Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Sfat Achizitie Mercedes W168 A170 CDI

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Goauld

Goauld

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 17.02.2006
Nu are taxa platita. Am vorbit cu un inginer de la rar (cunostinta) - se incadreaza clar la euro 3 dupa seria motorului. Taxa costa cam cat masina. Pe ea am dat 700 euro, taxa inca pe acolo. Ies cu totul la 1500-1600 euro. In principiu imi convine.

Pe autovit gasesti exact acelasi an si aceeasi motorizare fara taxa platita la banii astia (1400+ euro), iar pe mobile gasesti de la 900 euro in sus.

Edited by Goauld, 27 October 2014 - 16:09.


#20
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011

View Posthunab, on 22 octombrie 2014 - 10:17, said:

La ~168.000 km sunt multe probleme "mici", mai ales ca vorbim de acesti km facuti in 15 ani. Este suspect ca neamtul a facut ~10.000 km pe luna, cu un diesel. Sa zicem ca e corect si ca are km reali. Eu il suspectez ca nu este corect. Indidiciu ar fi cheia de la contact. Am masina de 265.000 km care nu are problemele tale si masina mea e omorata pe strazile patriei.

1. Toate micile probleme pe care le are este posibil sa-ti aduca costuri de +500 euro
2. Partea cu stalpul mi se pare iarasi dubioasa. Daca era reparata intr-un service autorizat, din Germani, probabil ca nu ar fi aratat asa. Zic si eu, nu dau cu parul.
3. Cutia de viteze, la cum se prezinta masina, nu cred ca este tocmai in apele ei. Posibil sa ma insel.
4. Taxa de mediu te va costa cat masina.

Concluzia mea: nu te baga. Cineva spunea ca pretul real ar trebui sa fie 500 euro. Si parerea mea este ca ar fi un pret corect. El ti-a facut pret de Germania. Atasez un exemplu.

http://www.mobile.de.../200850324.html


Dupa cum spuneam....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate