Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

GTX 1050 (TI) vs Intel HD 630

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
39 răspunsuri în acest subiect

#37
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 10.000
  • Înscris: 14.04.2016
Da, ai dreptate ! pacat ca nu se raspunde direct la o intrebare directa atunci cand ai nevoie.
Cred ca cel mai bine e sa modifici postul 35 si sa stergi 36 si 37.

#38
stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 708
  • Înscris: 10.04.2007
Personal consider ca ai gresit din start atunci cand ai trecut de la Skylake la Kabylake, cele doua generatii find in mare parte aceeasi marie cu alta palarie.  Pentru filme nu ai nevoie de placa video dedicata, integrata este suficienta atat pe skylake cat si pe kabylake.
Daca totusi intentionezi sa iti cumperi o placa video, in Linux stiu ca nVidia da mai putine batai de cap in comparatie cu AMD, deci posibil sa vrei Nvidia.  1050 mi se pare prea mult, mi se pare cam mult si un 750 ti (evident raportat mereu la necesitatea ta), dar aici faci cum crezi tu de cuviinta. Eu m-as opri mereu la integrata atunci cand citesc bancuri si ma uit la filme in 4k( sau ma rog, te vei uita cand iti vei lua monitor/televizor).

#39
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 10.000
  • Înscris: 14.04.2016
Da, m-ati convins sa raman cu integrata din procesor  -Intel HD 630; si asa are suport in Linux 100% !
La ora actuala placa video dedicata pt. 4k este un moft pt. cei care au bani; insa eu gandesc in perspectivă cu 3-4 ani.
Total gresit ! ca peste 3-4 ani, cand standardul va fi 4k, placile video vor fi evoluat si mai mult fata de cele din ziua de astazi.

#40
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.582
  • Înscris: 21.12.2006
Doar pentru filme 4K si dat pe net poti folosi un mediaplayer android sau o placa Apollo Lake (J4205). Eu am J3455, se descurca bine cu filmele!
Din pacate, noile platforme nu au suport oficial Linux din partea fabricantilor...
Mai multe detalii pe topicul dedicat

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate