Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Dan Mihalache - seful cancelariei prezidentiale a lui Iohannis?!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
61 replies to this topic

#37
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,549
  • Înscris: 20.05.2005

View PostVal888, on 27 noiembrie 2014 - 12:46, said:

. . .

In alta ordine de idei, sefu' cancelariei prezidentiale e, intre altele, responsabil cu relatiile cu diaspora. Se poate pune intrebarea de ce dreaq taman un individ pe care in mod sigur diaspora nu-l vrea se tot declara "viitor sef al relatiilor cu diaspora". Adica nu se gasea in toata administratia aia prezidentiala un post de eminenta cenusie, sa nu stie nici dreaq ca marele jmeker Mihalache il manevreaza pe prezident ? Hmmm ... e ca si cum cineva ar flutura o carpa rosie prin fata taurului. Foarte interesant ...

Exact, este suficient sa citim comentariile la stire :
http://www.hotnews.r...us-iohannis.htm

PS:
Sa nu uitam ca datorita uslamului, presedintele poate fi demis cu un cvorum de doar 30%.
Multumim PNL, s-ar putea sa o incasati chiar voi in viitor !
.

Edited by gdans, 27 November 2014 - 13:04.


#38
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012
Daca-i mananca foarte tare, s-ar putea sa-l oblige pe Iohannis sa se dezica de ei. Nu cred c-o sa le placa.

#39
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,549
  • Înscris: 20.05.2005
Eu am mai spus ca este destul de probabila refacerea intregului USL.
Interesele de afaceri eclipseaza cu mult chestiile nesemnificative ideologice Posted Image .

Edited by gdans, 27 November 2014 - 13:12.


#40
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012
Treaba lor. I-ar face un mare serviciu lu' Basescu. Deocamdata viitoru' fost presedinte ar avea destul de mult de lucru pentru a construi o structura anti-pesedista viabila. I-ar fi mult mai usor daca useleu' s-ar reface.

In orice caz, Iohannis tre' sa fie atent : atat pesedistii cat si anti-pesedistii il considera un presedinte "interimar". Nu tre' sa-si inchipuie ca va fi menajat de vreuna din factiuni.

Edited by Val888, 27 November 2014 - 13:27.


#41
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

View PostVal888, on 27 noiembrie 2014 - 13:24, said:

Treaba lor. I-ar face un mare serviciu lu' Basescu. Deocamdata viitoru' fost presedinte ar avea destul de mult de lucru pentru a construi o structura anti-pesedista viabila. I-ar fi mult mai usor daca useleu' s-ar reface.
...

100% de acord! In calitate de membru PMP (presedinte?!?), Basescu o sa puna tunurile si pe PSD si pe PNL si va poza in liderul opozitiei!

Edited by Imperathor, 27 November 2014 - 14:02.


#42
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,836
  • Înscris: 14.04.2005
...

Edited by afh, 27 November 2014 - 14:58.


#43
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,549
  • Înscris: 20.05.2005
Sunt foarte multe comentarii anti la aceasta stire.
Este posibil ca Iohannis sa nu fi citit niciun mesaj care il avertizeaza cu aceasta numire ?
Nu a vazut nicio fotografie din cele trimise ?
Daca nu are incredere in nimeni, nu a facut nicio cautare pe internet  dupa "Dan Mihalache" ?

Klaus IOHANNIS a ales noul ŞEF al cancelariei prezidențiale.
http://www.evz.ro/su...zidentiale.html

Edited by gdans, 27 November 2014 - 15:01.


#44
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,932
  • Înscris: 31.03.2003
As paria ca oricine ar fi seful cancelariei tot va strange un numar mai mare sau mai mic de nemultumiti.
Cum am mai spus-o de n ori, pana nu vad alb pe negru nu mai cred nimic.

#45
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postoaspetele, on 27 noiembrie 2014 - 15:08, said:

As paria ca oricine ar fi seful cancelariei tot va strange un numar mai mare sau mai mic de nemultumiti.

Cu certitudine, doar ca posibila numire a acestui jeg al politicii romanesti, mihalache asta, a ridicat un val serios de nemultumiti.
Sper sa se tina cont, si acum si in viitor. ;)

#46
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,549
  • Înscris: 20.05.2005
Intradevar, salariile pentru principalele pozitii in stat sunt simbolice, aceasta situatie parca ar fi o invitatie la coruptie.

Quote

Nein, danke! Iohannis, refuzat de potentialii consilieri, din cauza salariilor mici de la Cotroceni​

http://www.hotnews.r...i-cotroceni.htm

#47
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 13.10.2003

View Postgdans, on 27 noiembrie 2014 - 18:19, said:

Intradevar, salariile pentru principalele pozitii in stat sunt simbolice, aceasta situatie parca ar fi o invitatie la coruptie.


http://www.hotnews.r...i-cotroceni.htm

Eu am mai spus ca salariile astea ale politicienilor sunt penibile. Nici un om cu adevarat de valoare nu va merge pe salarii de acest nivel decat daca are o siguranta financiara data din acumulari anterioare.
Nu-mi place Mihalache asta, sper sa nu-l ia  cu el la Cotroceni. Mai bine ia un prieten de-a lui de la Sibiu pe care-l cunoaste si care-i cinstit.

Edited by radumiki, 27 November 2014 - 19:33.


#48
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005
Uite ce zice un diasporez pe blogul lui:
"Eu am votat Iohannis si am facut asta ca sa nu mai aud de coruptie, de trafic de influenta, de jaf si talharie, de traseism si de toate celelalte metehne ale sistemului politic creat de Ion Iliescu in urma cu 25 de ani. Iar acum aflu ca am votat pentru ca Dan Mihalache sa lucreze la Cotroceni. Am mers patru ore cu masina si am stat alte patru ore la coada, in frig si ploaie, pentru a-i da o mana de ajutor lui Dan Mihalache sa ajunga unul dintre cei mai importanti oameni din "Romania lucrului bine facut". Mi se pare nedrept."

#49
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,433
  • Înscris: 31.08.2006

View Postgdans, on 27 noiembrie 2014 - 18:19, said:

Intradevar, salariile pentru principalele pozitii in stat sunt simbolice, aceasta situatie parca ar fi o invitatie la coruptie.


http://www.hotnews.r...i-cotroceni.htm

  Dar cat ati vrea, fratilor, sa aiba salariu un cconsilier prezidential  ?

#50
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
In afara de faptul ca a fost la PSD ce a facut individu' asta?

#51
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostAlecsandru010, on 28 noiembrie 2014 - 14:35, said:

In afara de faptul ca a fost la PSD ce a facut individu' asta?


a dat mana cu comunistii, a fost sluga la rusi si are un plan secret prin care ne va vinde pe toti la rusi. :fear:

#52
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View Postoaspetele, on 27 noiembrie 2014 - 15:08, said:

As paria ca oricine ar fi seful cancelariei tot va strange un numar mai mare sau mai mic de nemultumiti.
Cum am mai spus-o de n ori, pana nu vad alb pe negru nu mai cred nimic.

băi da-o drequ, fix pe grobianul asta Mahalache l-a putut gasi? ar fi o mare, MARE, primă bilă neagră.

uite, de ce n-o pune pe Saftoiu? ea are ceva experienta in cancelaria cotroceniului.

Edited by Bucifon, 28 November 2014 - 14:46.


#53
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006

View Postradumiki, on 27 noiembrie 2014 - 19:13, said:

Nu-mi place Mihalache asta, sper sa nu-l ia  cu el la Cotroceni. Mai bine ia un prieten de-a lui de la Sibiu pe care-l cunoaste si care-i cinstit.
Daca chiar a avut intentia asta, vazand comentariile de pe pagina lui, sper sa renunte. Cred ca are planul B, daca nu cumva asta a fost planul lui, sa puna pe cineva care prin comparatie cu Mihalache sa fie acceptat.
Are 1236000 like-uri, numirea lui Mihalache va scadea cu cateva sute de mii numarull loor, zic eu. Si nici propunerile celelalte nu sunt toate  chiar  inspirate.

#54
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
Daca un politician face  numirile in functie de likeuri pe facebook, ce simplu ar fi. Am fii tot politicieni. :roflmaofast:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate