Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 

Acid Stein

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 728
  • Înscris: 17.05.2008
Salutare.  Pardoseli acidate,  beton acidat, acid stone, acid stein.   O tehnologie noua de colorare si pictare a pardoselilor din beton. Am cautat cu gogu peste tot. In afara de un articol mai stufos de pe scritube , nada, zero. Nu ma descurc cu l engleza, asa ca tre sa ma rezum doar in romana.  Mai sunt citeva firme care spun ca sunt specializate in treaba asta, dar nu dau nimic din casa, secret total.  Eu vreau sa fac in regim DIY.  Ma intereseaza concentratia acidului folosit pt penetrarea betonului.  Sarurile metalice se gasesc prin magazin dar cred ca si astea se pot face DIY.                                                                           Daca poate cineva sa ma lumineze,  apreciez.  Numa bine...

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.191
  • Înscris: 19.09.2005
o sa ajungi la spital....

https://forum.softpe...datmicrociment/

Editat de arg, 08 iunie 2017 - 12:13.


#3
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 728
  • Înscris: 17.05.2008

 arg, on 08 iunie 2017 - 12:12, said:

o sa ajungi la spital....

https://forum.softpe...datmicrociment/
Un talmes balmes acolo,  terminat in coada de peste.  Informatii zero.  Asta cu spitalu-i o gluma. Sunt matur de fo 30 de ani...

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.191
  • Înscris: 19.09.2005
din pacate nu-i gluma, trebuie sa impregnezi chimic acel beton dupa care sa neutralizezi acidul si sa-l cureti, crezi ca asta se face cu un mop si o galeata?

chiar si la pardoseala expoxi trebuiesc masti si filtre speciale...

#5
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 728
  • Înscris: 17.05.2008
Da prietene, chiar asa se face . Cu mopul si galeata,  la neutralizare.  La impregnare,  cu vermorelul si pensula.  Nu ma intereseaza epoxi, e prea scurta plapuma mea.  Sunt lucruri cu adevarat periculoase in viata, cum ar fi sa cresti si sa educi ceva puradei,  sa conduci o masina,  sa mergi in Anglia. Asta cu acidul e floare la ureche.  Sper sa intre ceva cunoscatori pe aici...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate