Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Cum sa te ingrasi rapid si sanatos in doar o luna

- - - - -
  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#1
sorinel_pustiu'

sorinel_pustiu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.06.2005
Salutare tuturor!!!  Am o rugaminte la voi: stie careva ce program de alimentatie trebuie sa urmez ca sa ma ingras cu aproximativ 4-5 kg intr-o luna, o luna si jumatate? Trebuie sa mentionez ca la ora actuala detin 55 de kilograme sanatoase la 171 inaltime :)  si nu stiu ce sa mai mananc ca sa iau nitel in greutate. Chestia e ca nu vreau nici sa-mi dau metabolismul peste cap, pt cei ce au vizionat documentarul "Supersize me" ;)

Sa auzim de bine!

#2
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
incearca mcdonald's dimineata, la prinz si seara. nu am vazut documentarul ala.

#3
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

sorinel_pustiu, on Jun 19 2005, 13:31, said:

Salutare tuturor!!!  Am o rugaminte la voi: stie careva ce program de alimentatie trebuie sa urmez ca sa ma ingras cu aproximativ 4-5 kg intr-o luna, o luna si jumatate? Trebuie sa mentionez ca la ora actuala detin 55 de kilograme sanatoase la 171 inaltime :)  si nu stiu ce sa mai mananc ca sa iau nitel in greutate. Chestia e ca nu vreau nici sa-mi dau metabolismul peste cap, pt cei ce au vizionat documentarul "Supersize me" ;)

Sa auzim de bine!

<{POST_SNAPBACK}>

Ai deschis topicu' asta ca sa moara de necaz gagicile supraponderale care vor sa slabeasca?

#4
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
daca as avea 8 kg in plus as fi fizic perfect, psihic sunt deja :D

#5
sorinel_pustiu'

sorinel_pustiu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.06.2005
hehe zuppy, dak e sa mananc 3 mese pe zi la mcdonaldsu' de la noi cred ca intr-o luna o s-ajung cu siguranta in spital. Si oricum e prea scump pt buzunarele noastre deocamdata..insa asta e partea a doua.

A avut vreunul din voi experienta ingrasatului rapid? Dak da va rog sa o impartasiti.

Cat despre gagicile care se simt un pic mai mari, atata le spun: lumea are nevoie si de ele  :lol:

#6
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
depinde mult si de organism... sunt persoane care pot manca mult si nu se ingrasa mai deloc, iar altele se ingrasa de la mancare relativ putina... grasimele nu sunt arse la fel de toata lumea...

daca tot vrei sa te ingrasi fortat poti incerca cu carbohidrati

- suplimente cu concentratie mare de carbohidrati (peste 70%) si mica de proteine (10-25%) recomandate in special celor care vor sa ia rapid in greutate. Ele sunt bogate in calorii si sunt foarte utile in special ectomorfilor (tip slab, longilin, care ia greu in greutate), carora li se recomanda doua-trei doze pe zi din aceste produse. Ele sunt utile si celorlalte categorii, insa numai o doza imediat dupa antrenament, pentru a nu se ingrasa. In aceasta categorie intra Mega Mass, Gain Fast
http://www.topfitnes...s.php?idm=9&t=1

aici gasesti mai multe- vezi alea cu concentratie mai mare de carbohidrati
http://www.redis.ro/...p?CategoryId=13

Edited by gtk, 19 June 2005 - 17:31.


#7
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002
Si eu caut ceva dar sa nu-mi dea peste cap ficatul  :rolleyes:

#8
sorinel_pustiu'

sorinel_pustiu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.06.2005
Mersi mult, GTK! :  :coolspeak:

#9
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

sorinel_pustiu, on Jun 19 2005, 14:31, said:

Salutare tuturor!!!  Am o rugaminte la voi: stie careva ce program de alimentatie trebuie sa urmez ca sa ma ingras cu aproximativ 4-5 kg intr-o luna, o luna si jumatate? Trebuie sa mentionez ca la ora actuala detin 55 de kilograme sanatoase la 171 inaltime :)  si nu stiu ce sa mai mananc ca sa iau nitel in greutate. Chestia e ca nu vreau nici sa-mi dau metabolismul peste cap, pt cei ce au vizionat documentarul "Supersize me" ;)

Sa auzim de bine!

<{POST_SNAPBACK}>

pot sa intreb de ce ?  :huh:

#10
anonimix

anonimix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.10.2004
Eu stiu de la un prieten nutritionist ca pentru a te ingrasa cu 1 kg e nevoie de un surplus de 7700 de calorii. Acum calculeaza si tu cate calorii iti sunt necesare intr-o zi si adauga alimente astfel incat sa ai un surplus zilnic de 30 / 50 %. Intr-o luna si jumatate te poti ingrasa fara probleme daca te orientezi si consumi nuci, alune, fainoase, cereale. Mai ales cu putin timp inainte de culcare.

#11
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,120
  • Înscris: 05.12.2002

zuppy, on Jun 19 2005, 15:18, said:

incearca mcdonald's dimineata, la prinz si seara. nu am vazut documentarul ala.

<{POST_SNAPBACK}>


documentarul asta cu mc l-am vazut eu cateva luni bune... doar ca intre mesele astea mai bagam si chipsuri & alte alea... iar o masa insemna de obicei big mac + fish.

oh, well... si acum tot 1.76 si 53-54kg am.

Edited by Alice, 20 June 2005 - 14:38.


#12
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
ia verifica cum stai cu COLESTEROLUL !!!! <_<

#13
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003

sorinel_pustiu, on Jun 19 2005, 16:23, said:

hehe zuppy, dak e sa mananc 3 mese pe zi la mcdonaldsu' de la noi cred ca intr-o luna o s-ajung cu siguranta in spital. Si oricum e prea scump pt buzunarele noastre deocamdata..insa asta e partea a doua.

A avut vreunul din voi experienta ingrasatului rapid? Dak da va rog sa o impartasiti.

Cat despre gagicile care se simt un pic mai mari, atata le spun: lumea are nevoie si de ele  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Da , eu , am terminat liceul in august 2000 avand 70 kg , iar in august 2001 aveam 95 kg ! Cum ma intrebati ? Foarte simplu , am luat concentrate proteice bogate in carbohidrati de la redis nutritie, luam zilnic cam o portie - doua portii , asta timp de vreo 2 luni ca pe urma m-am lasat si de ele si de sala si mi-au dat metabolismul peste cap , plus ca trageam de fiare si imi faceau si astea o foame nebuna , plus ca anul acela am stat degeaba , mi-am bagat somajul si am stat ca prostu acasa un an de zile fara sa muncesc etc. , ma trezeam cand vroiam eu , mancam cand vroiam , in principal beam 2-3 beri , ma duceam acasa si mancam , iar mi se facea sete dupa masa , iar beam niste beri , iar mi se facea foame si mancam si tot asa , chiar era un cerc vicios , posibilitati sunt , totul e sa iti doresti , iar eu sincer chiar mi-am dorit deoarece eram varza la bataie , plus ca in alea 25 de kg in plus am pus si ceva muschi pe mine   :drac:

#14
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

flex21, on Jun 21 2005, 01:08, said:

Da , eu , am terminat liceul in august 2000 avand 70 kg , iar in august 2001 aveam 95 kg ! Cum ma intrebati ? Foarte simplu , am luat concentrate proteice bogate in carbohidrati de la redis nutritie, luam zilnic cam o portie - doua portii , asta timp de vreo 2 luni ca pe urma m-am lasat si de ele si de sala si mi-au dat metabolismul peste cap , plus ca trageam de fiare si imi faceau si astea o foame nebuna , plus ca anul acela am stat degeaba , mi-am bagat somajul si am stat ca prostu acasa un an de zile fara sa muncesc etc. , ma trezeam cand vroiam eu , mancam cand vroiam , in principal beam 2-3 beri , ma duceam acasa si mancam , iar mi se facea sete dupa masa , iar beam niste beri , iar mi se facea foame si mancam si tot asa , chiar era un cerc vicios , posibilitati sunt , totul e sa iti doresti , iar eu sincer chiar mi-am dorit deoarece eram varza la bataie , plus ca in alea 25 de kg in plus am pus si ceva muschi pe mine   :drac:

<{POST_SNAPBACK}>

ai putea sa te pupi singur din partea mea ?
m-ai impulsionat sa invat mai mult ca sa intru la o facultate de cum iau bacul  :w00t:
acum imi dau seama ce an ratat as avea daca  nu as intra la o facultate  :w00t:

#15
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
Ma bucur ca am putut fi de ajutor  :D , daca ai indoieli in privintza folosirii prezervativului as putea sa revin cu niste intamplari care sa te faca sa il ai la tine chiar si cand dormi  :drac:

#16
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
nu am indoilei dar am curiozitatea de a afla mica ta povestioara, daca consideri ca esti offtopic aici posteaza la generalitati la topicul "pentru cei care nu au somn dupa 00" :D

#17
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
o retzeta pt cineva care nu face sport...  :worthy:

#18
u9511160

u9511160

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.02.2005
Mai, voi ati deschis topicul asta ca sa faceti unora in  ciuda?  :cursing:


Best Regards,
A happy softpedia user
...weighting about 100 Kg. :((

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate