibilitate la hormoni şi gene, poţi în sfîrşit s-o pupi! Posted Image Verifică şi vîrsta din buletinul ei! Dacă e minoră, de obicei tatăl ei organizează o poteră şi încep să te vîneze. Antrenamentul de la jogging reprezintă un avantaj. Viaţa de bărbat tînăr şi neliniştit e foarte periculoasă! Nu-ţi alege iubite care locuiesc la etaj. Posted Image  Restul e infatuare, atractia romantică şi / sau sexuală, ori ataşament. D'aia vrei să stai toată ziua cu ea în braţe! Posted Image

Editat de Marcel_P, 03 martie 2020 - 12:23.


#290
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.154
  • Înscris: 29.09.2006

View Posttomaso, on 03 martie 2020 - 11:59, said:

vom ajunge să fim,  dar cu mine nu te vei plictisi niciodată și vei avea o viață interesantă.    

Greu de tinut o astfel de promisiune.

Mai usor iesi din saracie decat sa reusesti sa faci o femeie sa nu se plictiseasca niciodata si sa aiba o viata interesanta..mereu.

#291
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.475
  • Înscris: 10.02.2020

View Posttomaso, on 03 martie 2020 - 11:59, said:

Dacă m-ar fi întrebat  cu ce vin, îi spunea așa:

”Nu am niciun bun material cu care să contribui la startul nostru în viață.   Nu am.

Dar am multă iubire pe care ți-o ofer Ție,  doar Ție.  
Am strâns în mine ambiția de a ieși din starea de sărăcie prin muncă și prin efort susținut.

Îmi dau seama că sunt sărac față de tine și știu că este greu de acceptat să îți alături viața de un om care nu are nimic de valoare în posesie.  
Dar dacă vei avea încredere în mine și în dragostea mea pentru tine,  o să te fac fericită,  o să te respect și voi avea grijă de tine atunci când bunurile materiale lumești nu ne vor mai fi de niciun folos.  

Dacă acum o să-mi dai șansa aceasta,  voi putea să îți demonstrez că sărăcia mea de azi este o stare temporară și că prin muncă și ambiție orice om își poate depăși condiția.   Nu știu cât de bogați vom ajunge să fim,  dar cu mine nu te vei plictisi niciodată și vei avea o viață interesantă. Investește în mine și vei primi dividente tot restul vieții sub forma iubirii necondiționate.
Alege-mă pe mine,  așa sărac și fără de nimic pe lume știind că eu te vreau doar pe tine,  nu casa ta,  nu averea ta, doar pe tine. ”  

Daca ziceai asa la niste femei aveai si vila si bani si te si iubeau alea.

Editat de avnero, 03 martie 2020 - 12:32.


#292
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.154
  • Înscris: 29.09.2006
Acum e tarziu?

#293
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 32.875
  • Înscris: 23.06.2006

View Posttomaso, on 03 martie 2020 - 12:13, said:

Dacă acea femeie gândește așa,  dacă privește o relație precum o afacere,  atunci mai bine să nu fie continuată pentru că-i va neferici pe amândoi.

orice femeie gandeste asa si orice relatie este o afacere, cu infinite tranzactii verificate zi de zi
e suficient ca barbat sa intarzii o rata - ca femeia, ca si banca, te executa

ceea ce ma sperie pe mine la discursul tau este acel "vei primi dividente tot restul vieții sub forma iubirii necondiționate"
cand o femeie aude asa ceva fuge mancand pamantul. daca vrea iubire neconditionata isi cumpara un pudel, un bison din ala alb cu parul cret
multe au de fapt. le vezi cum ii pupa in bot

de ce te-ai pune ca barbat intr-o astfel de pozitie nu stiu
poate te tine de distractie o perioada dar atat. se bate cap in cap cu acel "nu te vei plictisi cu mine"

reactia fireasca cand cineva iti declara iubire neconditionata este un moment de teroare si panica in care nu vrei decat sa scapi de acel scai de pe tine

#294
elevpopa

elevpopa

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 561
  • Înscris: 03.10.2019

View Posttomaso, on 03 martie 2020 - 11:59, said:



Dacă m-ar fi Ăźntrebat  cu ce vin, Ăźi spunea așa:

”Nu am niciun bun material cu care să contribui la startul nostru Ăźn viață.   Nu am.

Dar am multă iubire pe care ți-o ofer Ție,  doar Ție.  
Am strĂąns Ăźn mine ambiția de a ieși din starea de sărăcie prin muncă și prin efort susținut.    

Îmi dau seama că sunt sărac față de tine și știu că este greu de acceptat să Ăźți alături viața de un om care nu are nimic de valoare Ăźn posesie.  
Dar dacă vei avea Ăźncredere Ăźn mine și Ăźn dragostea mea pentru tine,  o să te fac fericită,  o să te respect și voi avea grijă de tine atunci cĂąnd bunurile materiale lumești nu ne vor mai fi de niciun folos.  

Dacă acum o să-mi dai șansa aceasta,  voi putea să Ăźți demonstrez că sărăcia mea de azi este o stare temporară și că prin muncă și ambiție orice om Ăźși poate depăși condiția.   Nu știu cĂąt de bogați vom ajunge să fim,  dar cu mine nu te vei plictisi niciodată și vei avea o viață interesantă.     Investește Ăźn mine și vei primi dividente tot restul vieții sub forma iubirii necondiționate.
Alege-mă pe mine,  așa sărac și fără de nimic pe lume știind că eu te vreau doar pe tine,  nu casa ta,  nu averea ta, doar pe tine. ”  

Simp.

#295
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.034
  • Înscris: 20.10.2015

View Posttomaso, on 03 martie 2020 - 11:59, said:

Dacă m-ar fi întrebat  cu ce vin, îi spunea așa:

”Nu am niciun bun material cu care să contribui la startul nostru în viață.   Nu am.

Dar am multă iubire pe care ți-o ofer Ție,  doar Ție.  
Am strâns în mine ambiția de a ieși din starea de sărăcie prin muncă și prin efort susținut.

Îmi dau seama că sunt sărac față de tine și știu că este greu de acceptat să îți alături viața de un om care nu are nimic de valoare în posesie.  
Dar dacă vei avea încredere în mine și în dragostea mea pentru tine,  o să te fac fericită,  o să te respect și voi avea grijă de tine atunci când bunurile materiale lumești nu ne vor mai fi de niciun folos.  

Dacă acum o să-mi dai șansa aceasta,  voi putea să îți demonstrez că sărăcia mea de azi este o stare temporară și că prin muncă și ambiție orice om își poate depăși condiția.   Nu știu cât de bogați vom ajunge să fim,  dar cu mine nu te vei plictisi niciodată și vei avea o viață interesantă. Investește în mine și vei primi dividente tot restul vieții sub forma iubirii necondiționate.
Alege-mă pe mine,  așa sărac și fără de nimic pe lume știind că eu te vreau doar pe tine,  nu casa ta,  nu averea ta, doar pe tine. ”  

Neah, NU EA, ci taica-su te intreaba
Ea daca m-ar fi intrebat asa ceva, era la revedere de mult.
Pentru mine e clar ca cea care te intreba asa ceva nu e cu gandul la sentiment. Nu aveam nevoie de ea.

Atunci am pus botu' si m-au luat suspinele, acum as stii cum sa reactionez, acum as negocia, dar, de unde mintea mea de la varsta asta, atunci?

View PostFlat, on 03 martie 2020 - 12:03, said:

si ea ar fi raspuns duios:

mars sarakule!

dupa care se urca in porsche-le prietenului ei cel nou

Ceea ce zice Thomas e milogeala
Daca ea nu vede lucrurile alea, n-am cum s-o conving eu cu vorbe, multe fara acoperire.
Sincer, nici eu nu m-as credea pe mine la 22 ani, cum sa ma creada ea, sau mai mult, taica-su la promisiuni fara acoperire.
Lor le trebuiau fapte.
Degeaba mi-a zis taica-su ca regreta, dar, inapoi fiind, probabil ca reactiona la fel.
Cred ca si eu.
Pe mine nu taica-su m-a pus jos, ci ea. Ca a avut si taica-su un rol in a o convinge, era normal, isi proteja copilul

View PostFlat, on 03 martie 2020 - 12:50, said:

orice femeie gandeste asa si orice relatie este o afacere, cu infinite tranzactii verificate zi de zi
e suficient ca barbat sa intarzii o rata - ca femeia, ca si banca, te executa

Neah, nu orice femeie

#296
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 47.162
  • Înscris: 15.10.2009
Păcat de mobră 😔

#297
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostFlat, on 03 martie 2020 - 12:50, said:


1)
orice femeie gandeste asa si orice relatie este o afacere, cu infinite tranzactii verificate zi de zi
e suficient ca barbat sa intarzii o rata - ca femeia, ca si banca, te executa


2)
reactia fireasca cand cineva iti declara iubire neconditionata este un moment de teroare si panica in care nu vrei decat sa scapi de acel scai de pe tine

1) Excelent spus, e bun de pus in rama pe hol sub forma de tablou :))

2) Așa este

View Posttomaso, on 03 martie 2020 - 11:59, said:



Dacă m-ar fi Ăźntrebat  cu ce vin, Ăźi spunea așa:

”Nu am niciun bun material cu care să contribui la startul nostru Ăźn viață.   Nu am.

Dar am multă iubire pe care ți-o ofer Ție,  doar Ție.  
Am strĂąns Ăźn mine ambiția de a ieși din starea de sărăcie prin muncă și prin efort susținut.    

Îmi dau seama că sunt sărac față de tine și știu că este greu de acceptat să Ăźți alături viața de un om care nu are nimic de valoare Ăźn posesie.  
Dar dacă vei avea Ăźncredere Ăźn mine și Ăźn dragostea mea pentru tine,  o să te fac fericită,  o să te respect și voi avea grijă de tine atunci cĂąnd bunurile materiale lumești nu ne vor mai fi de niciun folos.  

Dacă acum o să-mi dai șansa aceasta,  voi putea să Ăźți demonstrez că sărăcia mea de azi este o stare temporară și că prin muncă și ambiție orice om Ăźși poate depăși condiția.   Nu știu cĂąt de bogați vom ajunge să fim,  dar cu mine nu te vei plictisi niciodată și vei avea o viață interesantă.     Investește Ăźn mine și vei primi dividente tot restul vieții sub forma iubirii necondiționate.
Alege-mă pe mine,  așa sărac și fără de nimic pe lume știind că eu te vreau doar pe tine,  nu casa ta,  nu averea ta, doar pe tine. ”  

Femeia nu da 2 bani pe vorbe.

#298
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 57.714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postepetroiu, on 03 martie 2020 - 14:54, said:

Femeia nu da 2 bani pe vorbe.

Cam prea general.

#299
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.530
  • Înscris: 05.08.2016

View Posttomaso, on 03 martie 2020 - 21:47, said:

Cam prea general.

Nu chiar.
Degeaba o vrajesti "tu" cu vorbe cand ea are alti 3-4 care vin cu fapte. Posted Image Are de unde alege.

Noi asta nu pricepem barbatii, anume ca ele asa sunt "setate din fabricatie", sa caute mereu ceva mai bun.
Noi barbatii ne multumim si cu ce am gasit, adica daca ne place o femeie, nu cautam neaparat alta sau macar nu ne gandim "dar daca maine nu imi mai place de ea, care ar fi urmatoarea?"
Ele mereu vor avea undeva in spate o lista cu viitorii inlocuitori in caz ca noi nu "platim rata zilnica" asa cum metaforic a punctat cineva mai sus.
Si nu o mai dati cu generalizarea, cele care nu fac asa sunt exceptiile.

Editat de epetroiu, 03 martie 2020 - 22:45.


#300
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postepetroiu, on 03 martie 2020 - 22:39, said:

Nu chiar.
Degeaba o vrajesti "tu" cu vorbe cand ea are alti 3-4 care vin cu fapte. Posted Image Are de unde alege.

Unul ca Tomaso tanar si sarac se insura cu una cu bani si din familie buna si era tanarul inginer in familia femeii.

Femeia canta la pian si el se uita la ea. Cam asa traia cu o femeie din aia.

Editat de avnero, 03 martie 2020 - 22:52.


#301
Marcel_P

Marcel_P

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.113
  • Înscris: 08.02.2013

View PostFlat, on 03 martie 2020 - 12:50, said:

.............    reactia fireasca cand cineva iti declara iubire neconditionata este un moment de teroare si panica in care nu vrei decat sa scapi de acel scai de pe tine  

Normal! Trebuie să-i promiţi lui "iubi" că-ţi vei schimba amanta trimestrial Şi jură-te că vei merge în fiecare duminică la biserica de swingers. :) Aşa scapi femeia şi de teroare, şi de panică! :)

#302
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.034
  • Înscris: 20.10.2015

View Postepetroiu, on 03 martie 2020 - 22:39, said:

Nu chiar.
Degeaba o vrajesti "tu" cu vorbe cand ea are alti 3-4 care vin cu fapte. Posted Image Are de unde alege.

Noi asta nu pricepem barbatii, anume ca ele asa sunt "setate din fabricatie", sa caute mereu ceva mai bun.
Noi barbatii ne multumim si cu ce am gasit, adica daca ne place o femeie, nu cautam neaparat alta sau macar nu ne gandim "dar daca maine nu imi mai place de ea, care ar fi urmatoarea?"
Ele mereu vor avea undeva in spate o lista cu viitorii inlocuitori in caz ca noi nu "platim rata zilnica" asa cum metaforic a punctat cineva mai sus.
Si nu o mai dati cu generalizarea, cele care nu fac asa sunt exceptiile.

Pe ce planeta traiesti tu ca eu nu gasesc ce zici tu aici

1. Merge cu vorbe dar si ceva antecedente de care sa te legi. Cat nu minti esti okay
Daca aveam mintea de acum negociam cu batranul ei
"Ce mah, iti e frica sa nu imparti cu mine averea?
Fa-i ma certificat prenuptial ca nu am nevoie de nimic, iar ce strang cu ea e al nostru. Daca-mi da papucii ii dau jumate sau chiar tot, fac eu altele!"
"Zi, ce te mai roade ca o rezolvam, imi stii viata stii ca nu te bag nici pe tine si nici pe ea in belea, ajung la serviciu la 6AM, merg pe jos 5km/zi, apoi la scoala, ajung acasa sa dorm pe la 10:30.
Sambata seara dupa serviciu iesim la distractii, duminica la fel si uite vin si jucam carti impreuna, ce nu-ti convine? Ca te bat la sah? Pune mana si invata!"

Puteam sa-l fac pe barosan. Mi se rupea mie de ce avea el.
Acum alaturi de el, mai era si anturajul ei. Da, eram funny, placut, dar tot aveam doar o pereche de blugi si adidasi "Training" bulgaresti
E ca dracu.

Nu mai amintesc ca am luat-o si pe coaja de la 3 din grupul ei.
Ce sa-i faci? Cam asa am fost toata viata, ne-afiliat la vreun grup, ca o orca razleata. Asta atrage, dar atrage si ura celor inchegati in grupuri.
N-am zis ca viata mea e o telenovela?

View Postavnero, on 03 martie 2020 - 22:51, said:

Unul ca Tomaso tanar si sarac se insura cu una cu bani si din familie buna si era tanarul inginer in familia femeii.

Femeia canta la pian si el se uita la ea. Cam asa traia cu o femeie din aia.

:lol:
Il si vad pe Tomaso cu un pahar de Cabernet in mana ascultand Fur Elise, :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate