Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Vodafone - HorizonGO - până la data de 30 iulie 2021.

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1380 replies to this topic

#91
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Mie îmi place aplicația, dar mai au de lucrat la calitate.

Edited by megafanro, 03 December 2014 - 21:34.


#92
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,394
  • Înscris: 05.09.2005
Da, Am sa punctez asta. Macar sa se vada decent si la programele HD sa avem totusi un SEMI=HD.

#93
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
La tabletă/telefon se vede acceptabil, dar la P.C. calitatea imaginii lasă mult de dorit.

#94
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,394
  • Înscris: 05.09.2005
Am mai observat un lucru. Spre ex daca intru in cont, nu pot vedea programele FILMBOX ( neavand activa optiunea respectiva). Insa daca sunt simplu vizitator, ele se vad in grila + cele unguresti. In politica de utilizare se mentioneaza si despre serviciul VoD si banuiesc ca urmatoarea faza la testare va fi despre acest lucru.

Un bug. Cand bag pe ghid, imi apara o fereastra gri inchisa si ramane pentru cateva secunde blocata. Deasemenea s-a implementat tot ce era in aplicatia UPC TV. Adica, pentru cei care au DVR, pot programa direct de pe web sau aplicatie emisiunea preferata.  Unele sigle nu sunt vizibile, iar altele se vad foarte urat.
Deocamdata atat.


PS: a aparut si LOOK TV

Astept mai multe canale in grila si introducerea serviciului VOD

Edited by a_d_y, 03 December 2014 - 23:56.


#95
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005
Pe aplicatie m-am conectat fara probleme. Pe platforma web am insa probleme si nu vad Romania. Nu stiu de ce. Merge doar din UPC ?



#96
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,857
  • Înscris: 07.07.2009
Horizon GO este disponibil in urmatoarele tari:

Olanda
Elvetia
Germania
Polonia
Irlanda
Cehia
Austria
Romania (in teste)
Ungaria (in teste)

Deci nu o sa fim chiar ultimii pentru ca in Slovacia inca nu exista. :D

#97
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
se poate instala aplicatia pe android, daca ar da drumul si la ceilalti useri...

#98
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,394
  • Înscris: 05.09.2005
Am primit formularul pentru prima faza de testare. Am punctat urmatoarele probleme:

- introducerea mai multor canale gen: pachetul MTV, turner, Discovery,Viasat ( avand in vedere faptul ca la concurenta sunt peste 90 de canale online)
- rezolvarea postului Kanal D deoarece mergea cu intreruperi
- adaugarea unor 3 moduri de vizionare : LOW, MEDIUM, HQ. Acum imaginea este sub orice critica
- posibilitatea vizionarii si din alta retea ( deja se intampla chestia asta)
- rezolvarea siglelor deoarece unele nu se vad pe fond negru
- rezolvarea ecranului  gri  transparent din moment ce intru in grila de preferinte
- am punctat destul de agresiv lansarea serviciului VOD deoarece toti operatorii ofera asa ceva

Cam atat. Maine se pare ca va fi un nou upgrade pentru platforma. Sper sa apara mai multe canale si serviciul VOD .

Daca are cineva intrebari Posted Image

Edited by a_d_y, 04 December 2014 - 19:28.


#99
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Ai punctat foarte bine mai ales optiunea de selectare a calitatii imaginii. Sa vedem ce aduce noua versiune :)

#100
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View Posta_d_y, on 04 decembrie 2014 - 19:24, said:

Am primit formularul pentru prima faza de testare. Am punctat urmatoarele probleme:

- introducerea mai multor canale gen: pachetul MTV, turner, Discovery,Viasat ( avand in vedere faptul ca la concurenta sunt peste 90 de canale online)
- rezolvarea postului Kanal D deoarece mergea cu intreruperi
- adaugarea unor 3 moduri de vizionare : LOW, MEDIUM, HQ. Acum imaginea este sub orice critica
- posibilitatea vizionarii si din alta retea ( deja se intampla chestia asta)
- rezolvarea siglelor deoarece unele nu se vad pe fond negru
- rezolvarea ecranului  gri  transparent din moment ce intru in grila de preferinte
- am punctat destul de agresiv lansarea serviciului VOD deoarece toti operatorii ofera asa ceva

Cam atat. Maine se pare ca va fi un nou upgrade pentru platforma. Sper sa apara mai multe canale si serviciul VOD .

Daca are cineva intrebari Posted Image
Și eu am punctat tot ca tine, dar cu alte cuvinte.Posted Image Am scris in formular ca imaginea este submediocră.

Edited by megafanro, 05 December 2014 - 15:49.


#101
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005
Deal breaker-ul este ca nu merge din alta rețea acum. Este inutil sa-l ai doar in UPC. Beneficiile unei asemenea platforme este accesul DE ORIUNDE !!! In mare asta a fost feedback-ul meu.

#102
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,163
  • Înscris: 10.10.2003

View Postenderlabs, on 04 decembrie 2014 - 21:56, said:

Deal breaker-ul este ca nu merge din alta rețea acum. Este inutil sa-l ai doar in UPC. Beneficiile unei asemenea platforme este accesul DE ORIUNDE !!! In mare asta a fost feedback-ul meu.
asa e, sa zicem ca esti intr-un hotel cu retea la RCS si vrei sa vezi o emisiune sau un film pe TLC si/sau AMC.
Degeaba ai Horizon Go daca nu il poti folosi acolo

#103
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,394
  • Înscris: 05.09.2005
Si eu le-am sugerat sa lase liber in orice retea

#104
mladin

mladin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 25.02.2007
De pe o conexiune dsl de la telekom, acum 5 ore mergeau doar aplicatiile de pe Android si iOS. Din browser cand accesam linkul din mail ma redirectiona spre https://www.horizon.tv/country.html . Acum merge si din browser.

#105
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,502
  • Înscris: 21.02.2009
SALUT AM DESCOPERIT SI EU PAGINA HORIZONT GO PENTRU ROMANIA ,DAR NU MA LASA SA MA AUTENTIFIC CU CONTUL MYUPC

#106
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,394
  • Înscris: 05.09.2005
Am primit mailul cu urmatoarele faze de testare si sunt profund dezamagit.



Dragul  meu UPC,

  Daca ai de gand sa lansezi o aplicatie atat de simplista, fara VOD, fara un numar considerabil de canale, fara anumite functii inovatoare, eu zic MAI BINE sa nu o lansezi. Este de-a dreptul penibil sa ajungi cu un astfel de aplicatie pe o piata unde concurenta este destul de mare. Sper sa ma insel si sper ca la final sa fie totusi ceva ok

Edited by a_d_y, 05 December 2014 - 12:43.


#107
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,857
  • Înscris: 07.07.2009

View Postgabrielfane, on 05 decembrie 2014 - 12:29, said:

SALUT AM DESCOPERIT SI EU PAGINA HORIZONT GO PENTRU ROMANIA ,DAR NU MA LASA SA MA AUTENTIFIC CU CONTUL MYUPC
Daca e in teste doar pentru cativa testeri cum ai fi dorit sa-ti mearga? Posted Image Inca nu a fost lansat deci nu il poti folosi.

View Posta_d_y, on 05 decembrie 2014 - 12:42, said:

Am primit mailul cu urmatoarele faze de testare si sunt profund dezamagit.

Dragul  meu UPC,
  Daca ai de gand sa lansezi o aplicatie atat de simplista, fara VOD, fara un numar considerabil de canale, fara anumite functii inovatoare, eu zic MAI BINE sa nu o lansezi. Este de-a dreptul penibil sa ajungi cu un astfel de aplicatie pe o piata unde concurenta este destul de mare. Sper sa ma insel si sper ca la final sa fie totusi ceva ok
De ce esti dezamagit? :D

Edited by Kalman2007, 05 December 2014 - 14:01.


#108
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Văd că nu există nici o îmbunătățire în etapa a 2-a.

Edited by megafanro, 05 December 2014 - 18:59.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate