Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Segregare la baza stalpului

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare
 Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 

34th Homework - Umbre

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#37
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

View Postpiccolino, on Jan 19 2006, 21:43, said:

de ce se voteaza din ce in ce mai putin? poze slava domnului se arunca in concurs, iar de la o editie la alta, tot mai putine voturi... vreo explicatie ceva?


ma gandesc ca poate daca am vota obiective, aparate, carduri s-ar inghesui mai mult lumea. asa e doar un concurs de arta fotografica.

#38
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Cadyllac draga nu ti se pare ca sari calul?.....sau n-am inteles eu poanta? :huh:
....ral:cr, dupa cate observi in poza mea sunt doua forme, doua siluete neclare, ca doua umbre de dincolo de mormant.....daca citesti bine primele randuri din tema o sa te edifici...eu n-am stat sa toc pozele voastre, am spus simplu ca vad clar umarul domnisoarei din poza iar restul intunecat, ceea ce nu-mi sugereaza nici-o umbra....daca citesti mai bine ce am scris prima data vei vedea ca imi place poza, dar nu pt tema
.....cat priveste arta fotografica se voteaza daca este carele este...pozele mi se par slabe, inclusiv a mea....repet, singura poza care-mi place e a Florinei, dar nu mi se pare a fi in  tema, dar nu conteaza, asta-i doar parerea mea
.....aaaa si inca ceva.....initial am vrut sa pun tema CONTREJOUR.... ;) atunci probabil ca nu se mai observa nici-un fel de umbra in introspectie :w00t:

Edited by ogarafgan, 20 January 2006 - 00:16.


#39
Cr|st|

Cr|st|

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 14.03.2005
Felicitari castigatoarei, eu am incercat sa fiu mai in tema si fara prea multe mesaje ascunse. Nu aveam intentia de a poza pentru concurs, dar ocaziile se ivesc cand nu te astepti - Soarele apunea si arunca niste umbre foarte  lungi pe nisip. A trebuit sa fac poza cu mana stanga, tinand aparatul undeva la nivelul soldului.
Ogarafgan, mie imi place poza ta si ai prelucrat-o destul de bine, ar o atmosfera mistica, "de dincolo", dar din pct meu de vedere nu se incadreaza in tema, cum ar trebui, nu are acel "ceva" pentru mine. Mesaj exista, niste umbre ale unor persoane, de pe alta lume, proiectate in prezent, dar.... Acum fara suparare, am vazut ca si la concursul precedent aceeasi explicatie ai dat, ca nu exista poze pe care sa le consideri suficient de bune ca sa merite un vot. Ideea e ca la un concurs trebuie decis clasamentul in functie de ce ti se prezinta, nu prin comparatiile cu altele, de prin alte parti. Hai sa nu mai votam nici unul asa...

Edited by Cr|st|, 20 January 2006 - 00:27.


#40
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Pai ce sa votez ombre daca nu-mi place nici una in afara de Introspectie? :huh:

Edited by ogarafgan, 20 January 2006 - 00:27.


#41
Cr|st|

Cr|st|

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 14.03.2005
Am inteles....dar daca iti placeau 2 sau 3 sau 10 la fel de mult? Cum le votai? Nu stand si judecand la fiecare? Eu asa fac, cu toate, chiar daca cele de pe locurile 2 sau 3 sau chiar 1, nu imi plac. Dar asta e, astea sunt pozele, trebuie cumva sa fac o deosebire intre ele.

#42
Kath

Kath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 06.03.2005

View PostCr|st|, on Jan 20 2006, 00:22, said:

Felicitari castigatoarei!
Ideea e ca la un concurs trebuie decis clasamentul in functie de ce ti se prezinta, nu prin comparatiile cu altele, de prin alte parti. Hai sa nu mai votam nici unul asa...

Subscriu.
E insa de admirat pasiunea Ogarului ... mie mi-e tot mai greu sa pun pasiune in placerea asta...

#43
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004
ogarafgan, dupa tine care crezi ca merita locul I, evident ca o sa spui nici una...

#44
Kath

Kath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 06.03.2005

View Postogarafgan, on Jan 19 2006, 22:09, said:

simplu, mi-a placut numai poza Florinei


#45
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004
a, asa e...
iar sar calul...

#46
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View PostCadyllac, on Jan 20 2006, 00:52, said:

a, asa e...
iar sar calul...
sari calul ... din avatar

ogar, referitor la postul meu cu "sa sar cu gura, sa nu sar cu gura" am vrut doar sa pun in evidenta faptul ca, mai sari si tu calul si esti prea impulsiva cu diversi useri (mai toti) + tot spui "cum spunea fred, cum spunea x, cum spunea y" ... stai tu linistita ca pot sa-si sustina si ei punctul de vedere ... in speranta ca n-o iei ca pe o jignire ... toate cele bune :peacefingers:
chestia cu "nu se incadreaza in tema" a fost aproape la fiecare concurs ... si la captiva lui msdan, si la multe altele ... asa ca nu prea are rost sa discutam ... oricum, consider ca a avut legatura poza florinei cu tema data ... si atat ... + ca e o poza foarte buna, parerea mea
lumina buna  :kisstogether:

#47
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
1: step
2: introspectie
3: umbra pasiunii

bravo altfele! imi place poza. intodeauna mi-am doriit sa fac si eu asa o poza.

#48
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Shobi mai draga, m-ai dat gata :huh: ....unde era chestia cu sa sar cu gura? aici?....despre ce vorbim?....edifica-ma olecutzica....cum spunea Fred......sunt 3 cuvinte...acum" de efectul Kulesov, ca privesc trei persoane aceeasi poza fiecare vazand altceva: pasiune, pofta sau nu mai stiu ce"......cam cate cuvinte sunt aici?....ce zici ,era mai simplu CUM AM SPUS EU?....vezi ca si la mine fol expresia ;) ....deci si eu sunt in stare sa-mi sustin punctul de vedere...
.....si m-am cam plictisit de impulsivitate....liber la  :tomato: ....nu mai raspund la provocari

Edited by ogarafgan, 20 January 2006 - 01:24.


#49
Ddf_eu

Ddf_eu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 18.11.2004
Intr-adevar poza lui altfel este cea mai reusita. :clapping:

#50
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005
Fotografia lui Altfel mi s-a parut foarte faina, si singura buna, restul foarte slabe. Mi-a fost greu sa gasesc inca doua sa pot vota si eu.

#51
San Isidro

San Isidro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 22.05.2005
Votez si eu tot cu @altfel. way to go man! felicitari pt poza merita mult mai multe voturi!

Edited by San Isidro, 20 January 2006 - 12:33.


#52
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004
Introspectie mi-a placut destul de mult. Originala si bine facuta. Si se inscrie in tema :)

#53
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004

View PostSan Isidro, on Jan 20 2006, 12:31, said:

Votez si eu tot cu @altfel. way to go man! felicitari pt poza merita mult mai multe voturi!

Ce n-ati inteles multi dintre voi este ca participarea la concurs nu se face pentru voturi. Poate din cauza asta ne certam in privinta fotografiilor de pe locul I, in loc sa facem front comun in a invata, aplica si desavarsi arta fotografica.

#54
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
da nu exagerati totusi cand ziceti, foarte buna si foarte slabe?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate