Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...
 Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...

Mouse wireless multimode (2x BT +...
 Durere incheietura piciorului

Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors

Transport aragaz Germania - Ro
 

S7 Edge - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
13357 replies to this topic

#1153
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
[ http://www.speedtest.net/result/5286929025.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nu am cum sa fac de pe telefon pe acel server; in lista de servere a aplicatiei apar doar cele aflate pana la vreo 450 km distanta. Am facut de pe pc, oricum de pe telefon tot in jur de 400 cred ca merge.

#1154
claudelb

claudelb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 26.01.2004
Baieti,am si eu una bucata s7edge.Va rog mult spuneti-mi pana la urma ca modalitate de protectie care e cea mai buna solutie pt bijuteriile astea?

#1155
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Atentia. Cam singura solutie buna pentru "bijuteriile astea".

Husele sunt scumpe si multe arata urat, vin cu defecte sau alte neajunsuri... Vezi exemple tot pe forum aici. Foliile sunt proaste in mare parte sau nu se potrivesc bine pe ecranul curbat.
Skinurile gen dbrand mi se par ok - iei ceva mat sau cum iti place, pentru spate - asa nu se zgarie sticla spate, plus ca il face sa nu mai fie atat de alunecos. Avantaj - se simte la fel de bine in mana.

Fiecare il protejeaza cum vrea, dar daca tot iei o "bijuterie", sa o tii asa... Mi se pare prea mult.

#1156
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,062
  • Înscris: 10.04.2006
Samsung Clear Cover.
Protectie destul de mare cu acoperire minimala:
Protejeaza colturile, are cover transparent pe spate, iar pe fata are lip ridicat astfel incat daca il scapi, nu atinge solul telefonul.
Ce-i mai mult de atat mi se pare prea mult.

#1157
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

View Postclaudelb, on 29 aprilie 2016 - 12:44, said:

Baieti,am si eu una bucata s7edge.Va rog mult spuneti-mi pana la urma ca modalitate de protectie care e cea mai buna solutie pt bijuteriile astea?

eu am cumaparat asta si sunt super multumit,nu face din telefon caramida,il protejeaza destul de bine(deja are o cazatura pe beton de la circa 1,5 m si nici husa nu s-a zgariat dar telefonul)si nu-i schimba aspectul,tot la fel am si pe S6E....deci recomand

cat despre folii,ma abtin....nu dati banii pe prostii Posted Image

View PostNenea Zap, on 29 aprilie 2016 - 13:13, said:

Samsung Clear Cover.
Protectie destul de mare cu acoperire minimala:
Protejeaza colturile, are cover transparent pe spate, iar pe fata are lip ridicat astfel incat daca il scapi, nu atinge solul telefonul.
Ce-i mai mult de atat mi se pare prea mult.

exact asta i-am recomandat si eu Posted Image

Edited by AdL84, 29 April 2016 - 13:31.


#1158
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Eu sunt multumit de Spigen Neo Hybrid. Mi se pare ca nu stica aspectul si ca protejeaza foarte bine.

#1159
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 17.08.2007
De ieri am intrat si eu in posesia acestui model.
Am dat la schimb un S6 simplu, plus diferenta de 1500 lei, nu stiu daca am facut o afacere buna.
Telefonul arata bine, insa nu mi-a creat senzatia de "WOW", diferentele nefiind semnificative . Trebuie sa ma obisnuiesc cu marimea, cum zicea cineva pe aici ai impresia de paleta de ping-pong.
In tot Clujul lu' peste n-am gasit nici macar o folie, desi am cautat in cateva magazine + 2 malluri.
Am ales intr-un final varianta Clear Cover, asa l-am avut si pe S6 si pot sa zic ca a protejat telefonul timp de 1 an perfect. Cand am facut schimbul, vanzatorul s-a uitat la el vreo 5 minute insa nu a gasit nici-o zgarietura. Coverul in schimb, dupa un an arata jalnic.

#1160
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Din pacate Clearview Cover zgarie display-ul. Patit de mine

Edited by morogan, 30 April 2016 - 06:00.


#1161
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 17.08.2007
Cred ca facem o mica confuzie...
Clear cover este bucata de plastic cu colturi care acopera partea dorsala - avantaj: aspect estetic impecabil, dezavantaj: ecranul din fata nu e protejat.
Clear view cover - este sub forma de carcasa si da, acesta zgarie mai rau display-ul ca motanul meu sezlongul.

#1162
spanu110976

spanu110976

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 20.01.2011
merita upgradeul de la s6 edge la s7 edge?

#1163
omrau

omrau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,917
  • Înscris: 06.10.2015
Merita daca esti student si vrei sa te vada lumea. Sau merita daca chiar ai bani si vrei sa fii la curent cu ultimile device-uri, chiar daca folosesti tot 5 aplicatii mari si late.

Edited by omrau, 29 April 2016 - 21:28.


#1164
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011
Parerea mea este ca, singurul motiv pentru care merita sa faci  trecerea de la S6 Edge la S7 Edge, este bateria.
Eu am facut trecerea la S7 Edge doar pentru acest motiv.
Este singura diferenta sa-i spun ''majora'' intre cele doua.  Mai sunt si alte diferente intre cele doua device-uri : ecran , aspect inbunatatit , card microsd, always on display, e.t.c ...dar toate aceste diferente sunt minore in comparatie cu avantajul de la capitolul acumulator. (tot ce am spus este parerea mea personala, asa ca poate pentru altcineva este irelevant ce am spus eu ).

Edited by pedro2767, 29 April 2016 - 23:30.


#1165
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,062
  • Înscris: 10.04.2006
Camera e marele avantaj, urmat de baterie.
Si apoi pentru unii, cardul SD sau pentru alții waterproofingul.

#1166
c_eduard

c_eduard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 21.05.2008
Eu mai văd un plus și in dimensiunea display-ului peste cele menționate anterior, probabil și o versiune viitoare  de android în plus peste S6/Edge(+) în anii ce vor urma.

Edited by c_eduard, 30 April 2016 - 11:31.


#1167
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Sal @manea_razvanro, de unde ai luat case-ul de la Spiegen? Poti sa pui aici un link sau pe PM. Mersi! As vrea sa -mi cumpar cateva sa testez dar nu prea am vazut prin Romania. Mersi!

Edited by Dodo03, 30 April 2016 - 12:27.


#1168
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
Spiegen vasesti la mobiledirect

#1169
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Pune si un link cu spiegen neo hibrid pentru s7 edge de la mobiledirect ca sa nu interpreteze cineva ca esti un spamer si sa ti se suspende contul. Multumesc!

#1170
Mihnea1207

Mihnea1207

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,495
  • Înscris: 04.06.2013
Ești comic. Ți-e lene sau? Sa știi ca mobiledirect.ro e un site romanesc, nu scrie în chineza.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate