Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Despre Uși de Interior

- - - - -
  • Please log in to reply
1454 replies to this topic

#793
hvaleanu

hvaleanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.07.2006
salut. stiti cumva in Bucuresti un atelier de tamplarie unde sa repar si eu o usa de interior din lemn masiv? (am fost nevoit sa o sparg)

#794
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

 hvaleanu, on 15th November 2011, 11:05, said:

salut. stiti cumva in Bucuresti un atelier de tamplarie unde sa repar si eu o usa de interior din lemn masiv? (am fost nevoit sa o sparg)
acum 1 an era in Pantelimon, pe Fundeni  inainte pe langa XXL pe dreapta cum vii din intersectia morarilor un atelier de tamplarie, lucrau cu lemn, cand am fost eu  acolo (cu 1 an in urma) taiau lemn nu pal, dar aveau si asa ceva. sper sa nu te pun pe drumuri de pomana. nu era chiar la strada atelierul, era pe un fel de drum usor prafuit, dar nu era mult de mers pe el.

tot in zona (intre intersectia morarilor si magazinul XXL) era la strada un loc unde se vindeau usi din lemn, e posibil ca si aia sa te poata ajuta

nu am idee daca mai exista, nu stiu numere de telefon. daca mai e deschis acolo spune pe forum, ca mi-e cam greu sa ajung acolo si as vrea sa stiu daca fac paturi la comanda :)

LE: scuze pt stilul desantat, dar sunt la serviciu si ma grabesc

Edited by LL13G, 15 November 2011 - 17:46.


#795
mellymel

mellymel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.11.2011
Trebuie sa schimb 9 usi la o casa. Peretii sunt destul de grosi, nu ca la bloc, si usile la 3 camere sunt foarte inalte si duble, deci, ma ia ameteala cand ma gandesc cati bani o sa ma coste :cursing:
Stie cineva prin zona Cluj sau imprejurimi o firma care se ocupa cu usi pentru case la preturi care sa nu ma faca sa lesin?
La bloc mi-am schimbat usile acu 4 ani si sunt foarte multumita dar sunt facute la comanda la cineva care are o firma mica si am auzit ca firmele sau magazinele mari lucreaza mai ieftin

Sau, aveti alte sugestii pentru ce usi interioare s-ar potrivi la o casa, inafara de termopan, care sa nu arate urat?
Atasez aici cateva poze cu usile de la apartament

Attached Files



#796
marian1999grig

marian1999grig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.07.2009
Mi-am cumparat usi de interior din MDF de la Depozitul de usi Iasi. Nu va recomand sunt f f f proaste, daca in oras la dedeman, praktiker, etc  sunt la max 300 Ron , eu am dat 550 la ei si autocolantul se "umfla" , daca stergi un pic mai apasat daca nu se duce autocolantul cel putin de decoloreaza local unde insisti, minerele dupa 5 luni au inceput si ele sa se decojeasca culoarea. Am coleg care si-a luat din dedeman cu 280 si sunt de calitate mai buna.

#797
novigelu

novigelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 20.11.2010

 Corcodel, on 13th July 2011, 11:21, said:

Buna,
Eu sunt din Constanta. Imi poti spune numele firmei?
[email protected]


Salut,
Si eu sunt din Constanta si caut usi de interior de calitate,trimite-mi pe PM adresa lor!! Multumesc!

#798
medeus83

medeus83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.02.2010
salut,
as dori sa stiu ce optiuni am pentru o usa cu fetze de diferite culori.as dori pe o fatza wenge, pe cealalta un stejar.exista vreo firma care poate face astfel de usi, sau singura optiune este colarea?multumesc anticipat de raspuns.

#799
sterod

sterod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 23.08.2008

 medeus83, on 9th February 2012, 23:53, said:

salut,
as dori sa stiu ce optiuni am pentru o usa cu fetze de diferite culori.as dori pe o fatza wenge, pe cealalta un stejar.exista vreo firma care poate face astfel de usi, sau singura optiune este colarea?multumesc anticipat de raspuns.

Salut,

Pentru usi furniruite, depinde in mare masura despre ce cantitate este vorba.
La folie este mai usor, se poate face si acasa, dar cu grija.

#800
medeus83

medeus83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.02.2010

 sterod, on 10th February 2012, 16:27, said:

Salut,

Pentru usi furniruite, depinde in mare masura despre ce cantitate este vorba.
La folie este mai usor, se poate face si acasa, dar cu grija.
e vorba de o usa...
multumesc pentru raspuns!

#801
teodoruc

teodoruc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.08.2007

 nikollasxxl, on 18th August 2011, 16:40, said:

Pentru cei care vor usi eu cred ca usile de brad sunt cele mai bune tin timp indelungat si foarte usoare mai ales daca e lemnul uscat va pun o poza cu o usa de brad care a costat 500 RON lacuita calumea si facuta bine din lemn uscat la un tamplar din comuna http://imageshack.us...5/img8706v.jpg/ pot zice ca face toti bani...

salut, ai datele de contact le tamplarului? in ce comuna e acest tamplar?

#802
aria_cluj

aria_cluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.08.2010
daca am perete cu gol latime 1000 mm si inaltime 2000 mm
ce sanse am sa montez o usa din comert,simpla cu latime de 900 mm si inaltime de 2100 mm
exista vreo idee?vreo solutie?

#803
dean

dean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.09.2005
e simplu:

pentru inaltime scurtezi foaia de usa cu 120mm iar tocul cu 110mm

pentru latime faci un spalet de 70-80mm pe una din laturile peretelui

il poti face din placi de rigips,caramida,BCA,lemn,etc doar sa fie rezistent ca sa sustina tocul usii pe care il fixezi cu spuma si asta e.

#804
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Mergeti de usi Porta. Le-am testat 5 ani inclusiv bebelusul si nu au patit nimic, mici macar nu se zgarie. Sunt mai tari decat parchetul laminat clasa 33 ( ca suprafata).

Edited by Clovis, 11 April 2012 - 19:06.


#805
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

 Clovis, on 11th April 2012, 19:58, said:

Mergeti de usi Porta. Le-am testat 5 ani inclusiv bebelusul si nu au patit nimic, mici macar nu se zgarie. Sunt mai tari decat parchetul laminat clasa 33 ( ca suprafata).
La cat costa usile Porta, mai bine iti pui usi de lemn stratificat. Eu nu inteleg de ce costa atat de mult niste usi de placaj sau chiar carton presat.

#806
denise18

denise18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 28.04.2008
buna tuturor! am nevoie de o usa mai speciala,gen arcada (pentru interior)...ceva pareri? multumesc.

#807
opreaf2

opreaf2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.05.2008

 denise18, on 20th April 2012, 14:45, said:

buna tuturor! am nevoie de o usa mai speciala,gen arcada (pentru interior)...ceva pareri? multumesc.


Ma ocup cu asa ceva, trimite-mi pe PM o schita sau un model sa putem discuta.

#808
cpg

cpg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 19.09.2006

 davides, on 15th September 2011, 14:06, said:

Salut ... cautand niste usi de interior cu design placut, m-am oprit la modelul 699 de la mattrom ... Ati auzit careva de aceste usi?Sunt destul de calitative? Daca le aveti as vrea sa imi spuneti daca sunteti multumiti de ele ... Usa mattrom cod: 699

Ti-ai achizitionat, cumva, acele usi?
Imi place modelul si ma intrebam daca ai vreo impresie.

Ms

#809
vladt86

vladt86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.10.2010
Usi de la Exylpo are cineva?

#810
portabrand

portabrand

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.05.2012
@mellymel Salut! Poti incerca usile Porta sunt niste oferte foarte bune asta daca nu ai prea multe pretentii aici ma refer la toc reglabil pervaze si alte accesorii poti profita de oferta actuala la 200 lei fara tva Porta Decor si Porta Stil pe culoarea visin include foaie de usa maner si toc fix ( asta pentru varianta mai ieftina ) .
departe de mine orice reclama ne dorita vreau doar sa va arat ca este valabila oferta doar atat. PORTA BRAND AICI
Multumesc si imi cer scuze sper sa nu deranjez

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate