Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

Am zgariat din greseala masina cuiva

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
75 răspunsuri în acest subiect

#55
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.673
  • Înscris: 03.12.2014

View Posthigh_energy, on 16 septembrie 2017 - 20:12, said:

Ah deci trebuie sa ma prezint la instanta si toate alea????
doar dacă partea vătămată (obișnuiește-te cu termenii) deschide acțiune civilă pentru recuperarea daunei.

dacă-i doar o zgârietură mai bine vă înțelegeți fără avocați.

#56
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.366
  • Înscris: 18.05.2017
Well n-am chef sa fac acum teorii cine e de vina si etc. Stiu sigur ca eram destul de obosit + ca in calitate de schizofrenic am ameteli mai zilnic. Asa ca ce sa zic...nu asa se umbla pe strada. Deci din punctul meu de vedere nu ma intereseaza unde si-a parcat masina. Asta e sunt vinovat platesc si gata. Vorbesc maine , ii zic exact situatia cum ca nu sunt eu responsabil de pensia mea , si cum pensia e singura sursa de venit a mea , o sa pasez problema la taicameo zicand ca ori sa cada la intelegere cu el ori daca nu sa dea in judecata, mi-e indiferent, eu de vorbit am vorbit cu taicameo si cum nu imi place sa ma cert si oricum nu rezist la galcevi in genul , o sa zic ca i-am zis lui taicameo si daca e cazul ii mai zic si gata.

#57
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.074
  • Înscris: 11.06.2010
Ti-am dat like pentru atitudine, nu pentru postare. Bine ar fi sa ne tii la curent cu ceea ce va urma.

#58
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 25.602
  • Înscris: 28.07.2004
Mie imi pare rau de el. Daca ar fi fost masina mea, l-as fi lasat in pace Posted Image

#59
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.668
  • Înscris: 24.06.2011
@high_energy: daca ai veni la mine si mi-ai spune asta sinecr nu ti-as cere nimic si te-as servi si cu un suc:

#60
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.074
  • Înscris: 11.06.2010

View Postvata_pa_batz, on 16 septembrie 2017 - 22:18, said:

Mie imi pare rau de el. Daca ar fi fost masina mea, l-as fi lasat in pace Posted Image
Pai da, ai full casco.

#61
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 25.602
  • Înscris: 28.07.2004

View PostOctavian_SK, on 16 septembrie 2017 - 22:19, said:

@high_energy: daca ai veni la mine si mi-ai spune asta sinecr nu ti-as cere nimic si te-as servi si cu un suc:

Lumea asta mai are o sansa. Fain Posted Image

View Postmarga32, on 16 septembrie 2017 - 22:20, said:

Pai da, ai full casco.

Sau poate am si o sensibilitate pentru oamenii loviti de soarta?

#62
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.668
  • Înscris: 24.06.2011
Pe mine m-a impresionat profund tinuta morala a colegului high_energy si numai un om josnic nu ar aprecia asta indiferent de ce masina a zgaraiat sau a cui este

#63
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.196
  • Înscris: 15.05.2008
gorhi a plecat sa mai vada o data super a4 lui de 15 ani sau unde a disparut
initiator fa tot posibilul sa o dai la pace,asta daca vei avea cu cine,sunt destui care in asemenea sitatii cauta si profit

#64
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.434
  • Înscris: 08.05.2017
Un amic a patit sa buseasca din greseala spatele cuiva, o masina ce se fabrica prin 1900, si proprietarul ii cerea 600 lei "daune", evident ca a refuzat, a mers pe mana asigurarilor, ca masina aia o cumparai intreaga cu suma aia, o bara prin targ nu cred ca facea mai mult de 50 lei :D

#65
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.673
  • Înscris: 03.12.2014

View Postmarga32, on 16 septembrie 2017 - 22:20, said:

Pai da, ai full casco.
și ar fi venit compania de asigurări cu procesul pentru recuperarea dfaunei

#66
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.366
  • Înscris: 18.05.2017
Astazi taicameo a vorbit cu proprietarul. A stabilit sa platesc eu din pensie. Adica o luna ma abtin de la sucuri si lay's-uri mancate.
Mersi pentru vorbele frumoase.

#67
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.434
  • Înscris: 08.05.2017
Si cat platesti si prin ce metoda s-a calculat suma?

View Posthigh_energy, on 17 septembrie 2017 - 06:59, said:

Astazi taicameo a vorbit cu proprietarul. A stabilit sa platesc eu din pensie. Adica o luna ma abtin de la sucuri si lay's-uri mancate.
Mersi pentru vorbele frumoase.

Editat de samebo, 17 septembrie 2017 - 11:14.


#68
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.609
  • Înscris: 08.03.2017
Daca e zgariata ca lumea , adica pana la tabla , trebuie chituit, slefuit, vopsit tot elementul. La atelier 1 element costa 100Eu vopsirea , ma refer la meserias si scule profi nu suflici de gura sau spray .
Vopseaua se face pe calculator la firme specializate dar deobicei cine vopseste este in legatura ca aceste firme si te scapa de un drum .
Una peste alta cam la 100Eu se invarte reparatia ca sa iasa in asa fel incat omul sa nu comenteze .
Da, trebuie vopsit tot elementul , nu merge ca la perete doar zgarietura ...

#69
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.668
  • Înscris: 24.06.2011
Ce tabla prietene, colegul a spus ca e vorba de masca unui Renault, adica a unei masini ieftine; proprietarul masinii aleia e un om de nimic daca are pretentie sa ia din pensia unui om bolnav sa-si repare "cotetul" lui de doi bani; masca aia zgaraiata nu-l impiedica sa-si foloseasca masina sub nici o forma; si, da, cu ani in urma am fost intr-o situatie asemanatoare cand mi-a fost aruncata o piatra in plin parbriz la un VW van de catre niste copii de la o scoala cu copii cu probleme; politistul care mi-a completat procesul verbal m-a intrebat ce pretentii am si cine sa-mi plateasca paguba; i-am spus ca singura pretentie e sa mearga la directorul scolii sa-i atraga atentia aspra copiilor lasati pe strada fara supraveghere sa nu se intample ceva mai grav

#70
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.609
  • Înscris: 08.03.2017
"Ce tabla prietene, colegul a spus ca e vorba de masca"
Da , asa e , dar tot element e , daca e in nuanta masinii trebuie revospita , tot 100Eu costa indiferent ca masina e veche sau noua Posted Image
Din acest motiv am spus la inceput sa vorbeasca si sa arate interes in rezolvare, poate pentru cineva nepriceput e capat da lume dar la atelier sa existe solutii rapide , ieftine si eficiente . De exemplu bara protectie infundata imediat te duce cu gandul ca trebuie schimbata si cat costa dar se poate in cele mai multe situatii repara cu o suflanta de aer cald si ceva abilitati.

#71
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.434
  • Înscris: 08.05.2017
E o bara, cumpara una in stare buna de la dezmembrari cu 100 lei.
Depinde si de zgarietura, dar refuz sa cred ca era cine stie ce zgarietura si cel mai probabil o va lasa asa si o va cosmetiza putin.

#72
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postutopium, on 16 septembrie 2017 - 20:19, said:

Nu de aia exista RCA?
Dupa cate stiu eu inca nu au introdus RCA la carucioare. Sau poate ma insel eu...

View PostOctavian_SK, on 17 septembrie 2017 - 15:30, said:

Ce tabla prietene, colegul a spus ca e vorba de masca unui Renault, adica a unei masini ieftine; proprietarul masinii aleia e un om de nimic daca are pretentie sa ia din pensia unui om bolnav sa-si repare "cotetul" lui de doi bani; masca aia zgaraiata nu-l impiedica sa-si foloseasca masina sub nici o forma; si, da, cu ani in urma am fost intr-o situatie asemanatoare cand mi-a fost aruncata o piatra in plin parbriz la un VW van de catre niste copii de la o scoala cu copii cu probleme; politistul care mi-a completat procesul verbal m-a intrebat ce pretentii am si cine sa-mi plateasca paguba; i-am spus ca singura pretentie e sa mearga la directorul scolii sa-i atraga atentia aspra copiilor lasati pe strada fara supraveghere sa nu se intample ceva mai grav
Bravo "prietene" adica daca cineva iti distruge un bun tu-l ierti pe motiv ca are 3 copii acasa si sotia nu munceste? Eu zic sa-i dai eventual si niste bani ca sigur are nevoie.

Editat de Clovis, 17 septembrie 2017 - 21:15.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate