Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Traumatism Vertebro-Medular Dorsal

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
SynFLoryn

SynFLoryn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.08.2017
Salut,pe la inceputul anului am executat gresit un exercitiu la sala(din cauza ca m-am mutat la o sala noua si nu au oglinzi in locul in care am facut prostia si nu am putut sa imi verific forma) si in timp a inceput sa ma furnice(arda e mult spus) pe la mijlocul spatelui.Sa fiu mai exact,este o zona de 5 cm fix  la mijlocul coloanei care m-a furnica(ma arde cel mult) cand tin ceva in mana mai mult timp sau stau mult in picioare sau chiar si in pat dar foarte rar.Dupa care am facut o radiografie(sau cum se cheama) la coloana si nu a indicat nimic neobisnuit,si mi-a dat un diagnostic general:TVM,mi-a spus sa nu mai fac efort,mi-a prescris niste pastile care erau doar niste calmante si un medicament alopat vimovo(pe care le-am luat doar 2 saptamani,dupa care nu le-am mai luat caci mi-au spus rudele ca nu e ok sa iei incontinuu pastile).Am stat cateva luni fara sa fac efort si furnicaturile s-au diminuat cam cu 50% dupa care m-am apucat iar de efortPosted Image de plictiseala,furnicaturile nu s-au intensificat dar nici nu s-au diminuat,acum fac iar pauza de efort,nu stiu daca ar trebui sa continui cu acele pastile(care m-i se par destul de random) si sa fac o pauza foarte lunga,nu stiu daca am exact acea afectiune.M-am uitat pe net la niste exercitii pentru ,,middle back pain'' dar nu cred ca ajuta problemele de coloana(daca am asa ceva),mai avut cineva asa ceva?

#2
DeCeCe

DeCeCe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2017
Clar incepator. Oglinda pentru verificarea posturii? Buhahahaha...

Varsta si greutate?

Edited by DeCeCe, 10 August 2017 - 18:51.


#3
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Fa un RMN.

#4
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,943
  • Înscris: 21.06.2016
Te-ai futut pe viata.
Macar daca ridicai cartofi sau carbuni in mina... da sa te nenorocesti miscind fier de distractie e misto tare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate