Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Samsung Galaxy A5

- - - - -
  • Please log in to reply
584 replies to this topic

#73
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 28.02.2007
da, nu are led de notificare, am fost mai devreme intr-un showroom si l-am butonat... e un telefon frumos ca aspect, insa destul de slabut ca dotari pt pretul sau.

#74
FloNick

FloNick

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.03.2015
Buna ziua,
A mai intampinat cineva problema cu apelurile date si primite cand cel cu care vorbesti aude un ecou al vocii lui?Mentionez ca am un A5 cumparat de 5 zile si toti cu care vb sunt exasperati.Am incercat toate "rezolvarile de pe internet" am oprit noise reduction,am pus cartela in alt telefon(si problema nu persista,deci nu e cartela SIM defecta) am acoperit microfonul de sus, am dat volumul din casca mai mic.Nimic nu a functionat,problema persista.A mai intampinat cineva problema asta?Sau e telefonul meu defect?Daca e tel. meu defect imi e groaza ca trebuie sa-l duc in service la garantie aia mai mult strica decat repara.Multumesc anticipat.

#75
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011

 dana&ovi, on 15 august 2015 - 12:10, said:

Al meu n-are. Nu are nici zoom la camera, nu gasesc nici setarile. Pun aici niste screenshot-uri. Am incercat cu degetele si imi apare un mesaj care spune ca in acest mod nu se pot face zoom in sau zoom out. Am incercat in toate modurile, nici unul nu suporta zoom.

Inca o intrebare: ce sunt bulinele negre de langa difuzor?

Bulinele alea sunt senzorii de proximitate şi luminozitate. Cel de luminozitate ajustează luminozitatea ecranului în funcţie de lumina de afară (în cazul în care este activată luminozitatea automată), iar cel de proximitate închide lumina ecranului în timpul unul apel când duci telefonul la ureche.

#76
adymihalcea

adymihalcea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 09.01.2004
Stie cineva daca cele de la Vodafone pot fi facute dual sim daca schimb firmware-ul (folosind slotul microsd)?
E diferenta si la hardware sau doar de software?

#77
soarevlad10

soarevlad10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 25.01.2011

 FloNick, on 15 august 2015 - 12:17, said:

Buna ziua,
A mai intampinat cineva problema cu apelurile date si primite cand cel cu care vorbesti aude un ecou al vocii lui?Mentionez ca am un A5 cumparat de 5 zile si toti cu care vb sunt exasperati.Am incercat toate "rezolvarile de pe internet" am oprit noise reduction,am pus cartela in alt telefon(si problema nu persista,deci nu e cartela SIM defecta) am acoperit microfonul de sus, am dat volumul din casca mai mic.Nimic nu a functionat,problema persista.A mai intampinat cineva problema asta?Sau e telefonul meu defect?Daca e tel. meu defect imi e groaza ca trebuie sa-l duc in service la garantie aia mai mult strica decat repara.Multumesc anticipat.

Nu am avut nici o problema de genul. Cu siguranta ai avut ghinionul sa dai peste un terminal mai "nefericit".

Nu are led de notificare pentru apeluri pierdute.

Dana, intrebarea nu se justifica, dar ce versiune de android ai?

#78
dana&ovi

dana&ovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.01.2007

 soarevlad10, on 17 august 2015 - 09:27, said:


Nu am avut nici o problema de genul. Cu siguranta ai avut ghinionul sa dai peste un terminal mai "nefericit".

Nu are led de notificare pentru apeluri pierdute.

Dana, intrebarea nu se justifica, dar ce versiune de android ai?

La mine te referi? sau mai e vreo Dana? Bulinele negre de langa difuzor , nu conteaza ce android am, mi s-a raspuns, multumesc.
Dar tot nu inteleg ce se intampla cu camera mea, de ce nu face zoom? Tare as vrea sa gasesc un defect suficient ca sa-l dau inapoi. As lua un S4 in loc...

Iar luminozitatea, acum, scade, acum se lumineaza, nu pare sa depinda de ceva....nu stiu daca e setat pe automat, stiu ca am tot incercat s-o reglez mai mare, mai mica dar pana la urma tot pe mijloc a ramas.. oricum fluctueaza.

#79
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Daca se schimba luminozitatea singura inseamna ca e setata pe automat. O poti dezactiva si seta nivelul luminozitatii cum vrei

#80
FloNick

FloNick

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.03.2015
Intradevar telefonul meu a fost defect de nou,m-am dus inapoi la magazin si nu au vrut sa mi-l schimbe cu unul functional si l-au trimis in service.Pacat imi place foarte mult acest telefon ca design si functionalitate.Toti prietenii mi-au spus sa ma feresc de Samsung insa eu am decis sa ii ofer o sansa,din pacate m-am inselat.Momentat foarte dezamagit.O sa va tin la curent cu rezolvarea problemei.

#81
wladvld

wladvld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.09.2014
Azi am achizitionat acest telefon, singurul lucru de care sunt puțin îngrijorat este temperata acestuia, care în utilizare puternica (date activate), am observat cu ajutorul aplicatiei CpuTemp faptul ca urca pana la 55-65 grade. Este normal? Menționez ca telefonul nu este fierbinte, insa se simte o căldură în spatele acestuia. Temperatura în idle sta sub 50 grade...

Edited by wladvld, 04 September 2015 - 23:18.


#82
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Asa se încălzesc mai ales când se folosește conexiunea de date.La S4 când foloseam datele și downloadam ceva ajungea instant la 70 de grade și frigea telefonul în zona camerei.

#83
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009
Daca o sa urce de peste 68 de grade atunci sa iti pui semne de intrrebare.

#84
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
De unde ai dedus ca îți pui semne de întrebare peste temperatura aia ca sunteți curios?

#85
wladvld

wladvld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.09.2014
Mda... semne de întrebare. Când îl stresez foarte tare temperatura am observat ca urca și la 75-80 grade. Am întrebat un reprezentant Vodafone și a spus ca este normal ca temperatura sa crească în momentul folosirii datelor si ca in viitor temperatura nu va mai creste asa mult (nu știu dacă este real) . Având garanție la el 2 ani încă nu îmi fac probleme...

#86
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Eu am dus S4 la esd rom si acelasi lucru au spus ca este normal sa se încalzeasca cand este folosit intens telefonul sau la folosirea datelor mobile.
Nu stiu de unde se scot cifre de genul asta ( 68 de grade ).

Edited by TheOne06, 06 September 2015 - 08:07.


#87
sbenny

sbenny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.09.2007
Eu am ales A5 drept inlocuitor pt un Sony Z3 compact (am avut 2 inlocuiri intrucat s-a dezlipit display-ul la amandoua). A5-ul meu are lag in ultima vreme, dupa ce am tot instalat aplicatii, nu sunt multumit deloc. Am avut S2+ si am fost mai multumit de acela decat de A5. De vina o fi Lollipop...

#88
thehunter1337

thehunter1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 06.03.2015
Salutare! Imi puteti spune la ce rezolutie va merg videoclipurile pe youtube,720p cum este ecranul sau se duce la fHD?

#89
sbenny

sbenny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.09.2007

 thehunter1337, on 10 septembrie 2015 - 11:36, said:

Salutare! Imi puteti spune la ce rezolutie va merg videoclipurile pe youtube,720p cum este ecranul sau se duce la fHD?

720p

#90
soarevlad10

soarevlad10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 25.01.2011
Si al meu A5 a inceput sa aibe lag in ultima vreme. Si nu il stresez chiar atat de tare incat sa se explice(oarecum). Incerc sa revin la 4.4.4

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate