Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Invatamant la distanta

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
kenogeorge

kenogeorge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.07.2012
Salut! De luni incep facultatea si as vrea sa stiu mai multe detalii despre invatamantul la distanta! Pot participa cu ceilanti studenti de la zi la cursuri ? Multumesc

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007
In regulamentul cu care ai fost de acord la inscrierea la facultate ce zice?

Edited by AlexEn, 30 September 2016 - 14:51.


#3
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,630
  • Înscris: 30.07.2003
Daca ai loc. Altfel nu te da nimeni afara. Insa mai tine si de universitate!

#4
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008
Cursurile sunt publice dar unii profesori pot avea alte opinii si poti avea surprize. Eu mai merg din cand in cand si pe la  ore  daca il cunosc pe profesor dar inainte sa intru cer permisiunea sa asist la curs/seminar ca oricum ma cunoaste ca nu sunt din grupa/anul respectiv ...

Deci in mod normal ai voie si daca sunt si sali mari nici macar nu mai ai ce intreba ...

#5
lotharragnar

lotharragnar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 14.08.2016

View Postkenogeorge, on 30 septembrie 2016 - 14:48, said:

Salut! De luni incep facultatea si as vrea sa stiu mai multe detalii despre invatamantul la distanta! Pot participa cu ceilanti studenti de la zi la cursuri ? Multumesc
Nu te da nimeni afara. Profii nici macar nu te cunosc........gandeste-te ca o sa stai intr-un amfiteatru cu peste  100 de studenti. Si nici ceilalti studenti nu te cunosc.   Ma indoiesc ca o sa tina prezenta.
Doar asculti si nu pui intrebari decat daca ai din alea pertinente.....dupa curs.

Edited by lotharragnar, 30 September 2016 - 15:45.


#6
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 04.10.2014
eu iti recomand sa mergi si la curs si la laborator; te obisnuiesti cu profesorii; te cunosc si ei - si asta e fff important; incepi sa inveti din timp; intelegi mai usor materia;

pt cei de la id se fac cursuri in weekenduri cam de 2-3 ori pe semestru, materia e concentrata; cu cei de la zi mergi 14 saptamani;

asa cum spunea si cineva mai sus, si eu iti recomand sa le spui la profesori ca esti la ID si ca VREI sa mergi cu cei de la zi sa inveti mai multe;

#7
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Da, cu gandul, de la distanta!

#8
lsllyxs

lsllyxs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 28.10.2015
Depinde de facutate si cati sunt in serie. De la curs ( daca nu sunt 20 - 30  inscrisi) nu o sa te dea nimeni afara. Dar la seminarii iti va trebui o cerere facuta la secretariat - asta daca se aproba ( depinde de facultate si universitate) .
Daca nu stim despre ce facultate &universitate vorbesti , e cam greu de dat un raspuns, fiecare cu regulile lui.

#9
kenogeorge

kenogeorge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.07.2012
Isllyxs Facultatea de jurnalism si stiintele comunicarii

#10
lsllyxs

lsllyxs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 28.10.2015
Dc e cea din cadrul UB sansele, mai ales la seminarii, sunt scazute . Nu sunt foarte multi oameni in an - 100 - 150 maxim , la cursuri nu vei sari in ochi , dar la seminarii va trebui sa ii rogi pe fiecare in parte sa te accepte, neoficial . ( asta dc nu s-au mai schimbat regulile de cand am terminat eu , sunt ceva ani ).

#11
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 04.10.2014
in general profesorii te accepta; iar daca te vad interesat chiar nu au nici o problema.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate