Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 

34th Homework - Umbre

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Sakura, foarte bine spus....tocmai pentru asta participam.....si tot in spiritul asta, desi prevad ce se vor arunca iarasi rosii, propun ceva....nu stiu cine spunea ca si la tema trecuta am invocat acelasi motiv pentru care n-am votat....pai daca n-am avut decat o poza sa-mi placa sau niciuna, normal ca nu m-am bagat, dar totusi ce spuneti, sau ce spune domnu' moderatore, n-am putea vota numai un loc, sau doua, daca numai atatea ne plac?.....de ce e obligatoriu sa fie trei? :huh: ....de exp:
1:-                    
2:wheels          
3:-                    
etc...

Edited by ogarafgan, 20 January 2006 - 14:11.


#56
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004

View Postogarafgan, on Jan 20 2006, 14:10, said:

Sakura, foarte bine spus....tocmai pentru asta participam.....si tot in spiritul asta, desi prevad ce se vor arunca iarasi rosii, propun ceva....nu stiu cine spunea ca si la tema trecuta am invocat acelasi motiv pentru care n-am votat....pai daca n-am avut decat o poza sa-mi placa sau niciuna, normal ca nu m-am bagat, dar totusi ce spuneti, sau ce spune domnu' moderatore, n-am putea vota numai un loc, sau doua, daca numai atatea ne plac?.....de ce e obligatoriu sa fie trei? :huh: ....de exp:
1:-                    
2:wheels          
3:-                    
etc...

Tot n-ai inteles. Participarea nu se face pentru voturi. Lasa sistemul de votare asa cum e.

#57
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
N-ai inteles tu Sakura....si nu iau sistemul de votare nicaieri....puteai sa-ti spui parerea, nu sa fii taios....sunt multi care nu gasesc decat o poza sa le placa....iar tu cu votul in afara de concurs :huh: ?
....tre' sa spun si asta....la ultimile 2 teme am participat tocmai pentru a anima concursul pt ca e ceva bun...dupa cum spui tu " nu se participa pt voturi" rezulta ca sunt inutile....atunci de ce sa mai votam?, dam tema si discutam la sfarsit ce a facut fiecare bun sau prost.....si devine o tema de dezbatere nu de concurs

Edited by ogarafgan, 20 January 2006 - 14:46.


#58
Cr|st|

Cr|st|

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 14.03.2005
"nu stiu cine spunea ca si la tema trecuta am invocat acelasi motiv pentru care n-am votat...."

Eu eram cel care spunea ca la un concurs trebuie evaluate pozele care ni se prezinta, pe baza criteriilor - incadrare in tema, tehnica, mesajul pozei, etc etc, ma rog, fiecare cu criteriile lui - si nu prin comparatia cu altele, de prin alte parti. Astea sunt pozele, trebuie departajate. Personal, a vota inseamna sa departajez pozele din concurs . Nu inseamna ca neaparat imi plac sau ca ma ating. Se prea poate sa nu imi placa niciuna, dar din toate, pot face un clasament, pe baza criteriilor personale. Cred ca sistemul de notare e bun, dar trebuie mai multe poze, si mai multe voturi, eu asta cu "ma abtin, ca nu imi place niciuna" nu o pot intelege. Daca chiar nu iti plac, hai sa alegem din toate pe cele mai putin proaste. Asa vad eu :peacefingers:

#59
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View PostSan Isidro, on Jan 20 2006, 12:31, said:

Votez si eu tot cu @altfel. way to go man! felicitari pt poza merita mult mai multe voturi!
si mie mi-a placut poza lui. cred ca nu a primit voturi fiindca a fost pusa asa tarziu.

#60
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Meee, ce a ajuns concursul de pe softpedia?.......hai sa votam pozele care nu ne plac cel mai putin, daca nu sunt fotografii pe plac....pe locul
1:cea mai putin neplacuta
2:cea mai putin, putin neplacuta
3:cea mai putin, putin, putin neplacuta
......si am rezolvat si arta in fotografie

#61
Cr|st|

Cr|st|

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 14.03.2005
Atunci hai sa votam ca tine, dintr-un total de 10 poze.

16: Introspectie
104: Wheels
998: etc etc

mentionand si cele 997 de poze din clasamentul propriu al fiecaruia, de cand au vazut prima oara ochii lui poze si pana in ziua de azi.

#62
San Isidro

San Isidro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 22.05.2005

View PostSakura, on Jan 20 2006, 13:24, said:

Ce n-ati inteles multi dintre voi este ca participarea la concurs nu se face pentru voturi. Poate din cauza asta ne certam in privinta fotografiilor de pe locul I, in loc sa facem front comun in a invata, aplica si desavarsi arta fotografica.
Poti sa te explici putin mai mult te rog.
Indiferent ca ii spui tema saptamanala sau concurs sistemul de votare te ajuta la departajare.

Comentariile noastre finale ar fi trebuit sa fie facute pentru fiecare fotografie in parte prin prisma tehnicii si artei fotografice de care vorbesti. In acest fel fiecare participant si-ar fi insusit cunostinte noi in privinta fiecarei teme indiferent daca a participat sau nu in acea saptamana.
Si parerea mea este ca ne pierdem prea mult timpul cu comentarii inutile pe marginea unor chestiuni lipsite total de importanta QUOTE  in loc sa facem front comun in a invata, aplica si desavarsi arta fotografica UNQUOTE

#63
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Mda....m-am apucat la citit Homework....si Crstl ai dreptate, dupa cum zice moderatorul, iar Sakura si tu te-ai luat in clont cu Fred exact pe aceeasi tema....sa votezi numai un loc....mie mi se pare corect....dar asta e, nu voi vota daca nu-mi plac decat 2 poze....mi se pare complet aiurea sa fac un clasament al unor poze, pe ce baza? numai ca sunt postate in concurs, daca n-au nici-o valoare decat de Iola?...
....tocmai d-aia nu voteaza lumea....nu mai posteaza un Rigid, un Noname, sau altcineva, cand sigur gaseai 3 poze care sa-ti prinda privirile :(

#64
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View Postogarafgan, on Jan 20 2006, 16:03, said:

....tocmai d-aia nu voteaza lumea....nu mai posteaza un Rigid, un Noname, sau altcineva, cand sigur gaseai 3 poze care sa-ti prinda privirile :(
poate s-au saturat de chestiile de genu de dupa concursuri :rolleyes:

#65
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004

View Postflorina, on Jan 20 2006, 17:43, said:

poate s-au saturat de chestiile de genu de dupa concursuri :rolleyes:

:)

#66
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Draga Florina chestiile de dupa concurs sunt discutii cu privire la tema si in tema si poate daca s-ar discuta fotografiile de pe primele trei locuri, s-ar ajunge la concluzii surprinzatoare :rolleyes: ....se plangea chiar la un moment dat cineva ca nu se mai discuta pozele....poate ai tu ceva de spus?....la a mea ti-ai spus parerea, spune la altele, ca sa-ti vedem punctul de vedere....si uite asa concursul se...
....ca tot n-ai votat....apropo, de ce n-ai votat? n-ai avut timp probabil

Edited by ogarafgan, 20 January 2006 - 17:57.


#67
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View Postogarafgan, on Jan 20 2006, 17:54, said:

....ca tot n-ai votat....apropo, de ce n-ai votat? n-ai avut timp probabil
:w00t:  :w00t: n-am votat :w00t:  :w00t: nu stiu de ce, n-am motiv, n-am votat niciodata


edit: tu trebuie sa intelegi ca acest clasament, la fiecare concurs, se face cu ce poze sunt. da da, toata lumea se gandeste ca nu se compara cu rigid, no name, msdan etc... da daca asta ai, trebuie sa te decurci cu ce ai.

Edited by florina, 20 January 2006 - 18:20.


#68
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
In umbre cu discutia "de dupa"... Felicitari artistilor participanti, mai ales celor care au castigat. :D

Edited by AlexIP, 21 January 2006 - 10:46.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate