Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Am zgariat din greseala masina cuiva

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#55
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,671
  • Înscris: 03.12.2014

View Posthigh_energy, on 16 septembrie 2017 - 20:12, said:

Ah deci trebuie sa ma prezint la instanta si toate alea????
doar dacă partea vătămată (obișnuiește-te cu termenii) deschide acțiune civilă pentru recuperarea daunei.

dacă-i doar o zgârietură mai bine vă înțelegeți fără avocați.

#56
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017
Well n-am chef sa fac acum teorii cine e de vina si etc. Stiu sigur ca eram destul de obosit + ca in calitate de schizofrenic am ameteli mai zilnic. Asa ca ce sa zic...nu asa se umbla pe strada. Deci din punctul meu de vedere nu ma intereseaza unde si-a parcat masina. Asta e sunt vinovat platesc si gata. Vorbesc maine , ii zic exact situatia cum ca nu sunt eu responsabil de pensia mea , si cum pensia e singura sursa de venit a mea , o sa pasez problema la taicameo zicand ca ori sa cada la intelegere cu el ori daca nu sa dea in judecata, mi-e indiferent, eu de vorbit am vorbit cu taicameo si cum nu imi place sa ma cert si oricum nu rezist la galcevi in genul , o sa zic ca i-am zis lui taicameo si daca e cazul ii mai zic si gata.

#57
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Ti-am dat like pentru atitudine, nu pentru postare. Bine ar fi sa ne tii la curent cu ceea ce va urma.

#58
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Mie imi pare rau de el. Daca ar fi fost masina mea, l-as fi lasat in pace Posted Image

#59
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
@high_energy: daca ai veni la mine si mi-ai spune asta sinecr nu ti-as cere nimic si te-as servi si cu un suc:

#60
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010

View Postvata_pa_batz, on 16 septembrie 2017 - 22:18, said:

Mie imi pare rau de el. Daca ar fi fost masina mea, l-as fi lasat in pace Posted Image
Pai da, ai full casco.

#61
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View PostOctavian_SK, on 16 septembrie 2017 - 22:19, said:

@high_energy: daca ai veni la mine si mi-ai spune asta sinecr nu ti-as cere nimic si te-as servi si cu un suc:

Lumea asta mai are o sansa. Fain Posted Image

View Postmarga32, on 16 septembrie 2017 - 22:20, said:

Pai da, ai full casco.

Sau poate am si o sensibilitate pentru oamenii loviti de soarta?

#62
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Pe mine m-a impresionat profund tinuta morala a colegului high_energy si numai un om josnic nu ar aprecia asta indiferent de ce masina a zgaraiat sau a cui este

#63
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,163
  • Înscris: 15.05.2008
gorhi a plecat sa mai vada o data super a4 lui de 15 ani sau unde a disparut
initiator fa tot posibilul sa o dai la pace,asta daca vei avea cu cine,sunt destui care in asemenea sitatii cauta si profit

#64
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Un amic a patit sa buseasca din greseala spatele cuiva, o masina ce se fabrica prin 1900, si proprietarul ii cerea 600 lei "daune", evident ca a refuzat, a mers pe mana asigurarilor, ca masina aia o cumparai intreaga cu suma aia, o bara prin targ nu cred ca facea mai mult de 50 lei :D

#65
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,671
  • Înscris: 03.12.2014

View Postmarga32, on 16 septembrie 2017 - 22:20, said:

Pai da, ai full casco.
și ar fi venit compania de asigurări cu procesul pentru recuperarea dfaunei

#66
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017
Astazi taicameo a vorbit cu proprietarul. A stabilit sa platesc eu din pensie. Adica o luna ma abtin de la sucuri si lay's-uri mancate.
Mersi pentru vorbele frumoase.

#67
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Si cat platesti si prin ce metoda s-a calculat suma?

View Posthigh_energy, on 17 septembrie 2017 - 06:59, said:

Astazi taicameo a vorbit cu proprietarul. A stabilit sa platesc eu din pensie. Adica o luna ma abtin de la sucuri si lay's-uri mancate.
Mersi pentru vorbele frumoase.

Edited by samebo, 17 September 2017 - 11:14.


#68
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017
Daca e zgariata ca lumea , adica pana la tabla , trebuie chituit, slefuit, vopsit tot elementul. La atelier 1 element costa 100Eu vopsirea , ma refer la meserias si scule profi nu suflici de gura sau spray .
Vopseaua se face pe calculator la firme specializate dar deobicei cine vopseste este in legatura ca aceste firme si te scapa de un drum .
Una peste alta cam la 100Eu se invarte reparatia ca sa iasa in asa fel incat omul sa nu comenteze .
Da, trebuie vopsit tot elementul , nu merge ca la perete doar zgarietura ...

#69
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Ce tabla prietene, colegul a spus ca e vorba de masca unui Renault, adica a unei masini ieftine; proprietarul masinii aleia e un om de nimic daca are pretentie sa ia din pensia unui om bolnav sa-si repare "cotetul" lui de doi bani; masca aia zgaraiata nu-l impiedica sa-si foloseasca masina sub nici o forma; si, da, cu ani in urma am fost intr-o situatie asemanatoare cand mi-a fost aruncata o piatra in plin parbriz la un VW van de catre niste copii de la o scoala cu copii cu probleme; politistul care mi-a completat procesul verbal m-a intrebat ce pretentii am si cine sa-mi plateasca paguba; i-am spus ca singura pretentie e sa mearga la directorul scolii sa-i atraga atentia aspra copiilor lasati pe strada fara supraveghere sa nu se intample ceva mai grav

#70
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017
"Ce tabla prietene, colegul a spus ca e vorba de masca"
Da , asa e , dar tot element e , daca e in nuanta masinii trebuie revospita , tot 100Eu costa indiferent ca masina e veche sau noua Posted Image
Din acest motiv am spus la inceput sa vorbeasca si sa arate interes in rezolvare, poate pentru cineva nepriceput e capat da lume dar la atelier sa existe solutii rapide , ieftine si eficiente . De exemplu bara protectie infundata imediat te duce cu gandul ca trebuie schimbata si cat costa dar se poate in cele mai multe situatii repara cu o suflanta de aer cald si ceva abilitati.

#71
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
E o bara, cumpara una in stare buna de la dezmembrari cu 100 lei.
Depinde si de zgarietura, dar refuz sa cred ca era cine stie ce zgarietura si cel mai probabil o va lasa asa si o va cosmetiza putin.

#72
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postutopium, on 16 septembrie 2017 - 20:19, said:

Nu de aia exista RCA?
Dupa cate stiu eu inca nu au introdus RCA la carucioare. Sau poate ma insel eu...

View PostOctavian_SK, on 17 septembrie 2017 - 15:30, said:

Ce tabla prietene, colegul a spus ca e vorba de masca unui Renault, adica a unei masini ieftine; proprietarul masinii aleia e un om de nimic daca are pretentie sa ia din pensia unui om bolnav sa-si repare "cotetul" lui de doi bani; masca aia zgaraiata nu-l impiedica sa-si foloseasca masina sub nici o forma; si, da, cu ani in urma am fost intr-o situatie asemanatoare cand mi-a fost aruncata o piatra in plin parbriz la un VW van de catre niste copii de la o scoala cu copii cu probleme; politistul care mi-a completat procesul verbal m-a intrebat ce pretentii am si cine sa-mi plateasca paguba; i-am spus ca singura pretentie e sa mearga la directorul scolii sa-i atraga atentia aspra copiilor lasati pe strada fara supraveghere sa nu se intample ceva mai grav
Bravo "prietene" adica daca cineva iti distruge un bun tu-l ierti pe motiv ca are 3 copii acasa si sotia nu munceste? Eu zic sa-i dai eventual si niste bani ca sigur are nevoie.

Edited by Clovis, 17 September 2017 - 21:15.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate