Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Hyundai tucson diesel

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Postasul666

Postasul666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 11.09.2017
Am luat mașina de la persoana respectiva și m-am plimbat toata ziua. Am decis sa rămân tot la tucsonul meu benzinar. Pe langa faptul ca are unele probleme (stim de ele, a fost la remediat in service,  dar se pare ca nu s~au remediat), consumul e cam mare.  Nu am reusit sa cobor sub 8%. Eu cu a mea,  pe GPL,  nu depasesc 12%, nici cand fac posta cu ea si merg de distribui plicuri si ziare,  fac multe opriri fara sa opresc motorul. Mi~ar fi placut dieselul ca e mereu gata de sprint.  Asa ca raman cu al meu.  Insa am si eu o problema,  pe benzina am un consum foarte mare.  Asa am luat~o,  e vorba de 15~17%. Si nu gasesc pe nimeni,  prin Vrancea sau imprejurimi sa pun un tester sa vad cine~i de vina.  Stiti pe cineva prin zona asta cu tester?

#20
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Tucsonul benzinar este mare betivan , dar ai gaz deci ar trebui sa compenseze . Deci ai ajuns la vorbele mele sa lasi dieselul in plata lui , bun asa ! Toate Tucsonurile 2,0 L pe benzina consuma urban de-ti vine sa-i dai foc . Am un prieten care are Tucson 2,0L benzina tractiune doar fata si a pus si el gaz ca nu facea fata la ...buzunar .

Edited by Baxon, 06 October 2017 - 22:56.


#21
Postasul666

Postasul666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 11.09.2017
Sincer sa fiu,  ma atragea acea masina pentru ca o cunosc.  Cand am luat eu tucsonul,  anul trecut,  am vrut sa o iau pe aia dar cerea multisor (nici nu era decis sa o vanda). Nu sunt iubitor de diesel,  am avut doar benzinare pana acum.  
O fi benzinara bețiva,  dar parca e prea tare asta a mea.  Inteleg un 8~10 %, dar nu peste 15...

#22
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pai prietenul meu, in Brasov scoatea 16 in oras si 9-12 afara ( benzina ) si a luat masina de noua . Dupa 2 ani a montat gaz pe ea . Mereu imi sunea daca nu vreau s-o cumpar ca merge perfect ...

#23
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostBaxon, on 06 octombrie 2017 - 22:52, said:

Tucsonul benzinar este mare betivan , dar ai gaz deci ar trebui sa compenseze . Deci ai ajuns la vorbele mele sa lasi dieselul in plata lui , bun asa ! Toate Tucsonurile 2,0 L pe benzina consuma urban de-ti vine sa-i dai foc . Am un prieten care are Tucson 2,0L benzina tractiune doar fata si a pus si el gaz ca nu facea fata la ...buzunar .
8% consum in oras pt o masina din generatia ei si dimensiunile ei, este mai mult decat decent.

View PostPostasul666, on 06 octombrie 2017 - 22:59, said:

Sincer sa fiu,  ma atragea acea masina pentru ca o cunosc.  Cand am luat eu tucsonul,  anul trecut,  am vrut sa o iau pe aia dar cerea multisor (nici nu era decis sa o vanda). Nu sunt iubitor de diesel,  am avut doar benzinare pana acum.  
O fi benzinara bețiva,  dar parca e prea tare asta a mea.  Inteleg un 8~10 %, dar nu peste 15...
tocmai ai spus ca 8% consuma pe diesel, nu avea cum sa scoata tot atat pe benzina. Un focus 1.6 benzina 2009 consuma 9% in oras, chiar mai mult uneori.
Un tucson benzina sub 10 in oras nu prea ai cum

View PostBaxon, on 06 octombrie 2017 - 23:07, said:

Pai prietenul meu, in Brasov scoatea 16 in oras si 9-12 afara ( benzina ) si a luat masina de noua . Dupa 2 ani a montat gaz pe ea . Mereu imi sunea daca nu vreau s-o cumpar ca merge perfect ...
cam asta e consumul... de aceea acel 8% oras la diesel e chiar f decent

#24
sctnicu

sctnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 26.02.2016
deci ai ajuns la vorba mea pana la urma sa nu mai iei dieselul. Bine ca ti-ai pastrat masina ta pe gpl,e mult mai buna.
Intra pe forumul Hyundai si cauta pe cineva din Vrancea care are tester.
http://www.hyundaicl...hp?showforum=12
http://forumhyundai....86b2e26aae29a15

Edited by sctnicu, 07 October 2017 - 11:25.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate