Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Hyundai tucson diesel

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
23 răspunsuri în acest subiect

#19
Postasul666

Postasul666

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 638
  • Înscris: 11.09.2017
Am luat mașina de la persoana respectiva și m-am plimbat toata ziua. Am decis sa rămân tot la tucsonul meu benzinar. Pe langa faptul ca are unele probleme (stim de ele, a fost la remediat in service,  dar se pare ca nu s~au remediat), consumul e cam mare.  Nu am reusit sa cobor sub 8%. Eu cu a mea,  pe GPL,  nu depasesc 12%, nici cand fac posta cu ea si merg de distribui plicuri si ziare,  fac multe opriri fara sa opresc motorul. Mi~ar fi placut dieselul ca e mereu gata de sprint.  Asa ca raman cu al meu.  Insa am si eu o problema,  pe benzina am un consum foarte mare.  Asa am luat~o,  e vorba de 15~17%. Si nu gasesc pe nimeni,  prin Vrancea sau imprejurimi sa pun un tester sa vad cine~i de vina.  Stiti pe cineva prin zona asta cu tester?

#20
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017
Tucsonul benzinar este mare betivan , dar ai gaz deci ar trebui sa compenseze . Deci ai ajuns la vorbele mele sa lasi dieselul in plata lui , bun asa ! Toate Tucsonurile 2,0 L pe benzina consuma urban de-ti vine sa-i dai foc . Am un prieten care are Tucson 2,0L benzina tractiune doar fata si a pus si el gaz ca nu facea fata la ...buzunar .

Editat de Baxon, 06 octombrie 2017 - 22:56.


#21
Postasul666

Postasul666

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 638
  • Înscris: 11.09.2017
Sincer sa fiu,  ma atragea acea masina pentru ca o cunosc.  Cand am luat eu tucsonul,  anul trecut,  am vrut sa o iau pe aia dar cerea multisor (nici nu era decis sa o vanda). Nu sunt iubitor de diesel,  am avut doar benzinare pana acum.  
O fi benzinara bețiva,  dar parca e prea tare asta a mea.  Inteleg un 8~10 %, dar nu peste 15...

#22
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017
Pai prietenul meu, in Brasov scoatea 16 in oras si 9-12 afara ( benzina ) si a luat masina de noua . Dupa 2 ani a montat gaz pe ea . Mereu imi sunea daca nu vreau s-o cumpar ca merge perfect ...

#23
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.301
  • Înscris: 23.02.2017

View PostBaxon, on 06 octombrie 2017 - 22:52, said:

Tucsonul benzinar este mare betivan , dar ai gaz deci ar trebui sa compenseze . Deci ai ajuns la vorbele mele sa lasi dieselul in plata lui , bun asa ! Toate Tucsonurile 2,0 L pe benzina consuma urban de-ti vine sa-i dai foc . Am un prieten care are Tucson 2,0L benzina tractiune doar fata si a pus si el gaz ca nu facea fata la ...buzunar .
8% consum in oras pt o masina din generatia ei si dimensiunile ei, este mai mult decat decent.

View PostPostasul666, on 06 octombrie 2017 - 22:59, said:

Sincer sa fiu,  ma atragea acea masina pentru ca o cunosc.  Cand am luat eu tucsonul,  anul trecut,  am vrut sa o iau pe aia dar cerea multisor (nici nu era decis sa o vanda). Nu sunt iubitor de diesel,  am avut doar benzinare pana acum.  
O fi benzinara bețiva,  dar parca e prea tare asta a mea.  Inteleg un 8~10 %, dar nu peste 15...
tocmai ai spus ca 8% consuma pe diesel, nu avea cum sa scoata tot atat pe benzina. Un focus 1.6 benzina 2009 consuma 9% in oras, chiar mai mult uneori.
Un tucson benzina sub 10 in oras nu prea ai cum

View PostBaxon, on 06 octombrie 2017 - 23:07, said:

Pai prietenul meu, in Brasov scoatea 16 in oras si 9-12 afara ( benzina ) si a luat masina de noua . Dupa 2 ani a montat gaz pe ea . Mereu imi sunea daca nu vreau s-o cumpar ca merge perfect ...
cam asta e consumul... de aceea acel 8% oras la diesel e chiar f decent

#24
sctnicu

sctnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 481
  • Înscris: 26.02.2016
deci ai ajuns la vorba mea pana la urma sa nu mai iei dieselul. Bine ca ti-ai pastrat masina ta pe gpl,e mult mai buna.
Intra pe forumul Hyundai si cauta pe cineva din Vrancea care are tester.
http://www.hyundaicl...hp?showforum=12
http://forumhyundai....86b2e26aae29a15

Editat de sctnicu, 07 octombrie 2017 - 11:25.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate