Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Am zgariat din greseala masina cuiva

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#73
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 Clovis, on 17 septembrie 2017 - 21:15, said:

Bravo "prietene" adica daca cineva iti distruge un bun tu-l ierti pe motiv ca are 3 copii acasa si sotia nu munceste? Eu zic sa-i dai eventual si niste bani ca sigur are nevoie.
De ce nu? Daca tu numesti "distrugere" o zgarietura pe masca unui rahat de fier cu roti atunci ai un suflet tare meschin; mergi si vezi cum se parcheaza in Paris si apoi mai vorbim de "distrugere" la spoilere; mi-e sila de asemenea "caractere"; eu am masina de 5 ori mai scumpa fata de rahatul ala prezentat in topic da zau daca mi-ar pasa de o zgaraietura facuta din gresala de un om bolnav; doar un om josnic pune un obiect in fata altui om Posted Image

#74
andreistefan24

andreistefan24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.12.2015

 Octavian_SK, on 17 septembrie 2017 - 21:33, said:

; doar un om josnic pune un obiect in fata altui om Posted Image

totusi depinde si de obiect si de atitudinea omului dar din cate se pare initiatorul nu este nesimtit deci sigur ar avea intelegere

#75
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,212
  • Înscris: 23.08.2014

 Clovis, on 17 septembrie 2017 - 21:15, said:

Dupa cate stiu eu inca nu au introdus RCA la carucioare. Sau poate ma insel eu...


Bravo "prietene" adica daca cineva iti distruge un bun tu-l ierti pe motiv ca are 3 copii acasa si sotia nu munceste? Eu zic sa-i dai eventual si niste bani ca sigur are nevoie.
Domnu' , daca iti permiti, poti ierta pe cineva si pentru o dauna totala la un ferrari, si ii mai dai si bani sa isi repare masina lui. Ce ti se pare atat de urat in treaba asta?

#76
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Se face constatare la service, se plătește reparația și gata, nu văd ce sunt atâtea discuții. E cea mai elegantă soluție. Restul sunt țigăneli. Că dă-i bani ăluia... Ăla nu vrea bani să-și repare zgârietura, vrea bani pentru că bani. Că stai cu instanța... Instanța te va găsi vinovat dacă ajungi acolo, nu prea au încotro. Plătești nu doar dauna, dar și cheltuieli de judecată. Cum era parcată mașina e irelevant. Putea s-o aibă de-a curmezișul, să ocupe ambele benzi și tot trotuarul, nu ai niciodată dreptul să i-o zgârii.

Nu vrea service și reparație... Te duci frumos acasă, îi faci o scrisoare în care îi povestești soluția ta, că vrei la service și nu să-i dai bani în mână și i-o trimiți cu confirmare de primire. Nu mai dă nici un semn, stai liniștit.

Sunt soluții de acoperit zgârieturi și costă câțiva lei. Bara spartă se schimbă/vopsește cu totul, pentru că nu prea ai ce să mai repari de ea. Dacă suma ți se pare disproporționată cu dauna, fă cum ți-am spus, eventual du-te cu o poză la un service și întreabă-i dacă merge reparat și pentru cât. Nici să-ți ia ăla câteva sute nu mi se pare normal.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate