Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

Sfat achizitie auto 6000 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
MaziluDani

MaziluDani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 31.10.2014
@ionut da 8 -9 k unu cu 300.000 km, la 6000k are 800k 900k..

#38
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,782
  • Înscris: 01.12.2007
Unul fara airbaguri sau cu motor de 3000cm si taxa neplatita.

#39
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
s-a vandut chiar pe forumul marcii unul cu 7000 530d an 2005 motor 3000 taxa platita, masina era intr-o stare buna.

#40
MaziluDani

MaziluDani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 31.10.2014

View Posttakemeintoyourskin, on 04 noiembrie 2014 - 10:45, said:

s-a vandut chiar pe forumul marcii unul cu 7000 530d an 2005 motor 3000 taxa platita, masina era intr-o stare buna.

Da, dar stii ca are impozit de 2500 ron pe an nu ? Aia sunt bani aruncati la gunoi (stat)..
In tara asta de 2 lei, maxim motor de 2.0..

#41
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,396
  • Înscris: 29.11.2001
Te umfla rasul si bufneste plansul cand citesti unele comentarii de aici. Inca vreau sa cred ca unele sunt - totusi - puse "la misto". In afara celor evidente in acest sens, bineinteles.

#42
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,782
  • Înscris: 01.12.2007

View Posttakemeintoyourskin, on 04 noiembrie 2014 - 10:45, said:

s-a vandut chiar pe forumul marcii unul cu 7000 530d an 2005 motor 3000 taxa platita, masina era intr-o stare buna.

Daca ai stii cati proprietari de pe forumul dedicat cumpara cazane la mana a5a, apoi le repara cu piese sh si se vaita ca bmw-urile sunt proaste......mai si spun ca sunt pasionati.

#43
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010
nu cred ca era cazul aici, masina parea intretinuta, iar pretul a fost unul mult mai mare acum cateva luni, dar usor usor a trebuit sa scada mult pentru a o vinde.

#44
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View PostDeenman, on 31 octombrie 2014 - 11:05, said:

Cumperi o masina 4x4 cand chiar te folosesti de ea, gen iesi foarte des la padure/drumuri pietruite/faci munte/zbori cu parapanta etc. Daca vrei sa cumperi o masina suv/jeep veche fara multe sisteme de safety doar ca este zapada o mica portiune din an atunci e cea mai proasta decizie.

Pe langa consum marit (1-2-3l/100km) ai sa te lovesti de reparatii mult mai scumpe decat una clasica, de la bucse/piese in plus pana la revizii la sistemul 4x4 (ulei/filtru etc), + ca poate ai o mica defectiune pe care nu o sesizezi la sistemul 4x4 si atunci o sa plangi.

El zicea de 4motion, aia e 4x4 de șosea, nu de off-road, și dacă faci km zilnic (inclusiv iarna) îl recomand, nu neapărat din cauza lui dar a celorlalți participanți la trafic. În afară de consumul mai mare, merită banii în plus pentru siguranța pe care ți-o dă. O singură dată e de ajuns să te scoată din căcat când ai de ocolit unul care-ți intră pe bandă și în loc de daună totală să zgârii doar o aripă și te lămurești cum e cu banii. :P

#45
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sAZ_ONgmBQU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostMaziluDani, on 31 octombrie 2014 - 10:13, said:

Salutare tuturor ! Doresc sa achizitionez curand o masina iar bugetul ar fi de 6000 euro. Ce am gasit : 1) Freelander facelift 2005 td4 ; stiu ca e 4x4, motor BMW distributie lant. Ce nu stiu insa e cat de fiabile sunt.. Ma cam ingrozesc forumurile Englezesti (vascocupla, turbo, problm electrice etc.. )

2) Audi a4 b7 2006 2.0 Tdi. Ce am gasit, sunt niste variante cam chiele ( fara piele, senzori, clima , xenon etc )Nu stiu nimic despre masinile astea, dar am auzit vorbindu-se despre probleme la injectoare...

3) VW golf 5 4motion 1.9 Tdi

4) masini din clasa medie - low : Mazda 2,Mazda 3, Ford Fiesta ,Seat ibiza, toate benzina si din anul 2009 -2010. Aceste masini ar fi ieftine de intretinut si nu as sta cu stres ca pica nu stiu ce si ma usuca la buzunar.. Masina va fi folosita 95% in oras (daca are vreo imp acest aspect)

As fi tentat de Freelander, mi se pare foarte practic pt Romania, dar nu am gasit niciun proprietar cu care sa stau de vorba si nimeni nu prea stie nimic de ele.. Nu sunt foarte populare... Puteti veni si cu alte variante ce sa se incadreze in buget, dar numai masini cu tractiune pe fata, sau 4x4 cu bmw si Mercedes nu ies iarna de acasa (stau inafara orasului)

Honda civic iar imi place, dar preturile sunt cam mari... Lancerul e scump si el..

Nu stiu ce sa fac.. Parca as vrea un 4x4, dar ma apuca groaza daca o sa cada ceva de la acest sistem.. bani afara din casa va dati seama ca nu vreau sa dau..
http://suchen.mobile...s=EXPORT&noec=1

De ce nu?
De ce sa-ti iei un Passat argintiu? Posted Image

pe bune, aste-a nu se strica niciodata, doar is facute de Toyota!
Mie-mi place in draci!
Doar ca nu am banii, inca, dar vin ei. Sa stiu ca sunt unicul proprietar de MATERIA sau Toyota BB din Romania, si voi fi si mai fericit!

Edited by Tyby, 05 November 2014 - 12:37.


#46
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Logan sau Sandero nou ! Eventual mai pui ceva daca vrei mai echipat.

Altfel e prea mare riscul sa cumperi un cazan.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate